2014 Şubat’ta 10 Bin Öğretmen Atanacak!

Sponsorlu Bağlantılar

alex_18

alex_18

Üye
    Konu Sahibi
2014 Şubat’ta 10 Bin Öğretmen Atanacak!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı şubat ayındaatama olmayacağını duyurmuştu. Nurettin Canikli ise bunun tam tersini söyleyerek Şubat ayında 10 bin öğretmenin daha atanacağını söyledi hem de canlı yayın ekranlarında…

Atanamayan öğretmenler ile ilgili tüm haberleri buradan okuyabilirsiniz…

PEKİ ÖMER DİNÇER NE DEMİŞTİ?

Bundan önceki Bakan Ömer Dinçer ”Şubatta atama olmayacak.” demişti.

2013 Ocak ayında da, Nabi Avcı geçmişte alınan kararları uygulayacaklarını ve şubattaatama yapmayacaklarını söylemişti.

Aynı şekilde bizzat Başbakanın kendisi bir daha şubatta atama olmayacağını söylemişti.

Şimdi ise Ak Partili Nurettin Canikli, detaylarını bilmediği bir konuda konuşarak”Şubatta 10 bin öğretmen alımı yapılacak’ dedi. Bu açıklamayı yapan Canikli bu yıl kaç öğretmen atandığını dahi bilmiyordu.

Memurlar.net’in haberine göre, MEB’in plansız ve programsız işlerine her gün yeni bir şey daha ekleniyor. Şubat ataması da bunlardan birisi olacak gibi görünüyor.

Ancak, böyle bir atama yapılacaksa, şimdiden adaylar bilgilendirilerek, kariyerlerini planlamaları için fırsat sağlanmalı ayrıca bu atama sayılarının 2014 Ağustos atamakontenjanından eksiltilmemesi için tedbir alınmalıdır.

İşte Ak Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli’nin sorulan bir soruya ilişkin yaptığı açıklama:

Canikli: En son 50 bin öğretmenimizin (memurlar.netin notu: 50 bin değil, 36 bin 837) ataması yapıldı. Sanıyorum, bi 10 bin öğretmen daha yapılacak.

ATAMALAR BU ŞUBATTA MI OLACAK?

Canikli: Evet, Şubat ayı gibi olacak, tam kesin bilmiyorum ve kesin konuşmak istemiyorum ama bi 10 bin atama daha yapılacak.

fk555897

fk555897

Üye
Öğretmen adaylarına hayırlı olsun şimdiden ama o kadar aday varken 10 bin öğretmen az.