32 yıllık emeğiyle köyüne okul yaptırdı


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
MANİSA’nın Çortak Köyü’nde yaptırılan 12 derslikli, 3 katlı Nimet -Ömer Kahraman İlköğretim Okulu tamamlanarak hizmete girdi. Köydeki eski okulda öğrenim gören ilk kademe öğrencileri yeni binalarına taşındı. Ana sınıfı da açıldı, okul öncesi çocuklar eğitim şansı yakaladı. Önümüzdeki yıl, Selendi İlçesi ‘nde öğrenim gören 6, 7 ve 8’inci sınıflarla, çevre köylerin taşımalı eğitim kapsamındaki öğrencilerinin, yeni yaptırılan eğitim yuvasında öğrenime başlayacağı belirtildi. Böylece her gün gidiş-dönüş 40 kilometreye yakın yol katederek eğitim gören çocukların çilesinin sona ereceği bildirildi. Bütün bunların arkasında ise ‘rüyasının gerçek olduğunu belirten’ 3 çocuk, 6 torun sahibi bir insan var: Ömer Kahraman .

Bugün 70 yaşında olan 32 yıl Almanya ‘da belediye çöpçülüğü yaparak biriktirdiği parayla köyüne eğitim yuvası kazandırma Ömer Kahraman , sevincini ‘Allah herkese okul yaptırmayı nasip etsin’ sözleriyle dile getirdi.
 
> çileke$ <

> çileke$ <

Üye
Allah yaptığı hayırı kabul etsin örnek alınacak birisi...
 
mservank

mservank

Üye
Ne güzel çöpçülük yapan adam okul yaptıyıyo nerde bu para içinde yüzen denyolar:?:@
 
CEREN

CEREN

Üye
çok onur verıcı bı davranış ALLAH herkese nasip etsin:)
 
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
    Konu Sahibi
tebrik edilecek bi davranış
 
Yasminozz

Yasminozz

Üye
helal vallaaa...keşke herkes bu kadar duyarlı olabilse...
 
qurbuz

qurbuz

Üye
saol
 
c3r3n

c3r3n

Üye
helal olsun.ne mutlu ona
 
@slantürk

@slantürk

Üye
ne kadar güzel bi şey saol
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt