3g yi nasıl açıyoruz ?

Sponsorlu Bağlantılar

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
    Konu Sahibi
3g yi nasıl açıyoruz ?
htc evo 3d kullanıyorum ınternere gırerken mobıl sebekeyı kullanıyorum actıgımde sımgesı de ustte cıkıyor ancak 3g yı nasıl acıyoruz aradım bulamadım 3g cektıgı zaman oldugum yerde kendımı baglanıyor ? daha hıc gormedım orda 3g yazdıgını nasıl baglanabılırım ?

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
htc evo 3d kullanıyorum ınternere gırerken mobıl sebekeyı kullanıyorum actıgımde sımgesı de ustte cıkıyor ancak 3g yı nasıl acıyoruz aradım bulamadım 3g cektıgı zaman oldugum yerde kendımı baglanıyor ? daha hıc gormedım orda 3g yazdıgını nasıl baglanabılırım ?

İnternete baglanirken H mi yazıyor yoksa E mi? Eğer H yaziyorsa zaten 3g ile baglaniyor demektir.

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
    Konu Sahibi
hep H de duruyor gırerken ama urun destek sayfasında su sekılde gosterıyor ?

- - - Eklendi - - -

tamam cevabı arastırdım :) dıyorki

UMTS (Universal Mobile Telecommunications System) nedir?
3G, pekçok değişik teklonojıler kullanılarak sağlanabilir. UMTS işte bu 3G teknolojilerinden bir tanesidir. Herhangi bir "UMTS" cihazı SIM kart kullanmak suretiyle 3Gşebekesine ulaşmak için kullanılabilir .

W-CDMA nedir? (Wideband CDMA)
W-CDMA, UMTS "3G" teknolojisinin bir parçasıdır. WCDMA, 3G'nin kullanılan diğer bir ifade şeklidir.

HSDPA nedir? (High Speed Packett Access)
HSDPA aynı zamanda "3.5G" olarak adlandırılmaktadır. HSDPA, UMTS "3G" teknolojisinin daha geliştirilmiş halidir. 3.5G şebekesi 3G şebekesinden de hızlıdır.

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
hep H de duruyor gırerken ama urun destek sayfasında su sekılde gosterıyor ?

- - - Eklendi - - -

tamam cevabı arastırdım :) dıyorki

Mesela ben Kayseri merkezdeyken H yazıyor ama 3g şebekesi olmayan bir yere gittiğimde E yazıyor ve H yazarken daha hızlı geziniyorum.

abandonware

abandonware

Üye
ics ise: ayarlar > mobil şebeke > Şebeke modu > WCDMA :oke:

- - - Eklendi - - -

bu arada o bu işi zaten otomatik olarak yapıyor.

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
    Konu Sahibi
ics ise: ayarlar > mobil şebeke > Şebeke modu > WCDMA :oke:

onu sectıgınız zaman nette gezınırken telefon hattan kesılıo yanı aramalara kapanıo mesaj gelmıo en altta ıkısı bırlıkte olan war gsm ıle ıkısını bırlıkte secmenız daha dogru olur

- - - Eklendi - - -

Hiç 3g yazdıgını görmedim.

3g yazmıyor ever o hatsız calısan sprınt modelı ıcın gecerlı galıba ''HSDPA aynı zamanda "3.5G" olarak adlandırılmaktadır.''

abandonware

abandonware

Üye
onu sectıgınız zaman nette gezınırken telefon hattan kesılıo yanı aramalara kapanıo mesaj gelmıo en altta ıkısı bırlıkte olan war gsm ıle ıkısını bırlıkte secmenız daha dogru olur

ikisini birleikte olanı seçmen daha doğru olu çünkü bazen 3g şebekesi çekmediği/gittiği için bağlantı gidebilir; telefonun böyle durumlarda gprs moduna geçer; bu sebepten 3g diye uğraşmana gerek yok telefon o işi hallediyor :oke:

DreaMagiC

DreaMagiC

Üye
Ayarlar > Mobil Şebeke bölümünden şebeke modunu GSM/WCDMA yapın yeterli :oke:

D-WADE BURAK

D-WADE BURAK

Üye
    Konu Sahibi
tamam ıyıde bende aynı seyı soyledım :) sadece bakmaya erındım bakmadım en alttakı ıkısı bırden olan secenek dedım :) 3 umuzunde dedıgı seyler aynı :)

• Beğen
Tepkiler: DreaMagiC
abandonware

abandonware

Üye
tamam ıyıde bende aynı seyı soyledım :) sadece bakmaya erındım bakmadım en alttakı ıkısı bırden olan secenek dedım :) 3 umuzunde dedıgı seyler aynı :)

sonuçta cevabı bulduk; önemli olan buydu :ehe

Üst Alt