2. El Telefon IMEI Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
evereseee

evereseee

Üye
    Konu Sahibi
2. El Telefon IMEI Sorunu
2. El Sony XPERIA Arc S aldım yaklaşık 1 ay önce. Turkcell kullanıyordum. Bana 1 hafta önce xxx IMEI no'lu telefonunuz kayıt dışıdır şu tarihte kapanacaktır diye mesaj geldi. IMEI no'sunu kontrol ettim ama benim telefonun değil olarak gördüm fakat aynıymış nasıl baktıysam o gün artık, o yüzdende takmadım mesajı. Herneyse bugün telefonumda hat kullanamıyorum, IMEI No sorgulattım internette "Kayıt Dışı" olduğunu söylüyor. Cihazı alırken adam hiçbir şekilde sorun çıkmaz dedi, aldığım yerde İstanbul'da Doğubank. Şimdi ben bu telefonu bu halde adama geri götürsem kesinlikle alması gerekir değil mi? 150 küsür TL bayılmak istemiyorum bu telefona IMEI için. Elimde adamın imzalı şekilde üzerinde IMEI numarasıyla birlikte kartviziti var. Burada bu adamın bu olayı düzeltmesi veya telefonu geri alması gerekir değil mi ? Yoksa hiç takmayıp "bana ne" de diyebilir mi ? Öyle birşey olursa ne yapabilirim? Yardımlarınızı bekliyorum :)

BlindMyEyes

BlindMyEyes

Üye
Elinde faturası varsa ya da sana sattığına dair bir belge(imei içeren) elbette almak zorunda

evereseee

evereseee

Üye
    Konu Sahibi
Dediğim gibi kartvizit var imzalı imei içeren. Doğubank'ta pek fatura olayına girilmiyor :)

BlindMyEyes

BlindMyEyes

Üye
O zaman almak zorunda bence. Zaten iyi niyetli biriyse kendide imei'nin kayıt dışı olduğundan haberdar değilse sorun çıkartmayacağını düşünüyorum

avcitalip

avcitalip

Üye
yasal olarak ne olur bilemiyorum ancak cihazın yurtdışı cihazıymış :evet:

alan adam telefon satıldıktan sonra belli ki kaydı düşürmüş...

eğer adam gerçek esnaf ise o telefonu geri alması gerekir sonuçta sen onu kayıtlı diye aldın...

evereseee

evereseee

Üye
    Konu Sahibi
Evet alırken haberim yoktu yurtdışından geldiğinden. Tamam teşekkürler yarın uğrayacağım bakalım ne olacak. Bir sorun olursa buradan tekrar size danışırım.

EVRENCEEE

EVRENCEEE

Üye
umarım sorunun çözülmüştür bendede oldu başka imeil attırdım malesef

- - - Eklendi - - -

pardon yanlış yere geldi mesaj

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt