2021 Yılbaşı (31 aralıktan önce mutlaka izleyin!)

Sponsorlu Bağlantılar

35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
2021 Yılbaşı (31 aralıktan önce mutlaka izleyin!)
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Güzel olmuş.

• Beğen
Tepkiler: 35kurban
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Müzik haram değil miydi ehli sünneti müzikle mi savunmuşlar?

35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
Dünya zevklerine çağrı yapan, Allahtan uzaklaştıran ve haramlara davet eden herşey haramdır, müzikde buna dahil. Bu arkadaki enstrümanlar ruha tesir eder sözler o tesire anlam kazandırır. Burda Allah cc a itaate çağrılıyor. Yılbaşı kutlanmaktan daha fazla rahsız etmemesi lazım. Velevki İslami rapin günahı olsa bile yılbaşı kutlaması yapan kişi kafir bayramı kutladığı için İslamdan çıkar, daha vahim bir olay var iken buna takılman garip doğrusu. Tarih boyu şairler mey çalan dinleyen sufiler, mevlanalar, saz çalan Türkmen ozanlar, ilahi söyleyen Müslümanlar var iken herçeşidi haram demek ne kadar doğru olur?

Son düzenleme:
Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Haramdır demedim haram değil miydi diye sordum öncelikle tam hatırlayamadığım için. Türkmen ozanların saz çalması İslam'la alakalı bir durum değil. İslami rap adı altında ramazan programlarında tempo tutup dans edenleri görür olduk. Günahı günahla def etmek ne kadar doğru olur? Hz. Allah'a itaate Allah'a itaat edilmeyen bir yolla çağırmanın savunulacak bir yanı yok diye düşünüyorum. Tenbihül Gafilîn, Ruh-ül Beyan Tefsiri gibi kitaplarda müzik bahsini okursanız dini kelamları müzikle çalmaya bid'at hükmü verildiğini görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: gonyalı ve 35kurban
35kurban

35kurban

Üye
    Konu Sahibi
Muhakkak diyen alimler olduğunu inkar etmeyiz, fakat bu videoyu izlerseniz neden yaptığımı anlarsınız.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Neyse ben yanlış gördüm uyarmak istedim gerisi bana düşmez medyada alim olarak ünlenmiş insanların sohbetlerini dinlemiyorum fazla da uzatmaya gerek yok iyi günler.

• Şaşırdım
Tepkiler: gonyalı

Üst Alt