17 Yaşında Milyarder Oldu.

 • 26 Mart 2013
 • 586 Okunma
 • 11 Cevap

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
 1. < Resmi açmak için tıklayın >
  İngiliz lise öğrencisi Nick D’Aloisio, 15 yaşında geliştirdiği ve bir yıl boyunca üzerinde çalışarak son haline getirdiği iOS uygulaması Summly’yi 30 milyon dolar karşılığında Yahoo’ya sattı.

  Haberleri ‘cep boyutuna indiren’ Summly, uzun metinleri otomatik olarak sadece birkaç paragrafta sunuyor. Böylece mobil kullanıcılara için pratik haber okuma şansı sunuyor.

  Pulse gibi haber özetlerini karşısınıza çıkaran bir uygulama olan Summly, en çok takip ettiğiniz haber kaynaklarından anahtar kelimelerle haber bulma imkanı veriyor. Seçilen haberler, kolay bir şekilde okunmaları için birkaç paragrafa indirgenmiş şekilde beliriyor. Yapay zeka ve dil tercihlerine göre içerik düzenlemesi özelliğine sahip olan yazılım, tüm kullanıcıları için pratik haber takibi sağlıyor.

  ŞAŞIRTAN YÜKSELİŞ
  Apple tarafınan 2012’nin en iyi uygulamaları arasında gösterilen Summly, sadece birkaç içinde 90 milyondan fazla haber için özet oluşturmakta kullanıldı.

  D’Aloisio ve ekibi, gerçekleşen satın alımın ardından birkaç hafta içinde Yahoo! ekibine katılacak. Ancak Summly uygulaması kapanarak, Yahoo!’nun hizmetlerine uygun hale getirildikten sonra yenidensunulacak.

  Genç milyoner D’Aloisio, şirketinin sayfasından yaptığı açıklamada, ‘Yahoo! ile anlaşma imzalamış olmaktan çok memnun olduğunu, amaçlarının bilgi elde etmeyi kolaylaştırmak olduğunu ve Yahoo! ile yollarına devam edeceklerini’ belirtti.

  17 yaşındaki yazılım geliştiricisi, “Yahoo! insanların günlük faaliyetlerini daha eğlenceli ve anlamlı hale getirmek için ilham verici bir yer mobil de bu vizyonun temel parçalarından biri olacak... Bize göre Yahoo! ile anlaşmak en iyi uyumu temsil ediyor” ifadesini kullandı.

  Instagram'ın geliştiricileri Mike Krieger ve Kevin Systrom, uygulamalarını Nisan 2012'de Facebook'a 1 milyar dolar karşılığında satmıştı.
   


  Yazan: Samet.25
 2. kafayı çalıştırmış adam
   
 3. helal olsun valla :D
   
 4. Biraz Şans Birazda Kafasını kullanınca böyle olmuş :D
   
 5. vay bee 30 milyon dolar :ehe
   
 6. başlıgı milyoner olarak degişirsek daha güzel olur :)
   
 7. temiz para :D
   
 8. Yahoo'nun yaptığı salaklık gel burada ne cevherler var, ver 50 bin ne uygulama yapıyorlar sana gör bak.
   
  yesilyol22 bunu beğendi.
 9. helal olsun o yaşta..
   

 10. Uğur tamamıyla katılıyorum sana.Bizden biri bunu yapıyor olsaydı eminim suç unsuru olarak yada yasal olmayan bir uygulama görülür veya para cezası yada hapis cezası ile ödüllendirilirdin.Anlayış tarzı da burada bir unsur.Yeteneklerimizin ise bir çoğu Avrupa'da parlıyor ve Avrupa'ya hizmet eden bir uygulama veya sistem halini alıyor.Bize yansıyan ise yine hiç bir şey yok.Crysis buna en yakın bir örnek alakası olmasa da en azından bir sektörün enlerinden olan bir Oyun ve Yapım,mimari ve genel olarak tamamıyla Türk imzasını taşıdığı bir noktada insan şu haberi görünce kahroluyor.
   
  salda15 bunu beğendi.
 11. Bu da Bil Gates gibi okuldan kovulmuş mudur? :D
   
 12. Kesinlikle sana katılmıyor değilim Kardeşim doğru söyledin ve bunun yanı sıra bir çok bölümde bizim ülkemizde teknoloji ve program tasarım üzerine hapse atılmış bir çok vatandaşımız var ve yazılımları kendi yazdığı halde türkiyedeki böyle bir şeyin yanlış olduğu söylenerek ( Yaptığı yazılımların patentini satın alman gerekiyor denerek gözü doymayan yetkililer hala para peşinde bırakın bu ayakları elllerindeki adamları savunmak,korumak,ve geliştirmek yerine sömürmeyi tercih eden bir alt yapıda yetkililer var ve bunun yanı sıra elinden bir çok teknoloji aleti üretme kapasitesine sahip kişilere devlet tazminat davası açmış sırf patent almadı diye.
  Ne yazıktır ülkemizde bu tarz olaylar Suskun bir ANNE`nin Evladını Kaybetmesi Kadar Acı. emeklere yazık oluyor bırakında millet geliştirsin kendisini izin verin artık bu kısıtlamaya..
   
Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
Yüklüyor...
17/01/2019 - 14:53