14 Şubat Sevgililer Günü Mü?

Sponsorlu Bağlantılar

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
14 Şubat Sevgililer Günü Mü?
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ MÜ ? :allalla: :bilmm

* 270 yılında Aziz Valentinus adlı rahibin, Roma İmparatoru II. Cladius tarafından kafası uçuruldu.

* 226 yıl sonra 496'da ise Papa Gelasius, 14 Şubat'ı Aziz Valentin Günü ilan etti.

* Aziz Valentinus Yortusu, 19. yüzyıla gelindiğinde; Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını göndermesinden bu yana farklı biçimde kutlanmaya başlandı...

Hadi sevgililer gününüz kutlu olsun.......!

• Beğen
Tepkiler: BLasTeaR, Alo_Azrail, CeRRaNo JoZAeF ve 1 kişi daha

KayraBey

KayraBey

Üye
İstediğini yaz bugünü kutlayacak olan yine kutlar...

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Alo_Azrail
CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Şuan bahse konu olan gün emperyalist devletlerin müslüman halka giydirmesidir. Adama kandil günü camiye git desen gitmez. Aslımız neyse onu yapalım.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Dede
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
#14şubatparatuzağı

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
İstediğini yaz bugünü kutlayacak olan yine kutlar...
Kutlayan kutlasın abi kimseyi bugünü kutlamayın diye dayatamayız; tesadüfen nette aradım 14 şubat'ı bu bilgi gözüme çarptı paylaşmak istedim yani :tebessüm:

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
CeRRaNo JoZAeF

CeRRaNo JoZAeF

Üye
Birbirini sevmiş iki insan için belirli veya belirsiz zaten bir gün yoktur. Maksat bu günü anmaksa hergün iki insan için sevgililer günüdür. Bunu para tuzağına çevirmeye çalışıyor büyük şirketler. Tamam seviyorsundur ama belirli bir günde biton para harcayacağına iki ekmek al karşılıklı bir sofrada dünyanın herşeyini bırakıp yemek ye ondan daha iyidir. En azından karın doyar[emoji23]

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___ ve Alo_Azrail
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
bizim kadar özenti bir toplum yok üzülüyorum halimize resmen asimilasyon olmuşuz
gerek din konusunda gerekse moda yemek yaşam stili herşey özenti oldu

• Beğen
vaterfa

vaterfa

Üye
donme dolap gunu giye duydum reklamda ama

___kaptan___

___kaptan___

Üye
    Konu Sahibi
Birbirini sevmiş iki insan için belirli veya belirsiz zaten bir gün yoktur. Maksat bu günü anmaksa hergün iki insan için sevgililer günüdür. Bunu para tuzağına çevirmeye çalışıyor büyük şirketler. Tamam seviyorsundur ama belirli bir günde biton para harcayacağına iki ekmek al karşılıklı bir sofrada dünyanın herşeyini bırakıp yemek ye ondan daha iyidir. En azından karın doyar[emoji23]
:alkis: aynen öyle kardeş :tebessüm: hiç olmadı sevdiğin kişi ile tanışma gününüzü kutlayın sevgililer günü niyetine dmi yani :bilmm
bizim kadar özenti bir toplum yok üzülüyorum halimize resmen asimilasyon olmuşuz
gerek din konusunda gerekse moda yemek yaşam stili herşey özenti oldu
Katılıyorum :oke:

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
BLasTeaR

BLasTeaR

Üye
14 ŞUBAT SEVGİLİLER GÜNÜ MÜ ? :allalla: :bilmm

* 270 yılında Aziz Valentinus adlı rahibin, Roma İmparatoru II. Cladius tarafından kafası uçuruldu.

* 226 yıl sonra 496'da ise Papa Gelasius, 14 Şubat'ı Aziz Valentin Günü ilan etti.

* Aziz Valentinus Yortusu, 19. yüzyıla gelindiğinde; Amerikalı Esther Howland'ın ilk Sevgililer Günü kartını göndermesinden bu yana farklı biçimde kutlanmaya başlandı...

Hadi sevgililer gününüz kutlu olsun.......!

Öyle miymiş? :hmmm inan ben de sonradan duydum:karisti: pf
Yalnız geçen bu yılımız da Kutlu Olsun! :!!!:
Yalnızlığa mahkumuz!

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
okuldayken bu tip orginizasyonlar olurdu, demekki katılmayışımın bir sebebi varmış :ehe şimdide yok yıllarca da olmasın :gul:

• Beğen