3g paketleri konusunda yanlış anlama

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
naradamar

naradamar

Üye
    Konu Sahibi
3g paketleri konusunda yanlış anlama
arkadaşlar galiba siz avea 3g paketini yanlış anlamışsınız benim gözlemlememe göre.
Avea 3g hoşgeldin paketi internet paketi değil içinde internet paketi var.Yani aylık 40 kontör veriyosun ve:
100 mb internet
1 seç izle (dizi,film ve maç gibi şeyleri izle indirip)
60 dk Mobil Vizyon
30 dk Görüntülü Konuşma Veriyor.

Ve telefon çeken her yerden bunları kullanabilirsin.Görüntülü konuşma hariç onun için 3g çekmesi lazım.
Bilgi:Her 30 günde 1 güncellenir.Yani her 30 gün başı tekrar 40 kontör. Ve galiba bazı kişiler gençtürkcell 3g paketi sandığı şey var o internet paketi ve onda ilk 3 ay 40 kontör sonrası 60 kontör yine 100 mb.

naradamar

naradamar

Üye
    Konu Sahibi
avea 3g paketleri bence hesaplı (diğer operatörlere göre yoksa tabi ki hesapsız) ancak jet mobil modem çok kötü hiç tavsiye etmem sana bir geçiriyo kazığı .... hele ben qtorrent kullanırken fena koyuyo torrent upload miktarı da çok fazla bu yüzden download + upload geldi 149 tl fatura.Bir de hizmet başvurusundaki kadın : olsun 149 çok değil 150 yi geçmemiş ya ona sevinin dedi.Kapadım telefonu yüzüne :D

lodos03

Üye
3g nin olmadıgı yerde hizmeti 2gden veriorlar arkadaşım aveanın sütesine giriop bizzat baktım internet paketlerini kullanabilmen için 3g kapsama alanında olmana gerek yok aşmadığın sürecede ek ücret ödemene gerek yok

Lacrymosa

Üye
Saniyede 30 KB'lık veri aktarımını ne yapalım ki? Türkiye'nin neresinde 3G çekiyor Avea söyler misiniz? Sadece İstanbul'un bir kısmı mı?

lodos03

Üye
afyonda çekmiyor:D onu biliyorum burada bildigim akdarıyla turkcell 3g var ama 30 kbda video izleme hariç dierleri için yeterli olabilir bn 5 mb lık almayı düşünüyorum ortalama kaç dk facebookta kalabilirim resimler kapalıyken tabi birde 5mblıgı nasıl iptal edeceğim?

Meraal

Meraal

Üye
Ben normalde 5 mb alıyordum şimdi genç avea'ya geçtiğim için 100Mb alıyorum. 5mb bana fazlası ile yetiyor. Maxicep'te yazıyorum msn'ye giriyorum oyun indiriyorum ve bitmiyordu bile.. Şimdi ise 100mb var gece gündüz netteyim.eğer çok abartmazsan facebook hariç başka sitelere de girebilirsin bence.iptal 5mb yaz 9495 e gonder.kalan icinde kalan 5mb yaz.

alixkandemir

Üye
en hesaplısı vodafone 250 mb 10 lira o kadar. ne cebi ben labtopla bile giriyorum 250 mb yetiyor 10 lira iyi para
internet cafeye gitsem daha tuzluya mal olacak

lodos03

Üye
haftalık demi 5 mb olan

Meraal

Meraal

Üye
evet haftalik

lodos03

Üye
peki sen 100mblik alıonya o mobilvizyon sec izle fln verio onları nasıl kullanıosun?

naradamar

naradamar

Üye
    Konu Sahibi
seç izle yi kullanmak için telden aveanın sitesine giriyon zaten nokiada 0( sıfıra ) basılı tutunca açılıyor ordan giryorum.Mobil vizyon da aynı şekilde ama seç izleyi kullanmak için tel e indiriyorsun yani seçtiğin videoyu cebine indirip izliyosun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...