5 arka kameralı Nokia 9 PureView tanıtıldı

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
5 arka kameralı Nokia 9 PureView tanıtıldı
Nokia'nın beklenen yeni akıllı telefonu Nokia 9 PureView resmi olarak duyuruldu.

Haberin detaylarına ve daha fazla bilgiye ulaşmak için => Kamera Canavarı Nokia 9 PureView Tanıtıldı

Karşınızda 5 arka kameralı Nokia 9 PureView;

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Nokia 9 PureView 6.0 inç büyüklüğünde, 1440 x 2880 piksel çözünürlüğünde, 538 ppi değerine sahip P-OLED teknolojili ekran ile karşımıza çıkıyor. Ekran HDR10 desteği ve parmak izi okuyucusuna sahip. 155 x 75 x 8 mm ölçülerinde olan telefonun ağırlığı ise 172g.

Nokia 9 PureView gücünü Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisinden alıyor. Adreno 630 grafik birimine sahip olan telefon 6GB RAM ve 128GB dahili hafıza ile geliyor. Telefonun batarya kapasitesi ise 3320mAh.

Nokia 9 PureView kamera tarafında fark yaratıyor. Telefonun arka tarafında 5 kamera yer alıyor. Bu 5 kamera 12MP çözünürlüğünde ve F1.8 diyafram aralığı sunuyor. Ön tarafta ise 20MP çözünürlüğünde kamera bulunuyor.

Nokia 9 PureView 5 kameralı telefon 669$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Sınırlı sayıda üretilecek olan telefonun Türkiye'de satışa sunulacağı konusunda henüz kesin bir bilgi yer almıyor.

Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra, Symbianist, MAERKEK ve 1 kişi daha

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Çekilin yoldan KRAL geldi. Nokia 808 , 1020 derken 9 yeni bir başlangıç. 5 arka kamera gerçekten müthiş bu telefonu almak hayal olsada P-Oled ekran müthiş , 5 kamera müthiş . Çok heyecan yaptım asdjgshs

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, PALA. ve DeV/AsA
Symbianist

Symbianist

Üye
Böyle giderse arka taraf kamerayla dolacak. Yan cercevelerden tutacagiz herhalde. Demek ki baska yönde ilerleme yok. Az kalin olsa da lensleri gelistirseler keske.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, PALA., DeV/AsA ve 2 diğerleri

Cadillac34

Üye
Kameralar kötü görüntü vermiş ve arka tasarımı bozmuş. Sangi ameliyat odasındaki üstteki ışıklar gibi olmuş. Böyle tasarıma telefon mu tanıtılır? Şerit içinde görünmeyen kamera olsaydı daha iyi olurdu.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Böyle giderse arka taraf kamerayla dolacak. Yan cercevelerden tutacagiz herhalde. Demek ki baska yönde ilerleme yok. Az kalin olsa da lensleri gelistirseler keske.
He valla. O eski tasarımları arıyorum hiç bir üretici ses açma kısma tuşu gibi müzik tuşu koymuyor. Ses olayı benim için X2-00 ve X7-00 vb. modellerle bitti. Stereo hoparlörler var diye Nokia 6 aldım . Adamlar (Nokia denenen firma) ahizeyi stereo olayı için kullanmış hayallerim yıkıldı. Nerede o güzelim harbi harbi ciğerli hoparlörü olan X2-00 . Eskiden ufak detaylarla mutlu olurduk şimdi büyük detaylarla mutsuz olur .

• Beğen
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Telefon güzel olmuş ama tek eksiği geniş açı olmuş yoksa snapdragon 855 ile çıkması benim umrumda değil bence geniş açı yazılım ile belki eklenebilir diye düşünüyorum @Buğra sence güncelleme ile eklenebilir mi acaba

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Buğra

Buğra

Admin
Telefon güzel olmuş ama tek eksiği geniş açı olmuş yoksa snapdragon 855 ile çıkması benim umrumda değil bence geniş açı yazılım ile belki eklenebilir diye düşünüyorum @Buğra sence güncelleme ile eklenebilir mi acaba
Geniş açı özelliğinin sonradan yazılımla eklenebilir halini görmedim duymadım bilgim yok. Geleceğini sanmyorum

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Lumia 1020 de geniş açı olayı mükemmeldi. Zum yapıp çekiyorsun fakat fotoğrafın tamamını kayıt ediyordu. Bir test videosunda görmüştüm.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, Buğra ve Murat Alper
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
Tepkiler: PALA., MAERKEK ve Buğra
PALA.

PALA.

Üye
Çift kapılı buz dolabı gibi bununda modası geçer yakında :)
Şu bataryayı 10000 mah yapmalarını bekliyorum :)
Telefon biraz kalın olsun optikleri geliştirsinler. Uzun süre video kayıt yapan aynı zamanda render yaparak kayıt yapan bir cihaz iyi olurdu.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin, MAERKEK ve Cadillac34

Üst Alt