5800 xm telefonum...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dmrc1143

Üye
    Konu Sahibi
5800 xm telefonum...
merhaba arkadaslar birden fazla sorum var insallah hepsine yanıt bulurum sımdıden sagolun.
1.siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz, standart olanı mı? yoksa oviden falan baska tarayıcı mı yukledınız.
2.bu tel ile ngage oyunları oynayamıyor muyuz?
3.şu signed meselesi nedir, neden signed yapmak zorundayız, neden nokia boyle bir zorunluluk koymus ve su haloox mu nedır o sısteme ımei vermek ne kadar dogrudur?
4.ayarlardan baglantılara ordanda baglantı yonetıcısıne gırdıgımde "avea ınternet" baglantısını goruyorum seceneklerden baglantıyı kes dıyorum ama sonra hemen kendı tekrar acılıyor? bunu nasıl ıptal edebılırım?
5.telefonu ılk aldıgımda e-posta ayarlarını yapmıstım ve sımdı ana sayfada bı eposta var ve ben bunu sılmek/kapatmak ıstıyorum, cunku sureklı (genelde) senk. yapıyor, ben bu uygulamayı tamamen kapatmak ıstıyorum nasıl yaparım?
6.software updater programını kullanıyorum ama v40 guncellemesını gormuyor neden?
butun sorularıma cevap verdıgınız ıcın sımdıden tesekkurler, aklıma gelen sorular oldukca guncellıcem konuyu...

die4me

Üye
1.kendi tarayıcısı güzel yani ben memnunum. ayrıca bide bolt die bi program kullanıorm oda güzel.. yani sitede bi çok tarayıcı war işine yarayanı yüklersn..
2. oynanıyor die bilıorm.. oynanmıosada sitede war yine program yükleyerek oynayablrsn görmstm sitede....
dier problemler içinde hard format at yada sürüm yükselt. sürüm yükseltemıosan yani görünmuosa teknik servise götür yüklesinlerr... hemen yapıolar zaten.. bence bilmıosan sürüm yükseltmekle ugrasma çnkü zarar vereblrsn telefona en iiisi teknik servse götür ücretsiz yükluolar..

dmrc1143

Üye
    Konu Sahibi
diger sorulara cevap verecek kımse yok mu :S

Lacrymosa

Üye
merhaba arkadaslar birden fazla sorum var insallah hepsine yanıt bulurum sımdıden sagolun.
1.siz hangi tarayıcıyı kullanıyorsunuz, standart olanı mı? yoksa oviden falan baska tarayıcı mı yukledınız.
2.bu tel ile ngage oyunları oynayamıyor muyuz?
3.şu signed meselesi nedir, neden signed yapmak zorundayız, neden nokia boyle bir zorunluluk koymus ve su haloox mu nedır o sısteme ımei vermek ne kadar dogrudur?
4.ayarlardan baglantılara ordanda baglantı yonetıcısıne gırdıgımde "avea ınternet" baglantısını goruyorum seceneklerden baglantıyı kes dıyorum ama sonra hemen kendı tekrar acılıyor? bunu nasıl ıptal edebılırım?
5.telefonu ılk aldıgımda e-posta ayarlarını yapmıstım ve sımdı ana sayfada bı eposta var ve ben bunu sılmek/kapatmak ıstıyorum, cunku sureklı (genelde) senk. yapıyor, ben bu uygulamayı tamamen kapatmak ıstıyorum nasıl yaparım?
6.software updater programını kullanıyorum ama v40 guncellemesını gormuyor neden?
butun sorularıma cevap verdıgınız ıcın sımdıden tesekkurler, aklıma gelen sorular oldukca guncellıcem konuyu...

1- Kendi tarayıcısı standart işler için yetiyor. Video izleyeceksem Skyfire'ı kullanıyorum. Opera'yı (Java olmayan Symbian olan Opera)da kullanabilirsiniz.

2- Normal olarak hayır. Oynansaydı telefonun modeli N ile başlardı. Çeşitli emülatörlerle oynandığını duydum forumda..

3- Uygulamayı imzalamak gerekiyor. Neden var derseniz kesin olarak bilmesemde güvenlik ile ilgili olduğunu biliyorum. Forumda uygulama imzalanması anlatılmış; fakat Ovi Mağaza'dan indireceğiniz uygulamalar için böyle bir şey yok. Zaten hepsi imzalı.

4- Hedefler kısmından o bağlantının seçeneklerine girin ve bağlantı türünü "Onaydan Sonra" yapın. Daha sonra Çevrimiçi Paylaşım seçeneklerine girin. Otomatik bağlantı izni vermediğinize emin olun. Uygulama Güncelleme'ye (Yaz. Güncelleme) girin ayarlardan otomatik güncellemeyi devre dışı bırakın. Yani telefondaki hiçbir şeye otomatik bağlantı izni vermeyin. Bazen bunlar kapalıyken de bağlanabiliyor. Telefonu bir kere kapatıp açın yine bağlanırsa biraz daha araştırın. Mutlaka bağlantı izni verdiğiniz bir uygulama vardır. Haritalar'ı açıyorsanız kesinlikle internete bağlanır zaten. Onu da Yer uygulamasından ayarlayabiliyorsunuz. V40'da bu kendi kendine bağlanma sorunu düzeltilmiş. Telefonunuz V40 değilse güncelleyin.

5- Otomatik senkronize yapmaması lazım. E-Posta ayarlarından kapatılıyor. Sadece siz isteyince bağlanıyor. Yine de silmek isterseniz: Mesajlar>Ayarlar>E-Posta>Posta Kutuları....

6- Yapmanız gerekenler anlatılmış. http://www.maxicep.com/symbian-destek/5800-v40-cikmistir-296133.html?highlight=v40

dmrc1143

Üye
    Konu Sahibi
sagol kardes cevaplarınız ıcın, birde ben v40 guncelletcem uygulamaların cogu hafızakartında, bu uygulamalarda sılınır mı?

Lacrymosa

Üye
Silinmez.

furkanmentese

Üye
arkadaşlar bnm telefon 6 dereceden aşağı soğukta ekran gidiyo tuhaf tuhaf görüntüler ortaya çıkıyo hertürlü format attım yine fayda yok acaba ekran kablosu genleştiği içinmi oluo

Lacrymosa

Üye
Olabilir tabii ki. Fiziksel bir sorun var sonuçta format atmak mantıksız. Telefonun kullanılabildiği sıcaklık değerleri arasında 0-6 derece arası var sanırım. Yani garantisine verebilirsiniz.

furkanmentese

Üye
garantiyede wermek istemiorum ama bu gidişle werecem :) sizin telefondada oluyomu ?

Bosnalı86

Üye
arkadaşlar bnm telefon 6 dereceden aşağı soğukta ekran gidiyo tuhaf tuhaf görüntüler ortaya çıkıyo hertürlü format attım yine fayda yok acaba ekran kablosu genleştiği içinmi oluo

Komik ama aynı sorun bende de wardı dostum,iki kez tekrarladı,iki kez servise gitti. dediğin gibi soğuklarda ekran resmen kendinden geçiyordu:aha: üçüncü kere aynı arızayı yaparsa elimdeki cihaza:bann: yenisini talep etme hakkım olur :megafon:

furkanmentese

Üye
garantiye vereyimmi vermeyeyimmi kararsız kaldım.ekranın gitmesine çok gıcık oluyorum:)tek o özelliğini sevmiorum soğuğa dayanıksız:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt