5310 v10.10 yükleme ve yükleme sonrası türkçe yapma

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

slymns68

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle telinizin muhakkak yedeğini alınız (bu işlemi ya telinizin içindeki menüden yararlanarak yada Nokia.com.tr adresinden indirip Pc ye yükleyerek yapabilirsiniz.) Birde unutmadan teliniz muhakkak suretle şarzı dolu ya da şarz cihazınıza bağlayınız.
Şimdi;
nemesis (NSS) programını pc indirip kuruyorsunuz. Kurma işleminden sonra telefonunuzu pc ye bağlayın ve
ne
mesis programını çalıştırın. Çalıştırdıktan sonra sağ üst köşede bulunan scan tuşuna basıyoruz sonra da phone info tıklıyoruz. Ardından orta da bulunan scan tuşuna basıyoruz- zaten göreceksiniz hemen aşağıya telin ID nosu ve yüklü olan versiyon bilgilerini verecektir. Sağ tarafta bulunan prodact code olan yere almış olduğunuz telinize uygun olan kodu (5310 olanlar için 0546966)giriyor ve yanında bulunan enable kutusunu işaretliyoruz ve write tuşunu tıklıyoruz. Daha sonra yukarıda Flash bölümünü tıklıyoruz (buraya geldiğimizde göreceksiniz ki yazmış olduğunuz telinize ait olan kod buraya işlenmiştir.) Şimdi bu programı kapatabilirsiniz.
Şimdi yapmanız gereken telinizi yeniden güncellemektir. Bu neden gerekli diye soranlar için: telinize yenidenuygun olan Türkçe kodunu girdiniz ve şimdi bu yeniden güncelleme yaparak yeni düzene gelmesini sağlıyoruz.Yalnız arkadaslar güncellemeyi
nokıa software updater programıyla yapın ve telefonunuz artık türkçe olacaktır.Ben kendi telefonumda uyguladım ve oldu daha önce yine bununla ilgili bu forumda konu açılmıs ama bazı eksiklikler vardı ben onları düzelttim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...