Duyuruyu Kapat

300 TL'ye Asus netbook !!!

 • 19 Mart 2011
 • 2331 Okunma
 • 0 Cevap

0/5, 0 Oy
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. Asus, Intel'in de desteğiyle hazırlanan netbook-larını 200-250 dolar arasında bir fiyattan satışa sunmaya hazırlanıyor.

  Asus Haziran ayında, Intel'in de desteği ile hazırlanan netbook-larını satışa sunmaya hazırlanıyor. Asus'un 2011 için belirlediği 6 milyon netbook satış hedefine destek olması amacı da güdülen bu yeni netbook, Chrome OS veya Android 3.0 ile çalışacak. 10 inçlik, Intel Atom çipine sahip olacak netbook, temel işlemleri yerine getirebilecek. Ancak Asus'un Google'ın Chrome OS ortaklarından biri olduğu düşünülürse bu netbook-un Android tabanlı olma ihtimali düşük. Tablet piyasasının güçlenmesinden dolayı da netbook-ların fiyatları 300 doların altına kadar düşmüş durumda. Ancak üst seviye netbook-ların fiyatları ise hala 400 doların üzerinde.


  Yıl içersinde birçok tablet bilgisayarın piyasaya sürüleceği de düşünüldüğünde, netbook üreticilerinin bu durumu da göz önünde bulundurmaları gerekiyor. Bu yönde hareket eden üreticiler de maliyeti düşürebilmek adına Android 3.0 veya Chrome OS kullanan netbook-lar tasarlıyorlar. Ancak Asus bunun yanısıra 500 dolar fiyatlı üst seviye odaklı netbook-larını da pazara sunmayı hedefliyor.

  Kaynak
   


  Yazan: crouch
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/10/2017 - 18:10