1 milyon kişi ucuz kurtuldu

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
1 milyon kişi ucuz kurtuldu
500 bin kişiyi dolandıran bilgisayar korsanının hedefinde 1 milyon kişi daha vardı...

Dünyanın en iyi sanal korsanlarından Fındıkoğlu yakalanmasaydı 1 milyon kişinin daha canını yakacaktı. İzmir'de gözaltına alınan Fındıkoğlu, ABD'de ele geçirilmiş olsa 200 yıl ile hapisle yargılanacaktı.

Dünya çapında yaklaşık 500 bin kişiyi internet üzerinden dolandıran "hacker" (sanal korsan) Ercan Fındıkoğlu'nun yakalanmaması halinde 1 milyon kişiyi daha dolandırmayı planladığı ortaya çıktı.
(ABD Federal Soruşturma Bürosu) FBI'ın "sagate" rumuzu ile vurgun yapan Fındıkoğlu için Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi'nden, (KOM) "Bu hacker ABD'deki bankaları boşalttı. Yakalamamıza yardım edin" ricasında bulunduğu belirlendi.

YATLA YARIŞTILAR
Tutuklanan Fındıkoğlu'nun şifreleri kırılan bilgisayarından 1 milyon kişinin kredi kartı bilgisi çıktı. 200 milyon dolarlık "sanal vurguna" imza atan Fındıkoğlu'nun "kuryeliğini" yapan Metin C. ile Mehmet Ali M.'nin de "avanta" paralar ile "sefa" sürdüğü tespit edildi. Kurye Metin C.'nin payına düşen para ile 150 bin avroya "Drunk" adlı lüks yat, Mehmet Ali M.'nin ise 100 bin dolara spor BMW spor otomobil ile motosiklet aldığı saptandı.

İki kuryenin "Drunk" adlı tekne ile 4-8 Mayıs 2008'de Bodrum'da yapılan "Grandi" yat yarışına katıldığı da belirlendi. Kuryelerin bilgisayarlarında avanta paralar ile lüks bir yaşam sürdüklerini gösteren fotoğraflar çıktı. Bodrum'daki bar ve diskolarda "su" gibi para harcayan kuryelerin eğlenceye düşkün oldukları anlaşıldı. ABD mahkemelerinin Fındıkoğlu hakkında 200 yıl hapis cezası kararı verdiği ortaya çıktı. Hacker, ABD'de yakalansaydı kesinleştiği için 200 yıl hapis yatacaktı.

PARALAR RUSYA’DA
FBI, Fındıkoğlu'nun 5 Amerikan bankasındaki hesabına el koydu. Hesaplarda ne kadar para olduğu açıklanmadı. Fındıkoğlu'nun Türkiye'de belirlenen serveti için, "Milyon dolarlar Rusya'da" değerlendirmesi yapıldı.

‘ANNE ÇANTAYI BALKONDAN AL’
Soruşturmada, kesintisiz para akışının kuryeleri "şımarttığı" ortaya çıktı. Kayda alınan bir görüşmede Mehmet Ali M. içinde 400 bin dolar olan çantayı ikinci kattaki evine çıkartmayı üşenip balkona attıktan sonra annesine telefonla, "Anne balkona bir çanta attım. Onu oradan al yarın gelir alırım" diyor. Amerika'daki bankaları 60 milyon dolar dolandırdığı belirlenen ortaokul mezunu Ercan Fındıkoğlu'nun geçen yıl Dubai'den aldığı Lexus marka arabayı beyaz renkli deri döşemesi "çabuk kirleniyor" diye değiştirdiği anlaşıldı. Hacker'in Lexus yerine 120 bin dolara Range Rover jeep aldığı tespit edildi.

canturgay

canturgay

Üye
kanka bunlarla bi alakan yok demii..:ehe

leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kanka bunlarla bi alakan yok demii..:ehe

yok yav ne yaptım sende :ehe
ben hacker değimki :D
hoş bu adamda pclere keyloger kuruyordur sadece milletin şifresini çalıp interaktif işlemlerle başka yani korsan bir hesaba aktarıyordur. bunada internet üzerinden dolandırıcılık aptığı için hacker diyorlar :ehe

:birak:

canturgay

canturgay

Üye
o zaman mesajımızı verelim kanka burdan...:ehe
internet bankacılığını kullanan arkadaşlar ..sanal klavye kullanalım.hesaplarımızı boşalttırmayalımm..;)

leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
sanal klavye fark etmiyor artık bende video olarak kayd eden keyloger var :ehe
yani sanal kavyede kullansa herşey kabak gibi ortada olabiliyor.
en iyisi bankaya gitmek olsa gerek :ehe

canturgay

canturgay

Üye
lem biz o zaman boşuna mı 2 saat mausla harf arıyoruz yerinde de durmuyorlar kıpır kıpırr..:ehe
bankada da kuyruklar insanı bitiriyor kanka yaww..:(

leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
kendi kuyruğun kıstırmaktansa banakada kuyruğa gir derim ben kanka :ehe
gerçi onların işi milyarder iş adamlarıyla bizim 5-10 kuruşa bakmazlar ;)

CEREN

CEREN

Üye
adama bak ya bide orta okul mezunu
ALLAH korusun
enn iyisi gıdıp kuyruk beklemek bankada

leiche

leiche

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
iyide orta okul lise hatta ik okul mezunları hack işlerinde daha başarılı oluyorlar nedeni ise bütün gün pc başındalar ve araştıra araştıra öğreniyorlar.

ben biraz bu işleri orta okul mezunu birinden öğrendim sayılır sonra yavaş yavaş kendimi biraz geliştirdim
ama genede hacker falan değilim :ehe

Anıl Umut

Emekli Yönetici
olalım abicim :naughty:(epeyi kaptırdım kendimi :D:D)

omayra

Üye
Neden aklımız hep şeytani işlere çalışır bizim?!

can karayel

can karayel

Üye
benim bankam cebimde ondada arada sırada para olur:)

cLuBBeRzAn-CoCo

Üye
waybe adama bak ya

ceylan007

ceylan007

Üye
illede internete gerek yokki sizde telefondan yapın işlemlerinizi. Valla ben öyle yapıyorum evimden beri daha rahat!..

eren6523

eren6523

Üye
adam coşmuş yaw kaç kişinin kredi kartı numarası varmış elinde vay be :kop:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt