66 Aylık Çocuklar Için Virüs Uyarısı

Sponsorlu Bağlantılar

 • 20 Eylül 2013
 • 219 Okunma
 • 0 Cevap

 1. 20 Eylül 2013 #1
  Sponsorlu Bağlantılar

  Okulların açılmasıyla birlikte soğuk algınlığına neden olan virüslerin okula başlaya 66 aylık çocukları daha çok etkilediği belirtildi.
  Virüslerin neden olduğu soğuk algınlıklarının önemsenmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Yonca Tabak, ''Alerjik nezle burun zarında virüs tutucu hücreler barındırdığından üst solunum yolu enfeksiyonu yapan bu virüsler çocuklara daha sık bulaşıyor" dedi.
  Okula başlayan 66 aylık alerjik çocuklar için alınacak önlemlere değinen Prof. Dr. Yonca Tabak, "Sınıfların havadar olması sağlanmalıdır. Çocukların beslenme öncesi mutlaka su ve sabunla ellerinin yıkanması sağlanmalıdır. Sınıf temizliğinde astım ataklarına neden olabilecek çamaşır suyu gibi kimyasal temizlik maddelerinin kullanılmaması. Sınıf temizlendikten sonra oda havası temizlenene kadar çocukların içeri alınmaması.

  Sınıf içinde kolonya ya da oda spreyi gibi kokuların kullanılmaması, Reflüye neden olabilecek kakao içeren çikolata gibi gıdaların ödül olarak kullanılmaması. Beslenmede kakaolu süt, yağda kızartma gıda ya da paketli ürün tercih edilmemesi. Kendinden büyük sınıf arkadaşları ile sorun yaşayan çocuklar için psikolojik destek sağlanması. Çocukların bağışıklık sistemini destekleyen aşılardan yararlanılması. Balık yağı ve D vitamini desteği sağlanması gerekir" diye konuştu.
   


  Yazan: haydaravısyon

  Sponsorlu Bağlantılar

Hızlı Cevapla

Taslak kaydedildi Taslak silindi
Yüklüyor...
23/07/2019 - 17:29