5800 vb Telefonlarda Görülen Musicplayer sorunu çözümü ve şarkıları eaac+ a dönüştürme

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
daniel_23

daniel_23

Üye
    Konu Sahibi
5800 vb Telefonlarda Görülen Musicplayer sorunu çözümü ve şarkıları eaac+ a dönüştürme
Arkadaşlar öncelikle sorunun ne olduğunu açıklayayım tam olarak
Bildiğiniz üzere telefonlarımızda müzik çalarda türkçe şarkı adları farklı karakterlerle gösteriliyordu
örneğin şarkının adı: Yalnızım ise müzik çalarda Yalnyzym(y lerin üstünde küçük bi çizgi olacak) olarak görünüyordu, fakat şarkı bilgilerinden düzenlerseniz türkçe karakterleri koyabiliyorsunuz benim gibi 1000 e yakın şarkısı olanlar için bu tam bir işkenceydi:vur
Bu konuda nokia 1 e-mail attım(genel merkeze) ayrıca 2-3 defa da aradım hepsinde aldığım cevap şuydu: telefonunuzda türkçe dil temel olarak gelmediği için bunun görülmesi mümkündür, hatta birisi bende 5800 kullanıyorum yapacak bişi yok demişti fakat araştırdım :box türlü türlü yöntemler denedim ve en sonunda buldum.:heyo:
Şarkıları mp3 aac wma vb. türlerde telefonuza atarsanız bu sorunlarla karşılaşıyorsunuz ama eaac+ olarak atarsanız herhangi bir sorun olmuyor:kop:
Şarkıları eaac+ a dönüştürmek isteynler
gelelim şarkıları nasıl eaac+ a dönüştüreceğiz bunun için winamp ın son sürümünü kullanıyoruz(türkçe olduğu için sorun yaşamazsınız) burdan :
kurun ve yerel kütüphaneye gidip müziklerinizin olduğu klasörleri ve şarkılarınızı bulun daha sonra eaac+ a çevirmek istediğiniz şarkıların tümünü seçip sağ tıklayıp göndere basın biçim dönüştürücüyü seçin dönüştürülecek biçim : mp4/aacplus (he-aac) kodlayıcı v1.3 benim tavsiyem bit hızını 112 yapın ses gayet kaliteli oluyor. işte bu kadar :oke:

--------------- Ekleme ---------------

Herkes merak ediyodu nasıl eaac+ yaparız diye allah allah :D

• Beğen
Tepkiler: Perfect! ve cabbar100

Perfect!

Üye
teşekkürler eline sağlık
ama kim uğraşcak onla zaten tele müzik atmadım mp3 player daha iyi
vede telefonun şarjı bitmez

daniel_23

daniel_23

Üye
    Konu Sahibi
çok uzun sürmüyo aslında benim dandik pc de 800 şarkı + telefona atma 4 saat falan sürdü,
herkesinde mp3 playerı geniş hafızalı olamıyabiliyor örn benimki 1 gb, şarkılar 3gb :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt