5230 a 5235 yükledim şimdi eskisini yükleyemiyorum yardım edin lütfennnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 11 Kasım 2010
 • 1312 Okunma
 • 8 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. 5230 a 5235 yükledim şimdi eskisini yükleyemiyorum yardım edin lütfennnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!:vur:vur
   


  Yazan: m.milamur
 2. forumda jaf kullanımı diye arat. jaf ile yükleyebilirsin.
   
 3. neden eskisini yüklemek istiyorsun
   
 4. Jafla denedim olmuyor yüklediğim zaman telefon açılmıyor.

  --------------- Ekleme ---------------

  Çünkü yüklediğim telefon arkadaşımındı şimdi eski telefonumu istiyorum diyor.
   
 5. Hımmm, biraz araştırdığım zaman farklı rm kodlu yazılımlar yüklenince orjinaline geri dönmenin sorunl olduğunu(aslında dönülemediğini) buldum. Senin durumun da öylemi, yani mesela senin telin orjinal rm kodu 356 olsu, sen rm 427 yükleyebiliyorsun(1-2 küçük numara ile), ama tekrar 356'ya dönmek sorunlu oluyor. Ayrıca yüklediğin fw orjinalinden daha mı yeniydi(orjinali v50.06 olsun mesela, yüklediğin ve 51.1 gibi miydi?), eğer öyleyse işin çok daha zor sanırım.
   
 6. Üstad durum aynen şu şekilde: Nokia 5230 RM-588 21.0.4 yüklü idi ve navifirmden yeni yazılımı var mı diye aynı şekilde 5230 RM-588 i seçtim ve 21.6.5 kodlu FW nin olduğunu gördüm( 21.0.4 olan FW nin hemen altındaydı) ve indirip kurdum, yükledikten sonra *#0000# yaptığımda 5235 olduğunu gördüm ve bir daha eskisini yükleyemedim. Yüklediğimde telefon açılmıyor daha önce yükleniyor ve telefon açılıyordu. Amacım eski FW yi yükleyebilirsem JAF la değilde nokia updaterle YAzılım güncellemesi yapmak. Bu sayede orijinal temalar geri gelecek. Bu arada ilgilendiğin için teşekkür ediyorum. Bİşey daha sormak istiyorum; Telefon ilk açılışta nokiaya mesaj yolluyor onun bi çaresi var mı?:hmmm:hmmm
   
 7. öncelikle su konuya bak kardesim, verdigim linkte RM kodunu degistirme ile ilgili anlatim mevcut. sonra kodu degistirdikten sonra 5230'un hacklenmis yazilim surumunu indir (eger varsa forumda) ve telefona jaf ile yukle sonra birde format at. eger indirdigin yazilimda kaldirildiysa sms gonderimi iyidir (ozelliklerine bi bak, icerigini incele neler eklenmis neler cikarilmis), yok kaldirilmadi ise bi sms paketi al servis saglayicina gore ucuz yollu olay tamamdir, deneyenler bilir, arastir iste bilmez degilsin.
   
 8. Eyvallah akrdeşim.:bigstar: Dediğini hemen deneyecem ama şimdi Rm-588 mevcut ve bu Türkiye için sanırım, diğer RM lerde Türkçe dil mevcut değil. Acaba diğer RM leri yüklesem daha soonra Rm 588 e geri dönsem istedğim FW yi yükleyebilir miyim? Bi denem lazım.
   
 9. rica ederim hocam. evet diger RM'lerde turkce dil yok. kıtalara gore ayriliyo bu RM olayi. sen bi dene bakalim olacakmi olmayacakmi? olup olmadigini buraya yazarsan ikram olur bilmeyenler icin veya ayni duruma dusenler icin. hadi rasgele GADASINI ALDIĞIM, eyvallah...
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
20/01/2019 - 10:41