6300'da sık kullanılanları masaüstüne atın ve erişimi kolaylaştırın!!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
6300'da sık kullanılanları masaüstüne atın ve erişimi kolaylaştırın!!
6300 telefonunuzda sık kullandığınız programları masaüstüne atarak erişimi kolaylaştırabilirsiniz. Bunun için öncelikle Menü>Ayarlar>Ekran Ayarları>Etkin Bekleme/Açık konumuna getiriniz. "Görünümü Kişiselleştir" seçeneğinden "Kısayol Çubuğunu" masaüstünde görünür hale getirin. Daha sonra "Etkin Bekleme Tuşu" seçeneğinden Kısayol Çubuğuna ulaşmak için kullanacağınız Yukarı, Aşağı yada Yukarı-Aşağı seçeneğini seçiniz. Bundan sonra telefonun masaüstüne yani ana ekrana dönün. Seçtiğiniz "aşağı, yukarı" tuşuna basarak "Kısayol Çubuğu" üzerine gelin ve Seçenekler kısmından "Kısayolları Seç" deyin. Daha sonra gelen listeden istediğinizi işaretleyerek kısayol çubuğuna atayabilirsiniz. Aynı liste içinden UYGULAMA LİSTESİ isminde bir klasör göreceksiniz. Bu klasöre girdiğinizde telefonunuzda (Hafıza kartı da dahil olmak üzere) bütün uygulama/jar programların listelendiğini göreceksiniz. Listeden istediğiniz programları seçerek Kısayol Çubuğunda görünmesini ve böylelikle kolay erişmeyi sağlayabilirsiniz. Ben de sonradan keşfettim ama çok faydalı olduğunu söyleyebilirim.

Not: Benim 6300 fazla yüklenildiğinde kendiliğinden kapanıp açılıyor. Bunun nedeni kullanmaya çalıştığımız programın büyüklüğü olabilir. Uygulama listesine girdiğinizde telefon o liste içinde yüze yakın programı listelemek zorunda kalırsa dediğim hatayı verebilir. Yani ben bu işlemi yaparken belki yüzden fazla program ve oyun vardı telefonda. Çoğunu da kullanmıyordum. ama telefon kasılınca bu da benim için bahane oldu ve birazını sildim ve kasılma sorunu da halloldu.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
TEşşekkürler.

_-_-_-ahmet-_-_

_-_-_-ahmet-_-_

Üye
Teşekkürler kardeş

dogandoganay

dogandoganay

Üye
evt bu özelliği sayesinde çoğu yere erişim daha kolay oluo ıpki birçok s60 da olduğu gibi

renestr

Üye
eyw saoll bnde bunu arıyodumm :oke::sarıl:

Umutcan06

Umutcan06

Üye
saol krdşm

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...