30 kişi aynı anda kör oldu. aman dikkat!!!!


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ufuk023

Üye
    Konu Sahibi
Rusya’da yapılan bir müzik festivalindeki lazer gösterisinden sonra en az 30 kişi retina yanması yüzünden hastaneye başvurdu. Rusya’da yapılan bir müzik festivalindeki lazer gösterisinden sonra en az 30 kişi retina yanması yüzünden hastaneye başvurdu.
Bazıları kör olacak

Moskova’nın 170 km doğusundaki Vladimir Kenti’nde 7 Temmuz’da düzenlenen Aquamarine müzik festivalindeki lazer gösterisi seyircilerin gözünü yaktı. Yaşları 16 ile 30 arasında değişen 30’dan fazla kişi retina yanması şikayetiyle hastaneye başvurdu. Doktorlar, bazı hastaların yüzde 80 oranında görme kaybı yaşadığını ve muhtemelen tedavi edilemeyeceklerini söyledi.

Güneşe bakar gibi

Hastanede tedavi altına alınanlar, gökyüzünü aydınlatması gereken lazer ışınlarının sahnedeki dansçıların üzerine doğru çevrilmesiyle gözlerini birden bire karardığını söylediler. Hastalardan biri, "Birden bire gözümde siyah bir leke belirdi. Tıpkı güneşe bakarken olduğu gibi. Ondan sonra asla eskisi gibi göremez oldum" dedi.
 
dreamnoble

dreamnoble

Üye
Ne kötü bir durum ya..Ne yapmış bu insanlar böyle...
 
mservank

mservank

Üye
Yazık olmuş göz bu başka bir şey de değil.:(
 
red_dragon_70

red_dragon_70

Üye
:( üzücü
 
_dumanist_

_dumanist_

Üye
Gerek var mıydı yani şimdi buna? Göz gibi önemli bir organ gitmiş birde :(
 
Nazy

Nazy

Üye
sığırlar lazere deli gibi bakmasalardı
ilkel çağlarda güneşe tapanların tutkusuyla
lazere bakıyorlar
 

DefectoR

Üye
eee rus güzellerine göz mü dayanır :)
 
CEREN

CEREN

Üye
kötü olmuş
 
qurbuz

qurbuz

Üye
:(:(:(
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Üzücü...
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt