2008 2009 2010 İstanbul

 • 16 Kasım 2010
 • 562 Okunma
 • 1 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. İşte son 3 yılın kurban kesim manzarası.

  < Resmi açmak için tıklayın >  İstanbul'da son 3 yıl, kurban kesimlerinin yoğun olduğu bayramın ilk günü havadan çekilen görüntüler incelendiğinde oldukça büyük değişim olduğu görülüyor.

  Yıllar geçtikçe göze çarpan en büyük fark, kurban kesimlerinin belirlenen alanlara kayması.

  YIL 2008

  Özellikle Habibler'de kurulan kurban kesim merkezinde yaşanan yoğunluk göze çarpıyor. Kesim alanının yakınındaki boş alanların da vatandaşlar tarafından kurban kesiminde kullanıldığı dikkati çekiyor.

  En çarpıcı görüntü ise Boğaziçi'nin Beylerbeyi bölümünden denize akan kurban kanı.

  YIL 2009


  2009 yılı kurban bayramında çekilen görüntülerde kesimin bir önceki yıla göre daha düzenli olduğu görülüyor ancak kaçak kesimlerde yapılıyor. Hayvan pazarlarının çevresindeki yoğun trafiğinde göze çaptığı görüntülerde ara sokaklarda ve yol kenarlarında da kesim yapılması dikkat çekiyor. Belediyelerin tahsis ettiği alanlardaki düzen de kameralara yansıyan görüntüler arasında.

  YIL 2010

  Bu yıl ise kesimin önceki yıllara göre oldukça düzenli olduğu görülüyor.

  Başakşehir, Göztepe ve Ümraniye'deki kesim alanlarının çevresindeki yoğunluk dikkat çekiyor. Alibeyköy ve Çamlıca'da ise bazı vatandaşların boş arazilerde kurban kesimi yapmaları kameralara yansıyor. Ancak görüntüler eski yıllara göre oldukça az kaçak kesim yapıldığını ortaya koyuyor.

  İSTANBUL- DHA

   


  Yazan: X-LifeHard
 2. Vay anasını :) Furkan hep ilgi alanlarınla ilgili konular acma =)
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 01:36