6630 - Packet Data

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
iceboy

iceboy

Üye
    Konu Sahibi
6630 - Packet Data
Ya arkadaslar, ben kafayi yiyecem. Su 6630 da GPRS diye bir secenek yokmu yau!!!
Yeni erisim kuruyorum ve baglantiyi secmeye gelince sadece ve sadece packet data var!!!
Anlamadim gitti. Simdiye kadar hic 6630dan girmedim wap'a. Hep oteki telden girdim. Bir gireyim dedim o ne!!! Packet data!!!
Ayarlari Nokia sitesinden telime yolladim ama cit yok!
Wapa giremiyorum!
Bir bilgisi olan varmi acaba?

bedooo

Üye
Originally posted by iceboy@Sep 21 2005, 10:53 PM
Ya arkadaslar, ben kafayi yiyecem. Su 6630 da GPRS diye bir secenek yokmu yau!!!
Yeni erisim kuruyorum ve baglantiyi secmeye gelince sadece ve sadece packet data var!!!
Anlamadim gitti. Simdiye kadar hic 6630dan girmedim wap'a. Hep oteki telden girdim. Bir gireyim dedim o ne!!! Packet data!!!
Ayarlari Nokia sitesinden telime yolladim ama cit yok!
Wapa giremiyorum!
Bir bilgisi olan varmi acaba?
[post=173437]Quoted post[/post]​

selam krdes pakket datat ayarlarii zaten senin sahibi oldugum sim kart tarafindan ayarlanmali turkcell kullaniyorsan telin menusunden turkcell setrvisler falan oralarii karistir wap ayarlarin mms ayarlarin gelir ve ayarlanir senin pakket veri ayarlarinii karistirmana gerek yok zaten bir sey ayarlayamzsin
hurmetler......

iceboy

iceboy

Üye
    Konu Sahibi
Yok sorunum o degil. Benim sebeke yurt disi bir sebeke.
Ama ayarlarini kendi elimle girmek zorundayim. Neden mi? Cunku normal wap adresi wap.o2.co.uk benim sebekenin. Ama ben internetten aldim sim karti. Ve onun ayarlari ise payandgo.o2.co.uk ve bu ayarlar nokia sitesinden yada 02'nun kendi sitesinden yollanamiyor (en azindan 6630'a)!!!
6260'a yollayabiliyorum ayarlari, yada elimle girebiliyorum. Ama 6630'da GPRS secenegi bile yok yau!!!
Normal ayarlari giriyorum. E mecburen "packet data"yida seciyorum ama sonrada baglanirken "packet data connection not available" uyarisi geliyor.

Benim tek bilmek istedigim aranizda boyle sorun yasayan oldumu? Yani her 6630'da boyle packet data'mi var sadece yoksa sinirlamali tellerdemi? Ki benim tel sim free!!!!

NeedLeFLuff

NeedLeFLuff

Üye
bişe anladıysam arab olim kafam karıştı şimdi sen türkiyede yurtdışı hattımı kullanıyorsun ?? :wacko:

iceboy

iceboy

Üye
    Konu Sahibi
Yok baba ya! Yurtdisinda yurtdisi hat kullaniyorum (Ingiltere). Sebeke ayarlari ile degil benim sorunum, sadece merak ediyorum, 6630'da gprs secenegi varmi yokmu diye?

PcM@STéR

PcM@STéR

Üye
Gprs SAdece isim olarak var ;) EDGE olduğu için ;)

Telefon'a Sim kart taktığın zaman settingWizards otomatik olarak bütün ayarlarını yapıor ;)

Turkcellde Turkcell internet ile Agilemsn kullanıorsun ve internete giriorsun wap Hiç denemedim ;)

bağlantı seçeneklerinde hangi türde bağlantı yapmak istiyorsan onu el ile kendin seçiorsun ha bi

tüyo vereyim. gezinme seceneklerinden Görüntüleri kapatırsan daha hızlı ve daha ucuza Surf yapabilirsin ;)

Zero

Zero

Üye
Packet Data'dan kasıt zaten GPRS'dir(General Packet Radio Service).. Eğer servis kullanılamıyorsa Ayarları yanlış yapıyorsun demektir.. Kısacası 6630'un GPRS kullanamama gibi bir sorunu yok..
Bence yapılması gereken ayarları yeniden araştırmalısın..

Shadowman07

Shadowman07

Üye
telde bir sorun yok.. o zaten gprsin anlamı..

HLSpAwN

Üye
telde "Data Bearer" seçeneği olarak Packet Data var. fakat Data Call yok. o nedenle aşşağıdaki olayı gerçekleştiremiyoz:

This article is a step-by-step guide on using gnuBox on a Nokia 3230 phone. gnuBox is a small freeware application that allows your phone to use your ADSL connection to connect to the Internet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt