2012 Telefon Modelleri

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
    Konu Sahibi
2012 Telefon Modelleri
2012 Model Cep Telefonları
2012 yeni Telefon Modelleri

Nokia’nın 26.10.2011 tarihinde düzenlediği Nokia World 2011 konferenasında Windows Phone 7.5 Mango işletim sistemli iki yeni akıllı telefon tanıtıldı. Şirketin Lumia 800 ve Lumia 710 isimlerini verdiği bu modellerin her ikiside 1.4 GHz hızında tek çekirdekli işlemciyle güçleniyor

Nokia Lumai 800

Nokia Lumai 800, tasarımıyla neredeyse Nokia N9‘un aynısı. Yazılım olarak cihazda Windows Phone işletim sisteminin 7.5 Mango sürümü yer alırken donanım olarak Lumia 800′e 1.4 GHz işlemcisi, Qualcomm MSM8255 yonga seti ve 512 MB RAM’i can veriyor. Bildiğiniz gibi Windows Phone işletim sistemli çoğu telefonda arttırılabilir hafıza bulunmuyor aynı sorun Lumai 800′de de boy gösteriyor. Sadece 16 GB dahili hafızayla kullanıcıların beğenisine sunulan telefonda dilerseniz Microsoft tarafından sunulan 25 GB bulut depolama hizmetini kullanabiliyorsunuz.

Nokia Lumai 710:

Nokia’nın birsonraki Windows Phone telefonu ise Lumai 710. Bu telefonda Lumia 800 gibi tek çekirdekli 1.4 GHz işlemciye ve 512 MB RAM’e sahip aynı zamanda 3.7 inç WVGA çözünürlükte TFT kapasitif dokunmatik ekranla geliyor.
Lumia 710′un kamerası tek LED flaşlı 5 megapiksel ve otofokus desteği sunuyor. Aynı zamanda bu kamera ile 720p HD video kaydı yapabilen telefon, 8 GB dahili belleği sahip. Wi-Fi, Bluetooth 2.1, A-GPS, 3.5 mm kulaklık girişi ve microUSB gibi bağlantı seçeneklerine yer veren telefonda 1300 mAh batarya bulunurken ve bu batarya ile 7 saate kadar konuşma ve 38 saate kadar müzik dinleme olanağı sunuyor.

Motorola Razr

Motorola yeni amiral gemisi Droid Razr’ın Avrupa versiyonunu duyurdu. Amerika’da Droid Razr olarak satışa sunulacak olan telefon Avrupa’da Motorola Razr olarak adlandırıldı ve Android işletim sisteminin 2.3.5 Gingerbread sürümüyle geliyor. İşte diğer tüm detaylar…

Motorola yeni akıllı telefonuyla birçok konuda iddialı. 7.1 mm inceliğiyle Android akıllı telefon pazarının en ince cihazlarından birisi olmayı başaran Razr, 127 gram ağırlığa sahip. 4.3 inç büyüklüğündeki Super AMOLED ekranıyla qHD (960 x 540 piksel) çözünürlük sunan Motorola Razr’ın bu ekranının, Galaxy S 2′ye göre % daha verimli olduğu belirtiliyor.
Motorola yeni telefonu Razr‘da çift çekirdekli 1.2 GHz hızında Cortex-A9 işlemci ve TI OMAP’ın 4430 numaralı yongasetini kullanmış, RAM ise 1 GB. Cihazda işletim sistemi olarak Android 2.3.5 Gingerbread sürümü yer alırken şirket, 2012 yılının 2. veya 1. çeyreği için Ice Cream Sandwich sürümüne güncellenebileceği konusunda söz verdi.
Diğer öne çıkan detaylar:

• 3.5 mm kulaklık girişi
  • Gorilla Glass ekran
  • 16 GB dahili hafıza
  • microSD kart desteği
  • Bluetooth 4.0
  • Wi-Fi 802.11 b/g/n, DLNA, Wi-Fi hotspot
  • 8 MP LED flaş otofokus kamera
  • 1080p HD video kaydı
  • 1.3 MP ön kamera
  • HDMI bağlantı noktası
  • Dijital pusula ve sosyal ağ entegrasyonu
  • Suya karşı dayanıklı
  • A-GPS bağlantı
  • 1780 mAh batarya
Nokia C2-05

Nokia klasik telefonlarına yenilerini eklemeye devam ediyor. Şirketin bugün duyurduğu Nokia C2-05 ve Nokia X2-05 modellerinin her ikiside Symbian S40 işletim sistemiyle çalışırken üzerlerinde Nokia Browser, Nokia Store ve önceden yüklenmiş Facebook / Twitter sosyal ağ uygulamaları yer alıyor.

Nokia C2-05, 16.28 mm kalınlığında ve 98.5 gram ağırlığında. 2 inç QVGA (320 x 240 piksel) çözünürlükteki ekranıyla 65 bin renk desteği sunan telefon çift band GSM 900/1800 ve 850/1900 bağlantı desteği sunuyor. Nokia C2-05′te VGA kamera yer alırken MP3/MP4 oynatıcının yanı sıra FM radyoda bulunuyor. microUSB girişi ve Bluetooth telefonun bağlantı özellikleri arasında yer alırken microSD kart giriş sayesinde hafıza 32 GB’a kadar arttırılabiliyor.

USAForever

USAForever

Üye
Mango mu Tango mu hangi işletim sistemi anlamadım.. En iyisi n9 dostum

cyber

cyber

Üye
s3 yok mu

tempestshine

tempestshine

Üye
Rüyamda Lumia 800 gördüm :ehe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt