2008 2009 2010 İstanbul

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
X-LifeHard

X-LifeHard

Üye
    Konu Sahibi
İşte son 3 yılın kurban kesim manzarası.
İstanbul'da son 3 yıl, kurban kesimlerinin yoğun olduğu bayramın ilk günü havadan çekilen görüntüler incelendiğinde oldukça büyük değişim olduğu görülüyor.

Yıllar geçtikçe göze çarpan en büyük fark, kurban kesimlerinin belirlenen alanlara kayması.

YIL 2008

Özellikle Habibler'de kurulan kurban kesim merkezinde yaşanan yoğunluk göze çarpıyor. Kesim alanının yakınındaki boş alanların da vatandaşlar tarafından kurban kesiminde kullanıldığı dikkati çekiyor.

En çarpıcı görüntü ise Boğaziçi'nin Beylerbeyi bölümünden denize akan kurban kanı.

YIL 2009


2009 yılı kurban bayramında çekilen görüntülerde kesimin bir önceki yıla göre daha düzenli olduğu görülüyor ancak kaçak kesimlerde yapılıyor. Hayvan pazarlarının çevresindeki yoğun trafiğinde göze çaptığı görüntülerde ara sokaklarda ve yol kenarlarında da kesim yapılması dikkat çekiyor. Belediyelerin tahsis ettiği alanlardaki düzen de kameralara yansıyan görüntüler arasında.

YIL 2010

Bu yıl ise kesimin önceki yıllara göre oldukça düzenli olduğu görülüyor.

Başakşehir, Göztepe ve Ümraniye'deki kesim alanlarının çevresindeki yoğunluk dikkat çekiyor. Alibeyköy ve Çamlıca'da ise bazı vatandaşların boş arazilerde kurban kesimi yapmaları kameralara yansıyor. Ancak görüntüler eski yıllara göre oldukça az kaçak kesim yapıldığını ortaya koyuyor.

İSTANBUL- DHA

 
qirL1903

qirL1903

Üye
Vay anasını :) Furkan hep ilgi alanlarınla ilgili konular acma =)
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt