2013 Mazda 6 Diesel

 • 15 Ekim 2012
 • 579 Okunma
 • 0 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >


  İlk olarak yüzünü Tokyo Otomobil Fuarı'nda gösteren Mazda'nın en son konsepti Takeri,bu kez 2012 New York Otomobil Fuarı'nda görücüye çıkmak için hazırlanıyor.

  Takeri'nin 2013'te çıkacak Mazda 6'nın bir ön gösterimi olduğu Mazda kaynakları tarafından da doğrulanırken aracın üretim versiyonunda konsept tAsarımının özüne bağlı kalınacağı ancak kapı kolları,jantlar ve aynaların tasarımında değişiklik yapılacağı belirtiliyor.

  Bu yeni otomobilde Skyactıv teknolojilerinin yanında Mazda'nın geliştirdiği İ-Loop Rejeneratif Fren Sistemi,İ-Stop Akıllı Start Stop Sistemi(0.2sn),SCBS Şehir İçi Fren Desteği,RVM Arka Araç İzleme Sistemi gibi bazıları yeni olan teknolojiler kullanılacak.

  Motor seçenekleri arasında 2.2lt Skyactıv 175hp ünitesinin de yer alacağı yeni Mazda 6,düşük yakıt tükeimi ve 104kg/co2 değerleri ile de iddalı olacak.


  Yeni Mazda 6 Takeri'ye çok benzeyecek
  Takeri konseptinde bir çitanın vahşi yüzünün bulunduğunu söyleyen Peter Birtwhistle, konseptin silüetinde ise, öne eğilmiş, ileri doğru atlamaya hazır bir yırtıcı hayvanın kas yapısının bulunduğunu, bunun ise tasarımın vurucu etkisini güçlendirdiğini açıkladı.


   


  Yazan: Kingmortall
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/12/2018 - 13:01