3.5 HDD Yİ USB YOLUYLA BAĞLAMAK

Sponsorlu Bağlantılar

king662002

king662002

Üye
    Konu Sahibi
3.5 HDD Yİ USB YOLUYLA BAĞLAMAK
arkadaşlar merhaba elimde 3.5 lik 80gb hdd var.
Ben bunu harici disk olarak nasıl kullanabilirim otg destekli telefona nasıl bağlayabilirim

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Harici hard disk kutuları var onlardan almak gerekecek. Ama tek kablo şeklinde olandan ise 3.5" hard disk biraz daha farklı güç çekecektir telefondan o yüzden telefonu da düşünmek gerekir.

PALA.

PALA.

Üye
Harici adaptörlü 3.5 inç kutular var ama almanı tavsiye etmem, hdd den daha pahallı çünkü.

Symbianist

Symbianist

Üye
Letgo dan da bir bakın. Ben baya ucuza (20 TL) kutu almıştım. Kullanıyorum birkaç aydır.

Symbianist

Symbianist

Üye
Adaptörlü olacak, telefona bağlayacakmış.
Aynen bendeki de 12 volt adaptorle çalışıyor ama telefon görür mü bilmem hatta güzellik olsun deneyeyim telefon görüyor mu bakayım şimdi
Şimdi denedim ve otg ile dosyaları görmeyi başardım. Normalde NTFS formatında olduğundan olsa gerek telefon okumadıSonra Es File Manager Pro ile girdim ve dosyaları okudu. Hatta dizi kopyaladım telefona. Tabi root yetkisi de istedi. Rootsuz bir yöntem de vardır belki.

Bendeki 320 GB 3.5 inc bir harddisk. Bunu 12 volt ile çalışan adaptör takarak kullanıyorum.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
Volt * Amper = Watt

telefonların USB çıkışı(otg) VCC diye adlandırdığımız 5v 500mA(0.5A)
3.5" HDDler genellikle pil ile çalışmayan cihazlar için yapıldığı için yüksek hız için daha yüksek devirli motor kullanılır
Watt miktarını artırır
ortalama 7200 rpm 3.5" HDD 12v ve 5v akıma ihtiyacı vardır yakşık 5-11watt güç tüketir
telefondan gelen 5v 0.5A lık akımı 12v 5-11watt a çevirmek mümkün olamayacağı için harici güç bağlantısına ihtiyaç duyarsınız