2014 Rolls-Royce Wraith


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
x-scarface

x-scarface

Üye
    Konu Sahibi


“Hayaletin coupe versiyonu olur mu hiç” demeyin!Tüm araba dünyasının merakla beklediği Rolls-Royce Wraith modeli, 2013 Cenevre Otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıktı!Ghost Coupe olarak da anılacak olan Wraith, arkalara doğru nazikçe sivrilen spor bir tavanın ilerisinde tanıdık bir ön yüze ev sahipliği yapıyor. Ghost modeline göre boydan boya 130 milimetre daha kısai 40 milimetre daha geniş ve 43 milimetre daha alçak bir görünüm çizen aracın dingil mesafesi ise 183 milimetre azaltılmış.İç kabin ise ilk görüşte tanıdık gibi gelse de her yanda ağaç kaplamalı aksanlar, dört koltuklu mekanı sıradışı yapıyor. Ayrıca içeride özel deri döşemelere, metalik aksanlara ve yıldız ışıklı tavan döşemesine de rastlıyoruz.Aracın gücü 624 beygir ve 799 Nm tork üretebilen bir V12’den sağlanırken sekiz vitesli otomatik aktarım ile üretilen güç tekerlere iletiliyor. Söylentiler ise aktarım sisteminin GPS verilerini kullanacağı yönünde. Bu donanım sayesinde araç, sürücüsünün mevcut yol üzerinde tercih ettiği vitesin doğru olup olmadığını kontrol ederek gerekli durumda uyarı verecek. Tüm bu sistemler lüks coupe modelinin 0’dan 100 km/s hıza 4.4 saniyede çıkabilmesini mümkün kılıyor.Aracın kontrolünü ve yol tutuşunu iyileştirmek üzere mühendisler süspansiyonları sertleştirirken yeniden elden geçirilmiş bir direksiyon sistemini de araca ekliyor. Bu yeni direksiyon sistemi sayesinde akıllı donanım aracın yoldaki hızını göz önünde bulundurarak direksiyon direncini ayarlayabiliyor!Rolls-Royce Wraith’in önümüzdeki sonbaharda satışa sunulması beklenirken İngiltere’de fiyatlandırma kabaca £215,000 civarında olacak.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt