15 SantimLik Dev Çekirge Paniği


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mustafa Furkan

Mustafa Furkan

Üye
    Konu Sahibi

Gaziantep’in İslahiye İlçesi’nde çocuklar tarafından bulanan ve nadir görülen ‘Çağaboğan’ cinsi çekirge, büyüklüğüyle görenleri hayrete düşürdü.

İlçeye bağlı Ağalar Obası Köyü Ormanlık Mevkii’nde gezintiye çıkan çocuklar, yolda hareketsiz halde buldukları dev çekirgeden korkmalarına rağmen ellerine alarak köylerine götürdü.

18 santimetrelik ayakları ve 14 santimetrelik antenleriyle dikkat çeken çekirge büyüklüğüyle görenleri ürkütürken, meraklıların da ilgi odağı oldu. Çocuklar, çekirge hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için hemen veteriner Ali Er’e götürdü. Bu tür çekirgenin bölgede ve Türkiye’de çok nadir görüldüğünü belirten Ali Er, halk arasında ‘Çağaboğan’ olarak adlandırılan çekirgeyi incelenmesi için Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’ne gönderdi.
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
kocaman çekirgeler gördüm ama bu kadarına pes doğrusu :birak:
 
Nazy

Nazy

Üye

baya bir büyükmüşş
 
leiche

leiche

Emekli Yönetici
çocuğun eli kadar :)
 
mAd_girL

mAd_girL

Üye
cenevaaarr resmen :|
 
CEREN

CEREN

Üye
çok çirkin ve ürkütücü düşünsenize üzerinıze sıplıyor
Aman Allahım düşüncesi bile kötü
 
in_dream

in_dream

Üye
resmen saman bacaklı pokimon :D
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Benzer Konular

d€rVish
Cevap
0
Görüntüleme
824
d€rVish
Cevap
1
Görüntüleme
874
-YARINIYOK-
haydaravısyon
Cevap
1
Görüntüleme
703
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt