2019 yılı telsiz kullanım ücreti belli oldu

Sponsorlu Bağlantılar

yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
2019 yılı telsiz kullanım ücreti belli oldu
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu kararı gereğince 2018 yılında 22.52 krs olan telsiz kullanım ucreti 2019 yılı için 27,86 TL olarak belirlenmiştir 2018 de aylık 1.88 krs olarak tahsil edilen tutar 2019 yılında 2.32 krs olarak tahsil edilecek
Turkcell
Telsiz Kullanım Ücreti borcunuzu ücretsiz öğrenebilirsiniz. Önce *100# yazıp ardından arama tuşuna basın. Ekrana gelen menüde Cevapla seçtikten sonra açılan kısa mesaj ekranına 4 yazıp göndererek borcunuzu öğrenebilirsiniz.
Vodafone
*7000# arama tuşu 1 hat işlemleri 4 telsiz borcu seçilir
Türktelekom
*123# ‘yi tuşlayarak, “Telsiz” yazıp 5555’e SMS göndererek, müşteri hizmetlerinden veya bayilerimizden öğrenebilirler

• Beğen
Tepkiler: TheNightMare. ve PALA.

HACKERTHT

HACKERTHT

Üye
Bu daha iyi günlerimiz

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Çok az olmuş, ben olsam vatandaşı haraca bağlardım ve bunun adına da hizmet derdim :hmmm

• Beğen
Tepkiler: DeV/AsA ve MAERKEK
Bülent872

Bülent872

Üye
Doğu'dan alınamayan verginin cebimizden çıkışı diye özetleyebiliriz...

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR

derya1978

Üye
fazla kullanmadığım türk telekom hattım var standart tarife olduğu için yıllardır telsiz kullanım ücreti ödemiyordum

hattı babam kullanacak

ocak ayı içesinde hattı vodafone yada türkcelle numara taşıyıp sonra ocak ayı sonunda bimcelle taşırsam gene 1 yıl telsiz kullanım vergisi ödemem değil mi

aynı ay içinde 2 farklı operatöre taşıma yapabilirmiyim

PALA.

PALA.

Üye
fazla kullanmadığım türk telekom hattım var standart tarife olduğu için yıllardır telsiz kullanım ücreti ödemiyordum

hattı babam kullanacak

ocak ayı içesinde hattı vodafone yada türkcelle numara taşıyıp sonra ocak ayı sonunda bimcelle taşırsam gene 1 yıl telsiz kullanım vergisi ödemem değil mi

Bunu kullandığınız operatöre sorun. Başka operatöre yada aynı alt yapıdaki bimcele geçmek istiyorum deyin standart tarifeden dolayı ödeme yaparmıyım diye sorun. Standarttan çıkınca kaç ay standart kaldıysa o kadar para ödersiniz. Aynı soruyu geçmek istediğiniz hat yetkilisinede sorun. Size zaten yeni hat veriyorlar ama borç çıkartırlar mı bilemem e devlette çıkar :hmmm

• Beğen
Tepkiler: bilisimler

Cadillac34

Üye
Önce İnternet fiyatları sonra telsiz kullanım fiyatları, oh ne ala muaalla. Zam üstüne zam.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
prens1988

prens1988

Üye

hattı babam kullanacak

Numara tasimalarda operatör değişimlerinde abone 1 yıl telsizden muaf tutulur eski operatöründeki borcu nekadarsa dondurulur eğer abone yeniden eski operatörüne geri dönerse kalan telsiz borçlarına hesaba eklenir yani burda TC numarasına kayıtlı olan bir işlemdir
Ornek :
Mehmet Baysal turkcell de faturasiz hat sahibi ve 50 tl telsiz borcu var Vodafoneye geçmek istiyor Vodafoneye geçiş yapıldığı an o anki borcu ne kadarsa dondurulur
Ve vodafone Mehmet Baysal taşımayla geldiği için hosgeldin olarak 1 yıl telsiz ucreti almayacaktır bu bir hediyedir. 1 yıldan sonra normal telsiz ucreti alinir
Ve Mehmet Baysal türkçeden başka bir numara aldı o eski numarasından kalan 50 tl telsiz ucreti yeni aldığı numaraya eklenir çünkü TC ye işlenmiş bir kere olay bu yani

Üst Alt