4 yıldır hukuk mücadelesi veren sancak, destek bekliyor!..

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
REKLAMYAZARI

REKLAMYAZARI

Üye
    Konu Sahibi
4 yıldır hukuk mücadelesi veren sancak, destek bekliyor!..
4 YILDIR HUKUK MÜCADELESİ VEREN SANCAK, DESTEK BEKLİYOR!..

Çalıntı Rüya Senaryo Davası 23 Eylül’de Samsun da Yapılacak!..
HABERİM, DİĞER HABERLERİM VE RESİMLERİM ALAÇAM HABER MERKEZİ’NDEDİR.

(Tıklanmıyorsa, Linki Adres Çubuğuna Kopyalayıp Enter Tuşuna Basınız.)

FACEBOOK’TA ŞAİR HASAN SANCAK'I DESTEKLEYENLER GRUBU’NA DAVETLİSİNİZ!..

NOT. LÜTFEN BU HABERİMİ FACEBOOK ÖN SAYFASINDA, SAYFANIZDA, GRUPLARINIZDA PAYLAŞINIZ!..

KAMUOYUNDA, 2000 YILINDAN İTİBAREN NOTER ONAYLI RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU OLARAK BİLİNEN, 2005 YILINDA COCA COLA TARAFINDAN KULLANILAN VE 2006 YILINDA ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ-REKLAM YAZARI-EĞİTİMCİ VE GAZETECİ HASAN SANCAK TARAFINDAN SAMSUN 3. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE TAŞINAN DURUŞMANIN YEDİNCİSİ, 23 EYLÜL 2010 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 11.35’E ERTELENDİ.

COCA COLA’YA KARŞI VERDİĞİM MÜCADELEME DESTEK OLUR MUSUNUZ?

SESİMİ KAMUOYUNA DUYURACAK;HÜR,BAĞIMSIZ,ONURLU BASIN MENSUPLARI ARIYORUM!..
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMU
COCA COLA 5 SENE,
AYNI REKLAM SENARYOMUTOMBİ SOFİX ŞEKER 7 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.
BAŞKA BİR KÂBUS REKLAM SENARYOMU
BLENDAX BEŞ SENE,
AYNI REKLAM SENARYOMU UFO 8 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR.
BAŞKA BİR KÂBUS REKLAM SENARYOMU DA
MAVİ JEANS
4-5 AY SONRA ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA İZİN ALMADAN OYNATMİŞTİR.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
HÜR BASIN ARIYORUM!..
BASIN KÖLE OLAMAZ!..
BASIN SANSÜR KOYAMAZ!..
BASIN SINIFTA KALDI!..
SÖZ HAKKI İSTİYORUM!..

Notere onaylatılan 50 tane reklam senaryom ile birlikte 400 tane ilginç seçenekli reklam senaryom bulunmaktadır. Üç tanesi çıkan elli adet şiir kitabım ve 5000 taneden fazla şiirim vardır. Basınla ilgili 5 tane şiir kitabımı Alaçam’a bağlı Yeşilköy’de tamamladım. Öncelikle bu şiir kitaplarımı çıkartacağım. Ben, milli kültüre destek olmak istiyorum diyen şirket, işadamı ve belediye başkanlarından ilgi ve destek bekliyorum. Faturası kesilerek, tanıtımlarınızı karton kapaklarının iç tarafında, renkli olarak yapabilirsiniz. Şu anda ismini duyurmuş olduğum şiir kitaplarımın dünyada eşi ve benzeri yoktur. İlk defa böyle şiir kitapları yazılmıştır. Şiir kitaplarımı yazmamın amacı, sesimi kamuoyuna duyurmayan, eşitlik ilkesini ihlal eden köle ulusal basının içine düştüğü kötü durumu kamuoyuna duyurmaktır.
Saygıdeğer Okuyucu,
COCA COLA 1 ARALIK 2000 YILINDA NOTERE ONAYLATTIĞIM
‘GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOMU
BENDEN İZİN ALMADAN, DÜNYADA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLÂM KUŞAKLARINDA 2005 TARİHİNDE AYNEN OYNATMIŞTIR. BU OLAYI NE YAZIK Kİ TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL AJANSLAR, GAZETELER VE TELEVİZYONLARIN ÇOK BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ HABER YAPMAKTAN KORKMAKTADIRLAR. COCA COLA, GÜCÜYLE BU ULUSAL BASINI TAMAMEN SUSTURMUŞTUR. REKLÂMI ALANLAR, SUSMAKTADIRLAR. BU DURUM, BENİM ÜLKEMDEKİ ULUSAL BASIN İÇİN YÜZKARASIDIR BÜTÜN BASIN, TEKER TEKER ARANARAK, HABER YAPMALARI ENGELLENMEKTEDİR. BAZILARININ YAPTIKLARI HABERLER YARIM KALMIŞTIR. BOŞUNA ULUSAL BASIN; HÜR, BAĞIMSIZ VE ONURLUYUZ DEMESİN. BUGÜN HABERİMİ YAPAMAYANLAR, MAHKEMEYİ KAZANDIĞIM ZAMAN NE YAPACAKLARDIR?
HABERCİLİK; HÜR, BAĞIMSIZ VE ONURLU OLMAKTIR. BUNLARA SAHİP DEĞİLSENİZ, KESİNLİKLE HABERCİ OLAMAZSINIZ!..

2006 yılından itibaren Coca Cola ile Samsun 3 Asliye Hukuk Mahkemesi’nde davamız sürmektedir. Konu ile ilgili olarak aşağıda kamuoyuna bilgi sunulmuştur. CİHAN HABER AJANSI en son 6. Duruşmayı yazılı haber olarak yapmıştır. haberimi görüntülü olarak kamuoyuna duyurmuştur.
60 tane ulusal basın ilginç haberimi manşetlerine taşımışlardır.
Son mahkeme çıkışında yaptırmış olduğum özel 1,5 metre boyundaki reklam senaryomu mahkeme çıkışında açarak, toplanan gazetecilere mahkeme konusunda bilgi verdim.
(Haber sitelerimde konu ile ilgili olarak yeni çektirdiğim resimlerim bulunmaktadır.) Bütün ulusal haber ajansları orda haberimi yaptılar. Ne yazık ki İstanbul’a giden haberim Coca Cola tarafından ajans yetkilileri aranarak, haber yapmaları engellenmiştir. Bu davanın peşini bırakmam mümkün değildir. Hakkımı her alanda sonuna kadar arayacağım. Beni susturmaları mümkün değildir.4 aydır İstanbul’daki ulusal televizyonlar yer yarılmış, yerin içine girmişlerdir. Bir türlü Coca Cola’nın 2005 yılında reklamını kullanan televizyonlara ulaşamıyoruz. PTT çalışanlarının her gün yüzlerce mektup taşıdığı televizyonlar kayıplara karışmıştır. Ulusal Televizyonlar, görevlerini yapamamaktadırlar. Coca Cola’ya boyun eğmişlerdir. Bu durum başka bir devlette olsaydı, yer yerinden oynardı. Ulusal basında tık yoktur.
Coca Cola avukatları iki mahkemedir duruşmaya katılmamaktadırlar. Coca Cola’nın avukatı mı biter? Biri olmazsa biri vardır. Duruşmaya katılmamayı tercih etmektedirler. Türkiye’de demokrasi varsa, bu hakkımı sonuna kadar kullanacağım. Ulusal basın benim haberimi yapmak zorunda kalacaktır. Söze geldiği zaman bağımsızız ve özgürüz diyorlar. Yalan üstüne yalan konuşmaktadırlar. En az ulusal basına mail ve telefon yoluyla yirmi sefer ulaştım. Aradığım zaman karşıma çıkamıyorlar. Mail gönderdiğim zaman mailinize en kısa zamanda cevap verilecektir demektedirler. Okudukları zaman Coca Cola karşısında tir tir titremektedirler.
Haber yorumlarında beni tanımayanlar, işlerine geldiği gibi yorum yazmaktadırlar.
Konunun aslını öğrendikleri zaman da şaşırıp kalmaktadırlar. Bu durumu sanalda milyonlarca kişi okumuş ya da görüntülü haberimi seyretmişlerdir. Konuyu anlayan çoğu kişi mücadeleme destek vermektedir. Onların hepsine şükran duygularımı sunuyorum.Aşağıda Cihan Haber Ajansı’nın yaptığı haberi bilginize sunuyorum.

NOTER ONAYLI RÜYASINI REKLAMINDA KULLANAN COCA COLA'YI PANKART AÇARAK PROTESTO ETTİ!..
CİHAN HABER AJANSI SAMSUN’DAN BİLDİRİYOR…

Tarih: 01.07.2010 16:28:00
Samsun'da reklam senaryosu haline getirip notere onaylattığı rüyasını izinsiz kullandığını iddia ettiği Coca Cola aleyhine tazminat davası açan öğretmen, duruşma çıkışı protesto gösterisinde bulundu.

Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen davaya, öğretmen-yazar Hasan Sancak ve avukatı Ali Türkmen hazır bulunurken, Coca Cola şirketinin avukatı mazeret bildirerek katılmadı. Avukat Türkmen, reklamı kullandığı belirtilen televizyonların bağlı olduğu şirketleri de araştırıp ibraz edeceklerini belirterek mahkemeden süre talebinde bulundu. Mahkeme heyeti, reklamı yayınladığı iddia edilen televizyon kanallarına yazı yazıldığını ve kanallardan yine cevap gelmediğini belirtti. Mahkeme eksiklerin giderilerek dosyanın tamamlanması için duruşmayı 23 Eylül 2010 tarihine erteledi.Daha önceki duruşmada yerli bir markanın ürününü dağıtarak protesto gösterisi yapan Hasan Sancak, bu sefer de özel olarak hazırladığı 1,5 metrelik pankartı adliye önünde açarak protesto etti.Haklı mücadelesini sonuna kadar devam ettireceğini belirten Sancak, "Coca Cola benim notere onaylattığım 'Gıda Işınlama' reklam senaryomu A'dan Z'ye haksız olarak kullandı. 2006 yılından beri bu haksızlık karşısında hukuk yoluyla mücadelemi sürdürüyorum." dedi. Sancak, kendisine fırsat verilmesi durumunda firma yetkililerine, notere onaylattığı reklam senaryosunu kullandıklarını ispat edebileceğini kaydetti.
Sancak ayrıca, yanında getirdiği ve 12 Ağustos 2004'de hayatını kaybeden annesi Emine Sancak için yazdığı "Benim Annem Melekti" başlıklı şiir kitaplarından polislere ve adliye çalışanlarına dağıttı.

AŞAĞIDAKİ HABERİM İHLAS HABER AJANSI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.

ŞAİR HASAN SANCAK, 'DÜNYADA İLKLER KİTABI'NA GİRMEK İSTİYOR
İHLAS HABER AJANSI SAMSUN’DAN BİLDİRİYOR!..

03 Temmuz 2010 12:53
Alaçamlı Halk Şairi, Reklam Yazarı, Eğitimci Hasan Sancak (54), 1 Aralık 2000'de notere onaylattığı 'Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu' dolayısıyla 'Dünyada İlkler Kitabı'nda yer almak istiyor.

Hasan Sancak, Aralık 2000'de gördüğü rüyasını, 'Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu' adıyla notere onaylattığını, bu olayı binlerce kişiye hem sözle hem de internetten yazıyla anlattığını belirtti. Sancak, "Dünyada ilk defa emekli bir öğretmen '1 Aralık 2000'de Gerçek Rüya Gıda Işınlaması Reklam Senaryosunu' notere onaylatmıştır. Bu konu bir Türk'e aittir. Dünyanın neresinde bir gıda ışınlaması reklam senaryosu oynarsa, orada hakkımı sonuna kadar savunacağım. Şimdiden basınımızı bu konu hakkında bilgi sahibi yapmış oluyorum. Yarın bir gün muhakkak bir şirket ulusal televizyonlarda böyle bir reklam senaryosunu oynatacaktır. Konuyu unutturmamak için çocuklarıma bunu vasiyet olarak bırakacağım. Konu başlığı hakkında bilgi sahibi olanların benimle temasa geçmelerini istiyorum" dedi.

Çalıntı Rüya Senaryo Davası 23 Eylül’de Samsun da Yapılacak!..

Kamuoyunda, 2000 yılından itibaren Noter Onaylı Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu olarak bilinen,2005 yılında Coca Cola tarafından kullanılan ve 2006 yılında Samsun 3. Asliye Hukuk Mahkemesine taşınan duruşmanın yedincisi 23 Eylül 2010 Perşembe günü saat 11.35’e ertelendi.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren Sancak:’ Dünyada 6.6 Milyar insan bulunmaktadır.’1 Aralık 2000’de ‘Gördüğü Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu’nu on bir lira vererek notere onaylattım. Bu olayı milyonlarca kişiye hem sözle, hem de İnternet’ten yazıyla anlattım. İki arkadaşa bu olayı anlattığım zaman, bu GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU nu sen değil, biz gördük dediler. Bir de notere onaylatacaklarını söylediler. Ben de baktım benim gördüğüm GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU elimden gidiyor. Bilgisayarın başına geçtim. En ince ayrıntısına kadar yazdım. (Aslı Samsun’daki avukatım Ali Türkmen’dedir.) Bilgisayardan çıkışını alarak, Bafra’ya gittim. Noterdeki yetkililer bu işin içinden iki saatte çıkamadılar. Oradaki kişiler, yetkili avukata yazımı onaylatıp onaylatılmayacağını sordular. Kendi aralarında konuştular. Baktılar, işin içinden çıkamıyorlar. En sonunda da yazılı metni onayladılar. Samsun’daki yerel bir gazeteye bu olayı geçtim. Beni aradılar. Hocam, bu haberi başka tarafa duyurma. Biz, bunu haber olarak yapalım. Senin bu haberini Türkiye yarın duyacaktır dediler. Bu haber gazetede yayınlandıktan sonra telefonlarım bir hafta boyunca susmadı. DHA-İHA-CHA-YHA… Birisi geldi, birisi gitti. Kanal 6 benimle 6.30 haberini canlı bağlantı ile başladı. O zamanki ulusal televizyonlar, beni flaş haber olarak dünyaya duyurdular. Büyük gazetelerin çoğu birinci sayfadan haberimi girdiler. O arkadaşları tekrar gördüğüm zaman bana şaka yaptıklarını söylediler.

Bu, dünyada notere onaylatılan İLK GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU’ dur. Daha önce ve sonra gördüğüm ve notere onaylatmadığım İnternette binlerce kişinin okuduğu gerçek rüya ve kâbuslarımda bulunmaktadır. Bazılarının reklam senaryo özelliği olmadığı için notere onaylatmadım. Benim kamuoyunda tanınmam Noter Onaylı Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu’ndan sonra olmuştur. Reklamın R’ sinden anlamıyordum. Bu rüya ile bende bir değişiklik oldu.44 yaşından sonra, her seyrettiğim televizyondaki bir olayı… Anlatılanlar ve yaşadığımız olayları reklam yapma alışkanlığı başladı. Yaptığım araştırmalara göre bunu dünyada sadece ben gerçekleştirdim. Google’ ye Noter Onaylı Rüya diye yazıldığı zaman, yüzlerce sayfamın olduğu görülecektir. Bu konu ile ilgili olarak çoğu televizyon Alaçam’a gelerek konu hakkında benimle röportaj yapmışlardır. Kamuoyunda bilen de bilmeyen de konuşmaktadır. İnternet yorumlarında çoğu kişi, şaşkınlıklarını belirtmektedirler. Rüya, notere onaylatılır mı? Söylemektedirler. Rüyalı film, dizi, reklam, hikâye, roman, şiir… Binlerce konu bulunmaktadır. Bunlar oluyorsa, gerçek bir rüya da reklam senaryosu olabilir. Herhangi bir şirketin rüya ile ilgili konusunun aynısını başka bir şirket oynatamaz. İlk notere onaylatan ya da Kültür Bakanlığı’ndan ISBN numarasını önce alanlar, söz sahibi olurlar. Benim gördüğüm rüya konuludur. Senaryo, gerçektir ve Gıda Işınlaması’dır. Konu okunduğu zaman bu görülecektir. Dünyada ilk defa emekli bir öğretmen ‘1 Aralık 2000’de Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunu’ notere onaylatmıştır. Bu konu bir Türk’e aittir. Konuyu unutturmamak için çocuklarıma bunu vasiyet olarak bırakacağım. Konu ile ilgili yüzlerce ulusal ve yerel medyanın yaptığı haber vardır. Rüya, notere onaylatılmaz diyenler, bunun beş sene sonra COCA COLA ve yedi sene sonra da TOMBİ SOFİX tarafından aynen kullanıldığını okuyunca, şaşırıp kalmışlardır. Konu ile ilgili bilgiler aşağıda sunulmuştur’ dedi.

2000 YILINDAKİ HABERLERİMDEN SADECE BİR ÖRNEK…

ÖĞRETMEN, REKLÂMCILARA ÖNLEM ALDI!..

OKAN ARALAN Samsun DHA MİLLİYET
06 Aralık 2000 Çarşamba

Samsun Alaçam Karşıyaka İlköğretim Okulu Türkçe öğretmeni Hasan Sancak, 1 yıl önce gördüğü rüyasını izinsiz reklâm filmi çevrilmemesi için notere onaylattı.

Amacının, rüyasına izinsiz reklâm filmi çekilmesini engellemek olduğunu dile getiren Sancak, "Bir yıl önce gördüğüm bu rüyayı herkese anlattım. Bazı uyanıklar bunu öğrenip reklâm filmi çekmesin diye de notere onaylattım. Bundan sonra bu rüyayı reklâmda kullanmak isteyenler benimle görüşmek zorunda" diye konuştu.

SANCAK’IN RESMİ RÜYASI

"Rüyamda buzdolabının kapısını açtım. İçinde yiyecek aradım ama hiç bir şey yoktu. İnternete girip, bir marketten aklıma esen ne varsa aldım. Sucuk, kavurma, peynir, etle buzdolabını bir güzel doldurdum ve bir bölümünü afiyetle yedim. Eşimin seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman hala o yiyecekleri yer gibi, elim ağzıma gidiyordu."

COCA COLA’NIN REKLAMINI SEYREDİNİZ!..

(TIKLANMIYORSA, LİNKİ ADRES ÇUBUĞUNA KOPYALAYIP, ENTER TUŞUNA BASINIZ.)

YUKARIDAKİ REKLAM SENARYOSU COCA COLA’NIN 2005 YILINDA DÜNYADA VE TÜRKİYE’DEKİ ULUSAL KANALLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA OYNAYAN REKLAM SENARYOSUDUR. GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSUNU OKUYUNUZ. COCA COLA REKLAMI İLE KARŞILAŞTIRINIZ. BİR KOPYA OLDUĞUNU GÖRECEKSİNİZ.

AŞAĞDAKİ GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOM
COCA COLA VE TOMBİ SOFİX TARAFINDAN AYNEN KOPYALANMIŞTIR.

GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU

NOTER ONAYLI GERÇEK RÜYA

ÂLEMDE İLK VE TEK

DÜNYADA EŞİ VE BENZERİ YOKTUR

BU YAZININ TAMAMI ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ- REKLÂM YAZARI -EĞITİMCİ-GAZETECİ HASAN SANCAK'A AİTTİR.

DÜZENLEME ŞEKLİNDE İFADE TESBİT TUTANAĞI

İki bin yılı Aralık ayının birinci günüdür. 1.12.2000 Aşağıda mühür ve imzası bulunan, ben Bafra 2. Noterliği NİLGÜN KURT Çakırmahmut İş hanı Kat:1 Bafra adresindeki dairemde görev yaparken, yanıma gelen ve gösterdiği Alaçam nüfusundanYENİLEME nedeni ile verilen 22.08.1989 gün ve V01-985727 numaralı fotoğraflı nüfus cüzdanı kimliğine göre Samsun ili Alaçam ilçesi Yeni cami Mah. Nüfusunda 008,5 cilt 16 sayfa 290-7 kütükte kayıtlı olup, baba isminin Yakup, anne isminin Emine olduğu ve 1956 tarihinde doğduğu anlaşılan ve hâlen Yeni cami Mah Alaçam adresinde oturduğunu ve okuryazar olduğunu söyleyen HASAN SANCAK Düzenleme şeklinde bir ifade TESBİT TUTANAĞI tanzimini istedi. Kendisini yukarıda yazılı hüviyet ile tanıdığım gibi, bu işi yapma yeteneğinin bulunduğunu ve okuryazar olduğunu gördüm. Bunun üzerine şu suretle söze başladı.

ÖNEMLİ NOT:

Aşağıda anlatılan rüya yazısı (HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN) (TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ) SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.

RÜYAMDA GÖRDÜĞÜM DÜŞ
KONU: Rüyamda karnımın zil çaldığını fark ederek uyandım. Saat gece 03.00'dı. Yataktan kalkarak mutfağa gittim. Buzdolabının kapağını açtım. İçerisinde yiyecek aradım. Ne yazık ki buzdolabında ve evde yiyecek namına hiçbir şeyin olmadığını gördüm. Açlıktan ayakta duracak dermanım kalmamıştı. Su ile karın doyurulmaz diyordum, birden aklıma misafir odasındaki bilgisayarım geldi. Hemen misafir odasına koştum. Bilgisayarımı açtım, bilgisayar faresini elime alarak, İnternet'e geçtim. Büyük bir market aramaya başladım. Uzun uğraşlardan sonra karşıma İnternet'te büyük bir süper market çıktı. Reyonlarda ne yoktu ki, tavuk, peynir, zeytin, sucuk, pastırma... Canımın çektiği hangi yiyecekler varsa, farenin imlecini o yiyeceklerin üzerine teker teker getirerek bir bir tıkladım. Her tıkladığım yiyecek benim buzdolabına üstten dolmaya başladı. Buzdolabını süper marketten ağzına kadar doldurdum. Sevincimden havalara zıplıyordum. Kendi kendime bolluk ne güzel şey diyordum. Birden aklıma bu yiyeceklerin parasını vermediğim geldi. Doldurduğum o yiyeceklerin hesabını yapmaya başladım. Ortaya çıkan toplam rakamın maaşımı kat kat aştığını gördüm Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan elimin ağzıma gittiğini, sanki o yiyecekleri yiyor gibi bir hâl aldığını gördüm... Yazılan bu tutanak okunması için kendisine verildi. Okudu. Yazılanların hakiki arzuları olduğunun bildirilmesi üzerine altı tarafımızdan imzalandı ve mühürlendi.

1 ARALIK 2000
İki bin yılı Aralık ayının birinci günü
T.C.
BAFRA İKİNCİ NOTERİ
NİLGÜN KURT
RESMİ MÜHÜR VE İMZA
ASLININ AYNIDIR
NO:1 6 8 6 2

GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOM İLE COCA COLA’NIN BENZERLİKLERİ:

OKUYANLARIN DİKKATİNE!..

COCA COLA RÜYA REKLAM SENARYOSU’ NU İLK SEYRETMEYE BAŞLADIĞINIZ ZAMAN BENİM GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMUN BAŞINDA NE SÖYLEMİŞSEM, ONLARIN ÇOK ÇABUK ŞEKİLDE GÖRÜNTÜLÜ OLARAK TEKRAR EDİLDİĞİ GÖRÜLECEKTİR. EN SONUNDA DA BUNUN RÜYA OLDUĞU SEYRETTİRİLMEKTEDİR.

GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOM 1 ARALIK 2000’de yazılı metin halinde notere onaylatılmıştır. Coca Cola Nisan 2005'te, Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklâm Senaryomdan 5 sene sonra, dünyadaki ve Türkiye’deki ulusal televizyonların reklâm kuşaklarında‘ Dünyada Son Kalan Coca Cola Reklam Filmi’ olarak gösterilmiştir.

Yukarıdaki reklâm senaryom dünyada
1 ARALIK 2000 YILINDA NOTERE ONAYLATTIĞIM ‘İLK GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOSU ‘dur. Bunun dünyada eşi ve benzeri yoktur. O tarihte bütün televizyon ve gazeteler tarafından dünyaya flaş haber olarak duyurulmuştur. Notere onaylattığım İLK GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOMDA ne dediğimi okuyunuz.

ÖNEMLİ NOT:
AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN (TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ) SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... (REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK) SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.

Coca Cola reklâmında dünyada tek olan son şişe değil, son kalan rüyanın kendisidir. Coca Cola içecek değildir. Rüya olmadan bu isim bir anlam taşımaz. O rüya da dünyada 6,6 milyar insandan sadece şahsıma ait olan GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOSU’ dur.

Noter Onaylı Rüya isminden de anlaşılacağı gibi bir rüya reklâm senaryosudur. Coca Cola'nın reklâm senaryosu da bir rüya reklâm senaryosudur.

Ben, yattığım yerde(yatakta) rüya görmekteyim.
Coca Cola'daki kişi de yattığı yerde (koltukta) rüya görmektedir.

Ben, rüya gördüğüm yataktan ayağa kalkmaktayım. Coca Cola'daki kişi de yattığı yerden, koltuktan ayağa kalkmaktadır.

Ben, yataktan kalktıktan sonra yürüyorum.
Coca Cola’daki kişi de yürümektedir.

Benim, yataktan kalktıktan sonra hem açlık hem de susuzluk ihtiyacı olduğum anlaşılmaktadır. Coca Cola'daki kişinin de susuzluk ihtiyacı olduğu görülmektedir.

Ben, açlık ve susuzluk ihtiyacımı karşılamak için buzdolabının kapağını açıp yiyecek ve içecek arıyorum. Coca Cola'daki kişi de buzdolabının kapağını açıp içecek aramaktadır.

Ben, buzdolabının içinde yiyecek ve içecek bulamıyorum. Coca Cola' daki kişi de buzdolabının içinde içecek bulamamıştır.

Benim, buzdolabını kapattıktan sonra yiyecek ve içecek aramam devam etmektedir. Coca Cola' daki kişinin de içecek araması sürmektedir.

Ben, açlığımı ve susuzluğumu gidermek için dükkân (Market) arıyorum. Coca Cola’daki kişi de dükkân (Market) aramaktadır.

Ben, dükkân (Market) bulmak için bilgisayarımı açıp İnternete geçiyorum. Coca Cola’daki kişi de, beş sene sonra (bilerek) teknolojiyi kullanmayıp, yürüyerek dükkân ya da market bulmak için, içecek aramaktadır.

Coca Cola reklamında market ya da dükkânda konuşulanlar…

Markete ilk defa içecek aramak için giren kişi market sahibine, bir Coca Cola diyor. Market sahibi de Coca Cola yok! Kişi de yok mu söylemektedir? (MARKET SAHİBİ DE: ‘DÜNYADA SADECE BİR TANE KALDI’ DEMEKTEDİR.) Bunlar rüyadaki konuşmalardır. O rüyada dünyada eşi ve benzeri olmayan GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOSU’ dur.

Ben, İnternet üzerinden yiyecek ve içecek arama mücadelemi sürdürmekteyim. Coca Cola'daki kişi de yürüyerek çeşitli dükkânlara içecek sormaktadır.

İçecekteki kişi, rüyasında devamlı dünyada tek kalan Coca Cola şişesini aramaktadır. Dünyadaki herkes tek kalan Coca Cola şişesinin peşinden koşmaktadır. Bu rüyanın kendisidir. Rüya olmazsa, dünyada tek kalan Coca Cola şişesinin bir anlamı kalmamaktadır. Rüyasından uyanan kişinin yanında arkadaşı vardır. Dünyada tek ve sonuncu olan Coca Cola şişesi de onun elinde bulunmaktadır. Hey bu sonuncusu mu? Evet, ama paylaşabiliriz demektedir.

Bütün bunların sonucunda iki rüya reklâm senaryosunda da bunun bir rüya olduğu görülmektedir.

Ben, GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOSU sonunda gördüğüm rüyadan uyanmaktayım. Coca Cola reklâm senaryosunda da kişi gördüğü rüyadan uyanmaktadır.

Ben, rüyadan uyandıktan sonra buzdolabına doldurduğum yiyecekleri sanki buzdolabından alıp ağzıma koyuyormuşum vaziyetindeyim. Coca Cola'daki kişi de uzun uğraşlardan sonra Coca Cola şişesinin arkadaşının elinde olduğu anlaşılmaktadır. Onu kendisiyle paylaşacağını söylemektedir.

Benim gördüğüm ve notere onaylattığım rüya reklam senaryosunun dünyada eşi, benzeri yoktur ve âlemde tektir. Coca Cola’daki rüya reklâm senaryosunda da dünyada tek bir Coca Cola şişesinin kaldığını söylemektedir.

Benim GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOMUN sonu şöyle bitmektedir.
Hanımın seslenmesiyle tatlı düşten uyandığım zaman durmadan (ELİMİN AĞZIMA GİTTİĞİNİ, SANKİ O YİYECEKLERİ YİYOR GİBİ BİR HÂL ALDIĞINI GÖRDÜM...)Burada eller görev yapmaktadır. (COCA COLA’DAKİ RÜYA GÖREN GENCİN ARKADAŞI DA ELİYLE İÇECEĞİ RÜYA GÖREN ARKADAŞINA UZATMAKTADIR.)

Baştan sona kadar Coca Cola reklamı
GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLÂM SENARYOMUN bir kopyası olduğu görülmektedir.

TOMBİ SOFİX ŞEKER’ DE NOTER ONAYLI RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMU 7 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR!..17.06.2007 PAZAR GÜNÜNDEN İTİBAREN ULUSAL TELEVİZYONLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA GÖSTERİLEN TOMBİ SOFİX ŞEKER EĞLENCE REKLAMI, 1 ARALIK 2000’DE NOTERE ONAYLATTIĞIM GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMUN KÜÇÜK BİR KOPYASIDIR. TOMBİ SOFİX ŞEKER’ DE REKLAM SENARYOMU 7 SENE SONRA KOPYALAMIŞTIR!..ÇÜNKÜ BU REKLAM SENARYOSU DA BENİM NOTER ONAYLI RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMUN EN ÖNEMLİ KISMINI OLUŞTURMAKTADIR. BENİM GİBİ IŞINLAMA YAPMAKTADIR. BU KONU İLE İLGİLİ KARŞILAŞTIRMALAR. AŞAĞIDA BİLGİNİZE SUNULMUŞTUR. SİTELERİNE İKİ SEFER MAİL GÖNDERMEME RAĞMEN BANA BİR CEVAP VERMEMİŞLERDİR. AŞAĞIDAKİ PARAGRAFI TEKRAR OKUMANIZI RİCA EDİYORUM.

ÖNEMLİ NOT:
AŞAĞIDA ANLATILAN RÜYA YAZISI HİÇBİR BİLGİSAYAR-İNTERNET-BUZDOLABI-SÜPER MARKET VB. ŞİRKETİ TARAFINDAN (TAMAMI YA DA BİR BÖLÜMÜ) SAHİBİNDEN İZİN ALINMADAN TELEVİZYON, RADYODA... (REKLÂM HÂLİNE GETİRİLEREK) SESLENDİRİLEMEZ, OYNANAMAZ, OYNATILAMAZ VE YAYINLANAMAZ.
TOMBİ SOFİX ŞEKER EĞLENCE REKLAMI ÇİZGİ FİLM, ANİMASYON ŞEKLİNDE BİLEREK YAPILMIŞTIR.
BEN, GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMDA NE YAZMIŞSAM, ONLARIN REKLAM SENARYOSUNDA DA AYNEN GERÇEKLEŞMEKTEDİR.
AŞAĞIDAKİ REKLAM SENARYOSUNU SEYRETTİĞİNİZ ZAMAN BU GÖRÜLECEKTİR. BEN, REKLAM SENARYOMU 1 ARILK 2000’DE NOTERE ONAYLATTIM. TOMBİ SOFİX EĞLENCE | REKLAMI,7 SENE SONRA ULUSAL KANALLARIN REKLAM KUŞAKLARINDA GÖSTERİLMİŞTİR. KONUSU TAMAMEN AYNIDIR. ORADAKİ ÇOCUK, BENİM GİBİ BİR ODADADIR. BENİM GİBİ BİLGİSAYARIN BAŞINDADIR. BENİM GİBİ İNTERNETE GİRMİŞTİR. BENİM GİBİ GIDA ARAMAKTADIR. ONU BİLGİSAYAR MASASININ BAŞINDAN, İNTENETTEKİ BİR KİŞİ IŞIK HIZIYLA MARKET YA DA DÜKKÂNA ÇEKMEKTEDİR. BEN DE IŞIK HIZIYLA MARKETE GİRİYORUM. TOMBİ SOFİX EĞLENCE | REKLAMINDA MARKETE GİREN KİŞİ IŞIK HIZI İLE MARKETTE BULUNAN GIDALARI EN ÇABUK ŞEKİLDE TOPLAYARAK, KUCAĞINA DOLDURMAKTADIR. BENİM REKLAM SENARYOMDA BU BUZDOLABINA IŞIK HIZIYLA DOLDURMA ŞEKLİNDEDİR.

DİKKAT: AŞAĞIDAKİ TOMBİ SOFİX REKLAMINI SEYRETMEDEN ÖNCE, BENİM YUKARIDAKİ GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOMU BİR SEFER DAHA İYİCE OKUYUNUZ.

TOMBİ SOFİX EĞLENCE | REKLAMINI SEYREDİNİZ!...

(Tıklanmıyorsa, Linki Adres Çubuğuna Kopyalayıp Enter Tuşuna Basınız.)

AŞAĞIDAKİ YAZIYI GOOGLE’YE KOYARAK SEYREDİNİZ!..
Tombi Sofix Eğlence | Reklamı Reklamlar Tv

GERÇEK RÜYA GIDA IŞINLAMA REKLAM SENARYOSU
İLE TOMBİ SOFİX ŞEKER EĞLENCE REKLAMININ
BENZERLİKLERİ:

.Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu 1 Aralık 2000’de notere onaylatılmıştır. Normal bir reklam senaryosu değildir. Bunun dünyada eşi ve benzeri yoktur. Bu konu çoğu ulusal televizyon tarafından bu tarihte, dünyaya flaş haber olarak duyurulmuştur. Ulusal gazetelerde haber olarak kullanılmıştır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosu 7 SENE SONRA, 17.06.2007 PAZAR gününden itibaren ulusal televizyonların reklam kuşaklarında gösterilmeye başlanmıştır.

.Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosu bir rüya reklam senaryosudur. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda da rüyada gerçekleşebilecek bir konudur. Şirket ve ajans bilerek rüyayı kullanmamıştır. Zaten reklam seyredildiği zaman seyirciye bu hissettirilmiştir.

.Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda bilgisayar ve masası bulunan bir oda bulunmaktadır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda da bilgisayar ve masası bulunan bir oda bulunmaktadır.

.Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda, bilgisayarın başında ben bulunuyorum. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda bilgisayar başında bir çocuk bulunmaktadır.

.İKİ REKLAMDA DA KONULAR AYNIDIR. IŞIK HIZIYLA BİLGİSAYARIN İÇİNE GİREREK, GIDALARA EN KISA YOLDAN ULAŞMA ANLATILMAKTADIR. SEVİLEN GIDALARA ULAŞMA İSTEĞİ VARDIR.

. Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda internetten bilgisayarın içine ışık hızıyla girerek, en çabuk şekilde içecek ve yiyeceklere ulaşma anlatılmaktadır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosu’nda bu aynen tekrar edilmektedir. İnternete giren çocuk diğer çocuk tarafından sanal marketin içine ışık hızıyla çekilmektedir.

.Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda internetten-bilgisayardan içecek ve yiyeceklere ulaşma isteği vardır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda da internetten-bilgisayardan Tombilere ulaşma isteği vardır.

. Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda internet üzerinden marketten alışveriş yapılmaktadır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda da, dükkân ya da marketten çeşitli Tombiler ışık hızıyla toplanmaktadır.

. Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunda içecek ve yiyeceklere bilgisayar faresinin imlecine tıklayarak buzdolabına doldurmak vardır. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosunda bu ayaklar ile en çabuk şekilde yapılmaktadır. Tombiler kucağa doldurulmaktadır.

. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosu
Gerçek Rüya Gıda Işınlama Reklam Senaryosunun en önemli kısmını oluşturmaktadır. Yukarıda da söylediğimiz gibi bu konunun özü budur. İnternet üzerinden en kısa süre içinde yiyeceğe ulaşma açıklanmaktadır. Zaten ben de rüya reklam senaryomda en kısa süre içinde bilgisayar yardımıyla yiyeceklere ışık hızıyla ulaşıyorum. Tombi Sofix Şeker Eğlence Reklamı Senaryosu’nda da bu konu tekrar edilmektedir…

HASAN SANCAK
ALAÇAMLI HALK ŞAİRİ
REKLÂM YAZARI
(EĞİTİMCİ-GAZETECİ)

-Crazy Girl-

-Crazy Girl-

Üye
:hmmm

levasinay

levasinay

Üye
okuyamadım ama teşekkürler

REKLAMYAZARI

REKLAMYAZARI

Üye
    Konu Sahibi
Vaktin olduğu zaman okursun...

Saygılarımla.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...