5 Milyon Cep Kapanacak(Son dakika)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
5 Milyon Cep Kapanacak(Son dakika)
Mobil iletişim Sistemleri iş adamları derneği başkanı Murat Dursun, yeni çıkan telsiz yasasının uygulanmaya başlamasıyla kayıt dışı olan 5 milyon cep telefonu kapatılacağı açıklandı.Türkiye'de 12 milyon kaçak cep telefonu bulunduğunu söyleyen Dursun "Yasayla birlikte kayıt dışı telefonlar 5 YTL karşılığında kayda alınacak.kayda alınmayan 5 milyon telefonda kapanacak. dedi".Ülke genelinde 15 bine yakın satıcının ticari kaydı bulunmadığına dikkat çeken Dursun,yasayla birlikte bunlarında kayda gireceğini yada kapılarına kilit vuracağını ifade etti.
Kaynak:Posta gazetesi

Kendi yorumum: Yukarıda ifade edilen 5 milyon cep telefonu bence 14 Temmuzdan sonra alınan telefonlardır.Herkes biliyorki 14 Temmuz dan önce 12 milyon cep telefonu deşifre edilmişti.5 milyon kayıt dışı telefon ise 14 Temmuz sonrası alınanlar.Okuduğumuz kadarıyla onlarda kayıt altına alınacak.Saygılar

RockFord Fosgate

Üye
ya ben anlamıyorum sımdı kacak tel alsam ne olacak???5ytl verıp kayıt aldına aldırcam yoksa elımde mı patlıcak cunku tel alcam lutfen bılen anlatsın:(((

cnkr

Üye
turkcell'in 15 milyon abonesi var
hadi 5/3:1,8milyon turkcell kapatsin;arkadaslar bu adamlar faturali hatti kapatirken bedava kontorlu hat veriyor,bizim devlette kombine atiyor kapatiriz diye.1.8 milyon abone 1 gün konuşmasa bakın görün neler oluyor.

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by cnkr@Aug 21 2005, 08:40 PM
turkcell'in 15 milyon abonesi var
hadi 5/3:1,8milyon turkcell kapatsin;arkadaslar bu adamlar faturali hatti kapatirken bedava kontorlu hat veriyor,bizim devlette kombine atiyor kapatiriz diye.1.8 milyon abone 1 gün konuşmasa bakın görün neler oluyor.
[post=140212]Quoted post[/post]​

turkcell in dışında telsim ve avea nın abonesi fazlalaştı.Cep partner,Öğrenci,mobil öğrenci,cep aile derken abone sayılarını baya yükselttiler.Telsim ve avea genelde genç müşterileri var.Turkcell ise orta yaş gruba hitap ediyor.Sonuç olarak.Gençlerin çoğunda spot telefon var.Şimdi bi düşünün telsim ve avea ne yapar ;)

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Serdar haklı. ;)

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by Gokhan43@Aug 21 2005, 09:24 PM
Serdar haklı. ;)
[post=140254]Quoted post[/post]​

Gökhan inşallah haklı çıkarım.Yoksa benim telde 14 temmuz sonrası spotlarından.Ama daha öncede dediğim gibi.14 temmuzda kimsenin haberi yoktu.Bize kimse almayın demedi.O zaman kapatmaya hakları yok.

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
14 Temmuzdan sonra 5 milyon telefon biraz abartı çünkü senelerin spotu 12 milyon olunca 1 aylık dönemde 5 milyon...

delimakina

Üye
bence saçma ve bunu yapması çok zor oparötörer bunun bi çaresini bulur :)

puraq

Üye
bence hatlarını kapatmayacaklar o telefonlar la o hatlar çalışmayacak yani başka garantili bi tel alması lzm olcak bence böle hatlarını kapatmaya gerek yok ztn

delimakina

Üye
hatları baska güçler tarafından kapatmak imkansız görünüyor zaten

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Ben bir yerden aldığım duyumlara göre tek seferlik af gelecek

midnight

midnight

Üye
Bence de af gelebilir.. ;;)

cayborg

Üye
sağolasın bilgilendirdiğin için...

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
rica ederim.

husomen

Üye
muhabbet süper bende bi 6630 aldım 28 temmuzde ben ne yapcam...

serdaronlinenet

serdaronlinenet

Üye
    Konu Sahibi
Originally posted by husomen@Aug 22 2005, 07:08 PM
muhabbet süper bende bi 6630 aldım 28 temmuzde ben ne yapcam...
[post=141275]Quoted post[/post]​

seni beni yok o yazı herkes için geçerli ;)

van_hoijdonk

van_hoijdonk

Emekli Yönetici
Dostum senin teli neden sattığın belli oldu.. :ehe:

zoom

Üye
şimdi kaçak tel alıp 5 milyon verip kayıta aldırmazsam nolcak bidaha kullanamıycak mıyım o teli

Gokhan43

Gokhan43

Üye
Tel aramalara vs. kapanacak ;)

zoom

Üye
onu nasıl yapçakalar ki

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt