34. Başkanımız Ünal Aysal !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
34. Başkanımız Ünal Aysal !

34. Başkan Ünal Aysal!
Ünal Aysal, büyük bir farkla Galatasaray'ın yeni başkanı oldu.

Galatasaray Kulübü'nün olağanüstü seçimli genel kurul toplantısında toplam 2998 oy alan Ünal Aysal, seçimi rekor bir oyla kazanarak kulübün 34. başkanı oldu. Adaylardan Turgay Kıran 573 ve Mehmet Helvacı da 397 oy aldı.
ÜNAL AYSAL KİMDİR?
İstanbul 1941 doğumlu olan Ünal Aysal, liseyi 1960 yılında mezun olduğu Galatasaray Lisesi'nde, yüksek öğrenimini de İsviçre Neuchatel Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde tamamladı.

Galatasaray Lisesi'nden mezun olduğu 1960 yılından itibaren, çalışma hayatına başlamış olan Ünal Aysal, 1970-72 yıllarında Koç Holding bünyesindeki Ram Dış Ticaret şirketinde ihracat koordinatörü olarak görev yaptı. 1974 yılında da Unit International'ı kurdu. 1984 yılında petrolün yanı sıra, elektrik üretimi ve anahtar teslim santral inşa ve finansmanı projelerinde ihtisaslaştı. Turizm sektörüne de giren Aysal, 1000 kişinin çalıştığı Unit Group'un çatısını oluşturan 23 şirketin yönetim kurulu başkanı olarak yürüttüğü girişimlerden başka, bazı yatırımcı Avrupa şirketlerinin yönetim kurullarında da faal üye olarak çalışmaktadır.

Ünal Aysal 1999 yılında, Türkiye'yi yurt dışında en iyi temsil eden iş adamlarından biri olarak, Bakanlar Kurulu kararı ile Cumhurbaşkanı tarafından verilen Yüksek Liyakat Madalyası ile onurlandırılmıştır. İktisadi Araştırmalar Vakfı, Tez Değerlendirme Yarışmasının sponsorluğunu üstlenen Ünal Aysal'ı, her yıl yapmış olduğu katkılardan dolayı şeref üyeliğine seçmiştir.

ÜNAL AYSAL'IN LİSTESİ
Asil: Semih Haznedaroğlu, Ali Dürüst, Sedat Doğan, Celal Gürcan, Mete Başol, Refik Arkan, Adnan Öztürk, Ali Gürsoy, Aka Gündüz Özdemir, Adnan Nas
Yedek: Ahmet Ocaklı, Abdurrahim Albayrak, Emir Sarıgül, Mehmet Cibara, Necati Demirkol

Kongrede saat 10.00'da başlayan or verme işlemi 15.00'te sona erdi. Seçimde 4017 üye oy kullandı.

TOPLAM
ÜNAL AYSAL: 2998
TURGAY KIRAN: 573
MEHMET HELVACI: 397
1. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 106
TURGAY KIRAN: 30
MEHMET HELVACI: 14
BEYAZ OY: 12

2. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 118
TURGAY KIRAN: 23
MEHMET HELVACI: 12
BEYAZ OY: 9

3. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 119
TURGAY KIRAN: 25
MEHMET HELVACI: 20
BEYAZ OY: 5

4. SANDIK:
TURGAY KIRAN: 32
MEHMET HELVACI: 19
BEYAZ OY: 6

5. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 148
TURGAY KIRAN: 18
MEHMET HELVACI: 17
BEYAZ OY: 14

6. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 122
TURGAY KIRAN: 33
MEHMET HELVACI: 9

7. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 126
TURGAY KIRAN: 21
MEHMET HELVACI: 18
BEYAZ OY: 8

8. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 116
TURGAY KIRAN: 34
MEHMET HELVACI: 23
BEYAZ OY: 8

9. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 124
TURGAY KIRAN: 22
BEYAZ OY: 11

10. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 110
TURGAY KIRAN: 34
MEHMET HELVACI: 16
BEYAZ OY: 7

11. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 135
TURGAY KIRAN: 21
MEHMET HELVACI: 25
BEYAZ OY: 7

12. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 125
TURGAY KIRAN: 17
MEHMET HELVACI: 15

13. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 123
TURGAY KIRAN: 15
MEHMET HELVACI: 15

14. SANDIK:
ÜNAL AYSAL: 116
TURGAY KIRAN: 19
MEHMET HELVACI: 13
BEYAZ OY: 0

15. SANDIK
ÜNAL AYSAL: 134
TURGAY KIRAN: 14
BEYAZ OY: 2
16. SANDIK
TURGAY KIRAN: 18
MEHMET HELVACI: 16
BEYAZ OY: 3
17. SANDIK
ÜNAL AYSAL: 124
TURGAY KIRAN: 29
MEHMET HELVACI: 5
BEYAZ OY: 3

18. SANDIK
ÜNAL AYSAL: 111
TURGAY KIRAN: 24
MEHMET HELVACI: 14

19. SANDIK
ÜNAL AYSAL:119
TURGAY KIRAN:24
MEHMET HELVACI:17
BEYAZ OY: 2

20. SANDIK
ÜNAL AYSAL:142
TURGAY KIRAN:12
MEHMET HELVACI:16

21. SANDIK
ÜNAL AYSAL:110
TURGAY KIRAN:17
MEHMET HELVACI:11

22. SANDIK
ÜNAL AYSAL:106
TURGAY KIRAN:18
MEHMET HELVACI:23

23. SANDIK
ÜNAL AYSAL:111
TURGAY KIRAN:32
MEHMET HELVACI:12
BEYAZ OY: 13

24. SANDIK
ÜNAL AYSAL:118
TURGAY KIRAN:24
MEHMET HELVACI:20
BEYAZ OY:7

* Beyaz oy / kararsız
KONGRE'DE YAŞANANLAR
Galatasaray Kulübü'nün 96. dönem seçimlerinin yapılacağı Olağanüstü Seçim Genel Kurulu başladı.

Galatasaray Lisesi Tevfik Fikret Salonu'nda gerçekleştirilen genel kurula Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat katılmazken, genel kurulun açılış konuşmasını kulüp başkan yardımcısı Taner Aşkın yaptı.

Adnan Polat'ın hastalığının nüksetmesi nedeniyle gelemediğini duyuran Aşkın, ''Ses kısılması nedeniyle sizlerle birlikte olamadı'' dedi.

Öte yandan, Genel Kurul Divan Başkanlığı'na, 3 başkan adayının ortak önergesiyle İrfan Aktar getirildi.
Daha sonra Prof. Dr. Yüksel Dinkel ve Aykut Ergil Başkan Vekili; Ahmet Şenkal, Mehmet Bilen, Selim Selimoğlu ve Metin Ünlü ise oybirliği ile yazman olarak seçildi.

Kongrede sandık kurullarının üyelerinin oylamasına geçildi. Sandık kurulları da oylama sonucunda belirlendikten sonra İrfan Aktar tarafından başkan adaylarının gözlemcilik görevi için sundukları isimler açıklandı.

Ardından Başkan Adayları Mehmet Helvacı, Turgay Kıran, Ünal Aysal yaptıkları konuşmalarla genel kurula hitap etti. Konuşmaların ardından kongre başkanı İrfan Aktar seçim prosedürü ile ilgili üyelere bilgi verdi.
Sandık kurulları, oy kullanılacak 24 adet şeffaf sandığı alarak sınıflara dağıldı ve seçim başladı...
ADAYLARIN SON SÖZLERİ...
MEHMET HELVACI: GALATASARAY HAK EDİLDİĞİ GİBİ YÖNETİLMELİDİR
"G.Saray'ın menfaatleri gereği yönetimde kaldım. 27 Mart'ta genel kurul oldu. Ben ve benimle birlikte hareket eden arkadaşlarım genel kuruldan çıkan sonuç sonrası istifa ettik. Bu süreçte G.Saray'ı geleceğe taşıyacak bir planla göreve talip olduk. G.Saray'ın en önemli sorununun sportif değil, yönetimsel bir sorun olduğu için aday oldum. Ben ve bana inanan arkadaşlarım bir araya geldik ve bugün elinizde bulunan programı oluşturduk. Bu program sadece benim ve arkadaşlarımın değil tüm G.Saraylıların ortak aklıdır. Orada neleri yapabileceğimiz kadar neleri yapmayacağımızı da bulacaksınız. En başından beri sloganımızı "Biz bir aileyiz" olarak dillendirdik. G.Saray büyük bir ailedir ve hak ettiği gibi yönetilmelidir. G.Saray'ın bir tarafı Ali Sami Yen diğer tarafı ise Tevfik Fikret'tir."

TURGAY KIRAN: "ÖZGÜR İRADENİN HAKİM OLACAĞI BİR GENEL KURUL OLMASINI UMUYORUM"
"Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olanını severim demiş Mustafa Kemal Atatürk. Biz de bu seçimde bir beyaz sayfa açmak için sizlerin huzurundayız. Yeni bir sabahın yeni bir güneşin doğuşundayız. Umuyorum ki özgür iradenin hakim olacağı bir genel kurul yaşarız. Hepinize saygı ve selamlarımı iletiyorum."

ÜNAL AYSAL: "YENİ BİR G.SARAY KURMAK NİYETİNDE DEĞİLİZ"
"Geçtiğimiz 30 gün içinde elimizden geldiğince düşüncelerimizi dile getirdik. Arkadaşlarım ve ben G.Saray'ın en iyi olması için planladıklarımızı sizlerin bilgisine sunduk. G.Saray'a sahip olan üyelere özellikle teşekkür etmek için buradayım. Yeni bir G.Saray'ı kurmak niyetinde değiliz. G.Saray her türlü etik değere ve teçhizata sahiptir. G.Saray'ı bu yetenekleri ve özgüveniyle tekrar bir araya getirmek istiyoruz. Sizlere bu konuda elimizden geleni yapacağımız vaadinde bulunuyorum."

ÜÇ BAŞKAN ADAYI OYLARINI KULLANDI
Galatasaray Kulübü Olağanüstü Seçim Genel Kurulu'nda başkan adayları oylarını kullandı.
Galatasaray Lisesi'nde gerçekleştirilen seçimlerde sandık başına giden ilk başkan adayı, 3 numaralı sandıkta oy kullanan Mehmet Helvacı oldu.

Helvacı'nın ardından 14 numaralı sandıkta Ünal Aysal, daha sonra da 4 numaralı sandıkta Turgay Kıran oylarını attılar.

Oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada Ünal Aysal, ''İnşallah bu seçim Galatasaray için yepyeni bir başlangıç olur. Tekrar Galatasaray törelerine, geleneklerine, değerlerine dönüş için bir milat olur'' dedi.

Oy kullanacağı salona geldiğinde arkadaşları tarafından kendisi için hazırlanmış oy zarfını alan Turgay Kıran, ''Komplo yok değil mi? İçinden sarı oy pusulası çıkmasın'' diye espri yaptı. Ayrıca yaptığı açıklamada Kıran, ''Bizim tüm plan ve projelerimiz hazır. Seçilirsek bu akşam hepinize bir sürprizimiz var. İnşallah görme şansınız olur'' ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Galatasaray Eğitim Vakfı Başkanı İnan Kıraç ile eski bakanlardan Fikri Sağlar da genel kurula gelerek oylarını verdiler.

Adnan Polat'ın kazandığı 27 Mart 2010 seçiminde ise 5 bin 234 geçerli oy çıkmıştı.

• Beğen
Tepkiler: arslansem ve Kingmortall

Kingmortall

Kingmortall

Üye
1905 oy almış ilginç kulubün kurulma tarihi :hmmm

arslansem

arslansem

Üye
Galatasarayımız için hayırlı olsun.3 yıl az değil.Umarım iyi işler yapılır ve eski günlerimize döneriz bir an önce :oke:

'Patron

'Patron

Üye
Evet hayırlı olsun.Umarım Galatasaray ımızı iyi yerlere getirir. :) :oke:

Kingmortall

Kingmortall

Üye
başkaaan drogba sözün vardıı

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi

Çak Ünal Reisss :d:
Hayırlı olsun klübümüz adına. Bu yaz çok hareketli geçecek ..

Samsun55''

Samsun55''

Üye
hayırlı olsun :D

arslansem

arslansem

Üye
Başkandan çok Abdürrahim Albayrak'ın kadroda olmasına sevindim :ehe

ALPARS™

ALPARS™

Üye
Başkandan çok Abdürrahim Albayrak'ın kadroda olmasına sevindim :ehe
Evet Abdürrahim Albayrağı stadyumlarda görmek ümidiyle.:ehe
Daha önceden de belliydi başkan olacağı hayırlı olsun.

Atakan

Atakan

Üye
    Konu Sahibi
O değilde adamlar dün öğlen başladılar demlenmeye. İyi toparladılar konuşmalarını. Ünal Başkan Maraton'a bile çıktı yav :ehe

'Davut

'Davut

Üye
Adnan Polat dan Kurtuluş Bile Kulübe Yukarı bir ivme Yaratır...

Hayırlı olsun...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt