Duyuruyu Kapat

5 Bin Ytl Maaşla Şöför Bulunamıyor...

 • 13 Ağustos 2008
 • 10269 Okunma
 • 4 Cevap

0/5, 0 Oy
 1. Yurtdışında çalışmak, bu ülke İngiltere ise kimin ilgisini çekmez ki? İngiltere'de en çok personel arayan sektör toplu taşıma “Mesailer hariç 500 sterlin (Yaklaşık bin 200 YTL) haftalıkla siz de bir otobüs şoförü olabilirsiniz” ilanları Londra'da hemen hemen her otobüsün üzerinde görmek mümkün. İlgilenenler için iletişim bilgilerinin de yer aldığı ilanlara ne yazık ki fazla ilgi gösterilmiyor. İngiltere'de şoförlük yapmayı düşünenler için araştırdık. Kadınların da otobüs şoförü olarak çalışabildiği İngiltere'de bu mesleği yapmak için bazı şartları yerine getirmek gerekiyor. Kolay bir iş gibi gözükse de oldukça zor olan bu mesleği yapmak için öncelikle büyük sınıf ehliyet sahibi olmak gerekiyor.

  6 AY EĞİTİM VERİLİYOR

  İyi İngilizce bilgisi ise tercih sebebi olarak kabul görüyor. 21 yaşını doldurmuş her aday, 6 aylık eğitimi başarılı şekilde tamamladığı takdirde otobüs şoförü olarak 2 bin sterlin (Yaklaşık 5 bin YTL) ile ise başlayabiliyor. Şoför adaylarına navigasyon cihazında yol eğitimi de veriliyor.

  GÜNDE 6 SAAT ÇALIŞILIYOR

  İngiltere'de otobüs şoförlüğü yapanlar günde 6 saat çalışıyorlar. Bu çalışmanın sonucunda haftalık 500 sterlin alan şoförler 6 saatten sonra çalıştıkları her saat için 7 sterlin (yaklaşık 18 YTL) fazla mesai ücreti veriliyor. Haftada en az 30 saat mesai yaptıkları öğrenilen otobüs sürücülerinin aylık kazancı 3 bin sterlin'i (yaklaşık 7 bin 200 YTL) buluyor.
   


  Yazan: _dumanist_
 2. Valla Süpermiş..
  Adamlar Paraları Saçacak Yer Arıyordur Muhtemelen..
   
 3. adresi verin gidelim bari:D
   
 4. Paraları saçacak yer aramalarına gerek yok, o paralar zaten saçılıyordur kendiliğinden... İngiltere'de hayat çok pahalı arkadaşlar :) Maaşlar da ona göre :)
   
 5. burda ben varım yaaa
  çocuğuz ama olsun idare eder.
   
Yüklüyor...
20/10/2017 - 19:21