"12 Dev Adam"da hazırlıklar sürüyor

Sponsorlu Bağlantılar

India

India

Üye
    Konu Sahibi
"12 Dev Adam"da hazırlıklar sürüyor


Milli Basketbol Takımı, Litvanya'da düzenlenecek 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası hazırlıklarına 6 eksikle Antalya'da başladı.

Litvanya'da 31 Ağustos-18 Eylül tarihlerinde yapılacak 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası'na hazırlanmak için Antalya'da kampa giren A Milli Basketbol Takımı, ilk antrenmanını Kepez Arena'da gerçekleştirdi. İlk 15 dakikası basına açık yapılan antrenmanda basketbolcular, açma germe çalışması yaptı.

Başantrenör Orhun Ene yönetiminde yapılan çalışmaya Barış Ermiş, İzzet Türkyılmaz, Cenk Akyol, Ender Arslan, Kerem Gönlüm, Kerem Tunçeri, Sinan Güler Oğuz Savaş, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu ve Doğuş Balbay katıldı.

Ümit Milli Takım'da bulunan Furkan Aldemir ve Sertaç Şanlı ile Amerika'da bulunan Ömer Aşık, Ersan İlyasova, Semih Erden ve Enes Kanter'in İstanbul'daki çalışmalara katılacağı belirtildi.

Antrenman öncesinde gazetecilere açıklamalarda bulunan Başantrenör Orhun Ene, Antalya'nın büyük şampiyonalar öncesi basketbol takımının toplanma merkezi haline geldiğini söyledi. Antalya kampının kaynaşma anlamında önemli olduğuna değinen Ene, burada basketbol ağırlıklı bir program uygulamayacaklarını, İtalya'nın Bormio kentinde düzenlenecek kamp öncesinde sporcuların gerginlik ve stres attığı bir kamp olacağını kaydetti.

Antalya kampının, fiziksel hazırlık öncesindeki psikolojik hazırlık şeklinde geçeceğini ifade eden Ene, ''Antalya kampı, hem sezonun yoğunluğu hem de turnuvalar öncesinde insanların birbirleriyle paylaşımda bulunduğu, kaynaştığı, güzel bir ortamın sağlandığı kamp olacak'' dedi.

Türkiye'de düzenlenen Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda başarılı olduklarını, ancak aynı başarıyı yurt dışındaki turnuvalarda tekrarlayamadıklarını belirten Ene, 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası hedefleri konusunda şöyle konuştu:
''Türk Milli Takımı, Türkiye Ligi'nde, Avrupa Kupaları'nda ve NBA'de forma giyen oyuncular ile daha güçlendi. Geçtiğimiz sezonki dünya ikinciliği ile birlikte daha sağlam temeller üzerine oturmuş bir Türk basketbolu var. Hedefimiz iyi bir turnuva geçirmek ve olimpiyatlara katılmak. Avrupa şampiyonalarında bugüne kadar yurt dışına alınabilen en iyi dereceye ulaşarak madalya almayı amaçlıyoruz. Türkiye, turnuvada madalya alabilecek 7-8 takım arasında gösteriliyor. Zor bir turnuva bizi bekliyor. Kadro zenginliği ve kalitemiz ile hedeflerimizi başarabilecek güçteyiz''

Ene, bir gazetecinin ''NBA draftında üçüncü sırada seçilen Enes Kanter'den bu turnuvada ne bekliyorsunuz'' şeklindeki sorusu üzerine şunları söyledi:
''Enes genç ve milli takımlarda oynamış bir oyuncu. Enes bize muhakkak bir katkı sağlayacaktır. Takıma uyum sağlaması, adapte olması, genç olarak enerjisini takıma koyması bizim için çok önemli. Bunu yaparsa basketbol yeteneğini sahada ortaya koyacağını düşünüyorum. Bu her genç oyuncu için geçerli. Kadromuzda Doğuş, Furkan ve Sertaç gibi genç oyuncularımız var ve onlar içinde aynı beklentiler içindeyiz. Tecrübeli oyuncularla birlikte genç arkadaşları aynı organizasyon içerisinde eriterek çok iyi bir milli takım kurmak istiyoruz.''

A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay ise basketbolcuların isteği doğrultusunda 2 senedir Antalya'da kamp yaptıklarını hatırlatarak, Antalya'nın kendilerine uğur getirdiğine inandığını ifade etti. Basketbolcuların Antalya kampı ile yazın getirdiği hamlığı üzerlerinden attığını, denize girip eğlenerek kaynaştığını belirten Erdenay, ''Önümüzdeki 50 günlük yoğun çalışma döneminin stresini burada azaltıyoruz. Antalya bizim için moral ve motivasyon kampı anlamını taşıyor'' diye konuştu.
 
Masha

Masha

Üye
:oke:
 

Benzer Konular

RomeusTR
Cevap
1
Görüntüleme
531
bilisimler
Who_knoxer
Cevap
2
Görüntüleme
408
Who_knoxer
ANIL
Cevap
1
Görüntüleme
353
Rygebin
ANIL
Cevap
0
Görüntüleme
451
ANIL


Üst Alt