5800 xm Gprs Uydu Simgesi yok

• 28 Ekim 2010
  • 1450 Okunma
  • 4 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Arkadaşlar ben telefonu alalı 6 ay oldu.Bana yurdışından geldi bizde burda gelir gelmez pasaporta kayıt ettirip türkiyeye açtırdık.Daha sonra ingilizce olduğundan yine bu siteden yararlanarak türkçe dil kurdum.Sürümünü v50 yülseltim sonralarda gördümki gprs bedava olmuş.Bende indirp kurdum fakat şöyle bir sorun var uyduya bağlanmıyor.Aynı zamanda uydu simgesi gözükmüyor.Başka bir arkadaşda girmese bile uydu simgesi gözürken benimkinde hiç gözükmüyor yardımlarınızı bekliyorum :)

Yazan: sallasalla123
  2. Bahsettiğiniz sanırım GPS
    Açık alanlarda deneyin. Binalar uyduyu bulmasını etkiler. Hatta havanın bulutlu olması da etkileyebilir.
    Yardımlı GPS seçeneğini aktif ederek çok cüzi bir ücretle konumu bulmasını hızlandırabilirsiniz.

3. Öncelikle açık bir alan çık, "menü-uygulamalar-yer" uygulamasını aç, çıkan menüden "konumlama" ya ardından "konumlama yöntemleri" ne bas, gelen ekrandan "Yardımlı GPS" "Tümleşik GPS" ve "Şebeke tabanlı" öğelerini işaretle (telefonda gprs olmalıdır) bu halde iken ana menüdeki haritalar uygulamasını aç en fazla 5 dakika sonra bulunduğun yer haritada kırmızı bir noktayla işaretlenir, uydu simgesi de çıkar tabii.

4. arkadaşlar kusur bakmayın internetimde sorun vardı.Eniştemdede 5800 var çekmeyen yerdebile olsun internet bağlantısının altında uydu simgesi yanıp saönüyor o bende hiç yok.en az 20 dk açık alanda cebimde bıraktım yine bulamadı ? sorun nerde hala anlamadım :(

5. O zaman telefonun yazılımını güncellemen gerekli, nokianın sitesinden nokia software updater programını indirerek telin yazılımını yeniden yüklemelisin.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
25/09/2018 - 15:43