04.03.2011 Sunrise V2.5 RTL 5800 Kendim için Düzenlemiştim Paylaşmak istedim

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Newpronik

Üye
    Konu Sahibi
04.03.2011 Sunrise V2.5 RTL 5800 Kendim için Düzenlemiştim Paylaşmak istedim
Tarafımdan Eklenenler
Ovi haritalar güncellemesi eklendi.
Aylin çıkarıldı.
Tema efekti değiştirildi.(açık gelir)
Tuş kilidi n8 sarı renk yapıldı
tuş aç*kapa titreşimi rahatlatıldı.
s^3 homescreen tuşları eklendi.(Yeni)
programlardan çıkarken kapatma uygulandı(rehber,mesajlar)
conversations programı kaldırıldı
yeni n8 iconları eklendi
n8 font eklendi
dzmusic entegre edildi
beklemede ışığı kapalı halde gelecek şekilde ayarlandı.

Sunrise V2.5 RTL 3D ile gelen yenilikler

Açıklama 1: Yazılımda Ovi Maps 3.6 Beta gömülü olduğu için NDrive'ı direk kuramazsınız.Bunun için PIPS çıkartılmış NDrive kurmanız gerekmektedir.Yazılımla ilgili bir sorun değildir.Diğer tüm CFW'lerde de durum böyledir.

Bunu kurarsanız çalışacaktır.

Açıklama 2: Yazılımda JAVA gömülüdür.

Kaldırılan gerek yazılımlar

- Chat
- My Nokia ( Ana menüde simgesi kalmıyor tamamen çıktı yani sorunsuz )
- Ovi Rehber ( RAM artırımı )

CFW kurulumundan sonra telefonda kurulu gelen ek yazılımlar

- AutoInstaller ( Türkçe ) :(( CFW kurulumu sonrası hafıza kartınıza thinkchange adlı bir klasör oluşturun.Sonra bu klasörün içine c ve e adlı iki klasör daha oluşturun.Sonra bir seferliğine mutlaka AutoInstaller'a girip Start/Install diyin ve benim sizin için koyduğum programlar yüklensin.))

Eğer kendi programlarınızın da otomatik olarak yüklenmesini istiyorsanız hafıza kartına kurulacakları Hafıza kartı/thinkchange/e nin içine ve tel hafızasına kurulacakları Hafıza kartı/thinkchange/c nin içine koyun.Ve sonra programı açıp Seçenekler->Kuruluma başla deyin ve programlarınızın kendi kendine yüklenmesinin tadını çıkarın.Artık her format sonrası 10'larca programı saçma sorulara evet diyerek elle kurmanız gerekmiyor.Bu program tüm programlarınızı hiç soru sormadan kuruyor.( Her uygulamaya destek verilmez.Bazılarını elle yüklemeniz gerekebilir.)
- BTSwitch ( 0'ın basılı tutulup BT'nin açılıp kapatılması için )
- Conversations ( Sohbetler adıyla Türkçe )
- RomPatcher 2.6 . AutoStart çalışıyor.Yamalar yeni. ( Türkçe ) ( Yamalar için. )
- Mesaj okuyucu ( Mesajlarınızı size okur. )
- Filebrowser ( Hafıza ve telefon hafızasındaki gizli klasörlere erişim sağlar. )

CFW kurulumu sonrası AutoInstaller ile kurulacak programlar

-Pil durumu hakkında bilgi veren ION Timer,
-Bildirimler popup widget'ı, ( Mesaj geldiğinde veya cevapsız arama olduğunda vs. ev ekranınızda bir baloncuk widget'ının içinde bunların hepsini görebilirsiniz.Çok pratik. )
-ScreenSnap, ( Telefondan ekran görüntüsü almaya yarar. )
-LightCtrl ( Telefonun ışık ayarlarıyla ayrıntılı oynamaya yarar )
-Nokia İnternet Radio ( Programın türkçeleştirmesini Aang67 yapmıştır.İnternet üzerinden kitlenme olmadan radyo dinlersiniz. )
-BrightlightTelefonun flaşını fener olarak kullanmanızı sağlayan ve görsel yönden çok güzel olan bir program.
-RAMBlow ( RAM temizler. )
-Son sürüm Ovi Mağaza.

CFW ve AutoInstaller kurulumu sonrası telefonunuzda tam 15 program yüklü olarak geliyor.En temel programlar işte hazır!!

Modlar

- C6V20 yazılımı 5800'ın V52 sürümüne port edildi.Nokia'nın V20 ile getirdiği özellikler.

- C6 yazılımının yeni sürümü olan orijinal V20 üzerine inşa edildi. Nokia'nın yayınladığı, C6'nın orijinal yeni sürümüyle gelen özellikler:

1- Batarya süresinde artış.
2- Daha fazla hız artırılmış işlemci hızı ve daha stabil
3- Daha hızlı ve hassas sensörler.
4- Yeni arama ekranı.Çok güzel gözüküyor. Bir bakın !
5- Symbian 3 temaları olan Fuchsia Pink ve Blue Petrol temaları eklendi.
6- Yeni internet tarayıcı.Hataları giderilmiş.
7- Java Virtual inde güncellemeye gidilmiş.

- En önemlisi artık sensörle yan qwerty klavyeye veya alfanümerik klavyeye geçiş yapabiliyorsunuz.Aylardır düzeltilemeyen kronik C6 yazılım hatası artık düzeltildi.Bu en çok şikayet edilen konulardan biriydi ve artık bu sorunu yaşamayacaksınız.
- Batarya modu uygulandı.Pil daha iyi gidiyor.
- Cache artırıldı.
- PIPS güncel versiyon ekli.Hiç sorun çıkarmıyor.Sonradan PIPS isteyen kurulumlarda ( örnek:NDrive ) asla sorun yok.Polarbit oyunları ( Raging Thunder gibi ) artık çalışıyor.
- Ses codec'i eklendi.Çıkan ses eski 5800 kalitesinde.( Biraz daha düzenledim daha da iyi oldu tam istediğiniz gibi )
- Tampon bellek C'den E'ye alınmadı. ( Sanıldığının aksine tampon belleğin E'de olması performansı düşürüyor.İşte bu CFW'yi diğerlerinden hızlı kılan şeylerden biri. Bunu da nerden çıkardın derseniz bu işlerde çok bilgili birinden öğrendim.)
- Tampon bellek artırıldı ( iyi oldu )
- Fast UI modu.
- Fast UI+ modu.
- V11 deki dil hatası giderildi.
- Türkçe Conversations uygulaması eklendi ve mesajlarda gözüküyor ( iPhone'daki gibi baloncuk şeklinde mesajlarınızı görüntülüyorsunuz. )
- Arama ekranının zırt pırt dönmesi engellendi.
- Telefon açılırken çalışan gereksiz programların çalışması engellendi.
- Sensör hassasiyeti artırıldı.
- Tuş kilidi titreşimi açık
- 2X UI hız modu ( buradan telin 2 kat hızlandığı anlaşılmasın sakın )
- Yüksek kalitede 12 saat ses kaydı ( MP4 ses kaydı )
- Wi-fi çekim hassasiyeti artırıldı ( Denendi çalışıyor )
- Heap size artırıldı
- Sensör ayarlarına dokunma kontrolü eklendi
- Müzikler E/Music'ten okunuyor.
- Galeri modu fix lendi.Çok daha iyi ve kapsamlı bir hale geldi.Mesela NDrive kurduğunuzdaki resimler artık kesinlikle galeride gözükmüyor.
- Kütüphane yenileme işlemi hızlandırıldı.
- Şarj olurken yeşil ışık yanmıyor.
- Rehber işlem kaydı gibi uygulamalardan çıkıldığında komple kapatılması engellendi.Yani artık daha da hızlı açılacak rehberiniz vs.
- FOTA cache kaldırıldı. ( Telefon hafızasında 5 MB yer kazancı )
- C6 FW'sindeki bir sürü mesaj arasında kaydırırken oluşan hata giderildi
- Tarayıcı açılıp kapansa bile indirmeleriniz kaldığı yerden devam ediyor
- RomPatcher ve tüm yamalar var.
- Dosya yöneticisinden herşeyi arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz ( jar,sis vs.)
- Arama süresi gösterimi ve arama sonrası özet varsayılan olarak açık yapıldı.
- Telefonu PC'ye bağladığınızda varsayılan olarak Depolama modunda bağlanıyor.
- Mesaj okuma çalışıyor. ( Aylin abla var. )
- Gönderilen mesaj sayısı 999 yapıldı.
- Programların kapanıp telefonun kendine gelme süresi azaltıldı.
- Telefon hafızası en fazla tam 79,1 MB. RAM en fazla 66.62 MB.Bu RAM oranı C6 yazılımlarında bir rekordur.
- 0'ı basılı tuttuğunuzda Bluetooth'u açıp kapatabiliyorsunuz.
- Yeni yapılan mod telefonun eskisinden daha hızlı olmasını sağlıyor.Reset,RAM yetmezliği gibi sorunları en aza indirgiyor. ( Diğer hiçbir CFW'de yok ! )
- Yama olmadan dosya yöneticisinden her türlü dosya gönderilebiliyor.
-N97 UserAgent ( N97 Transformation Pack ) eklendi.Telefonu bilgisayara taktığınızda N97 olarak görecek.Yani destek yazılımı sorunu olmayacak.Ayrıca Ovi Mağazada C6 için çok az uygulama vardı.Bu sayede eski 5800 sayısınca uygulamaya tekrar kavuşabilirsiniz.
- Tuş kilidi titreşimi azaltıldı.
- Açılış sesi 7'ye ayarlandı.
- Bluetooth adı Sunrise V2.5 RTL 3D by NomadCRY olarak değiştirildi.
- Ses komutları çalışıyor.
- JAVA programların kurulumunda çıkan gereksiz sorular çıkmıyor.
- Müzik çalardayken Seçenekler->Çıkış yaptığımızda ev ekranı yerine menüye atma sorunu düzeltildi. ( C6 orijinal FW'sindeki kronik sorun düzeltildi )
- İşCep rahatlıkla yüklenebiliyor.
- Bağlantılar sorunu giderildi.Rahatlıkla girilebiliyor.
- Bir ayar yaptığınızda uygulanması daha hızlı oluyor.
- Dokunmatik hassasiyeti artırıldı.
- Müzik çalarda play/pause düğmelerinin tepkime hızı artırıldı.
- Müzik çalar genel tepkime hızı artırıldı.
- Müzik çalar 15.2 sürümüne güncellendi.Bu güncellemeyle artık şarkılarınızın sözlerini iPhone'da olduğu gibi ekranda görebileceksiniz.
- GPS uydu bulma hızı artırıldı.
- Telefon abartmadığınız sürece asla sebepsiz yere yavaşlamayacak ve RAM yine abartmadığınız sürece 54 MB'în altına düşmeyecek.RAM 66.62 MB'a kadar çıkabiliyor.Bu çok iyi bir değer.Özellikle C6 yazılımı için.
- CPU modu uygulandı.Merak etmeyin şarja pek bir etkisi olmayacak.
- Cpu load hızı düşürüldü telefon daha da hızlandı şarja çok fazla bir etkisi de yok.
- İletim raporu oto. açık geliyor.
- Parlaklık %50
- Işık zaman aşımı 30sn ye ayarlandı.
- Real Hack ile ROMPatcher olmadan uygulamaların % 99u yüklenebiliyor.
- İnternet tarayıcıda seçeneklere görüntüleri göster seçeneği eklendi.
- İnternet cache hafızası 20 MB'a çıkartıldı.
- Otomatik tuş kilidi çalışıyor ve artık süre ayarı yapılabiliyor.C6 yazılımlarında normalde süre ayarı yapılamazken bu yazılımda tuş kilidi süresi ayarlanabiliyor.
- Galeri tarama hızı artırıldı.
- Web tarayıcıya yeni imler eklendi.
- Bedava Facebook
- Normal Facebook
- Forum DH Mobil Sürüm
- Hotmail
- Ana menüdeki tüm hatalar ve takılmalar giderildi.
- Hafıza kartına otomatik oluşan " Sunrise " adlı klasörle resim ve videolarınızı gizleyebilirsiniz.Siz gizlemek istediğiniz resim ve videolarınızı hafıza kartındaki " Sunrise " adlı klasöre atacaksınız ve galeride gözükmeyecekler.Klasör otomatik oluşur.
-Java Runtime gömülüdür.
-Ovi Maps 3.06 gömülü.
-Media bar tuşu her zaman çalışıyor
-Genel tercih adı Sunrise olarak değiştirildi.
-Media bar tuşu türkçeleştirildi
- Tuş ışıkları tamamen düzeltilmiş şekilde.Telefonu kilitlediğinizde bile ışıklar açık kalmıyor.Tamamen V52 tuş ışıkları şeklinde.Yani artık tuş ışıklarıyla alakalı hiçbir sorununuz kalmayacak.
- Sensörler ve döndürme kontrolü oto. açık geliyor.
- T9 sözlüğü düzeltildi.V52 deki T9 un aynısı.
- *#0000# çevirince Özel Sürüm Sunrise V2.5 RTL 3D by NomadCRY gözüküyor.
- Türkçe sözlük sisteme gömüldü.
- Telefonu kapatma düğmesine bastığınızda aşağıda Tuşları kilitle yerine Restart butonunu göreceksiniz.Bu işlevle PIN sormadan hızlı bir şekilde telefonunuzu kolaylıkla yeniden başlatabileceksiniz.
- Bazı kullanıcılar *#0000# çevirince yanlışlıkla Yazılımlarını güncelleştiriyor ve telefonlarını çökertiyordu. Bunun önüne geçmek için bu özellik kaldırıldı.Artık telefonunuzu yanlışlıkla çökertemeyeceksiniz.

Görsel modlar

- Artık ev ekranına 20 adet kısayol ekleyebilirsiniz.
- Menü tam ekrandır.
- 4 tane Symbian 3 teması var.Bir de gizli Sound Waves.Nokia Fuchsia Pink & Petrol Blue temaları , Nokia Theme White, ve bir tane de adını bilmediğim güzel bir S3 teması.
- İkinci ev ekranı tamamen boş.
- Efektler değiştirildi.Çok beğeneceğinizi umuyorum.Saçma sapan yıldırım efekti filan da yok. Efektleri bana serhat_silvan gönderdi.Kendisine çok teşekkür ederim.
- Tarafımdan Menü düzeni uygulandı.Menü artık çok daha düzenli.
- Oyunlarda ve programlarda daha iyi çalışma modu uygulandı.FPS 35'e çıkarıldı.Akıcılık sağlandı.
- Video çekimi kalitesi artırıldı.
- Fotoğraf çekimi kalitesi artırıldı.
- Açılış ekranı değişti.
-Boot ekranı değişti ( iPhone killer Nokia 5800 açılış ekranı )
- Uygulama meşgul halkası eklendi. ( Efektleri açın. )
- Nokia N8 fontları eklendi.
- Nokia N8 kinetik kaydırma eklendi.
- Nokia N8'in sürüklemeli tuş kilidi eklendi.
- ( Nokia N8 ) Symbian^3 3D menü ikonlarının en son hali bulunuyor.
- N8 kamera sesi eklendi.
- Tuş kilidi yazısı Sürükleyip açın olarak değiştirildi.
- Kameraya ekstra zoom modu uygulandı.
- Kamera genel kalitesi artırıldı.Eskisinden çok daha iyi çekiyor.Şunu söyleyebilirim 5800'da görebileceğiniz en iyi kamera performansı bu CFW'de.
- Kamera kullanılıyor hatası tamamen kaldırıldı.Çok nadir oluyor artık.
- Kinetic scroll hızı artırıldı.

Açılış ekranı:

Boot ekranı:

V2.1'deki değişiklikler

-Efektleri değiştirdim.Çok beğeneceksiniz.Aynı efekti V1.3.2'de de kullanmıştım ve herkes aşık olmuştu o efektlere. Tabiki efektleri hızlandırdım da.
-Galeride dosyalarınızı gizlemek için kullanılan klasörün adı Sunrise olarak değiştirildi.Klasör otomatik oluşur.
-Galeri yolları daha da daraltıldı.
- Yardım kaldırıldı.
-Autoinstaller ile kurulacak programlara yenileri eklendi.Öbür programlar duruyor eskisi gibi. Eski programların üstüne 2 program daha eklendi.

-Son sürüm Ovi Store ( Ovi Mağaza ) eklendi.
-RAMBlow'un son sürümü eklendi.

-Müzik çalarda geri diyince menüye atma hatası giderildi.
-Telefonu her USB'ye bağladığınızda müzik kütüphanesinin silinmesi sorunu giderildi.
-Oyun ve Ofis klasörlerinin simgeleri artık gözüküyor.
-Tam ekran menü modu uygulandı.
-Görevimiz Tehlike zil sesi kaldırıldı.
-Korkunç alarm zil sesi kaldırıldı.
-Web tarayıcıya yeni yer imleri eklendi.
- Bedava Facebook
- Normal Facebook
- Forum DH Mobil Sürüm
- Hotmail

V2.2'deki değişiklikler

- Artık sensörle yan qwerty klavyeye veya alfanümerik klavyeye geçiş yapabiliyorsunuz.Aylardır düzeltilemeyen kronik C6 yazılım hatası artık düzeltildi.Bu en çok şikayet edilen konulardan biriydi ve artık bu sorunu yaşamayacaksınız.

V2.3'deki değişiklikler

- Orochi'nin moduyla Facebook widget'ının çalışması için Facebook sitesine girip indirmeniz gerekmeyecek.Her türlü yerden indirdiğinizi kurabileceksiniz.
- Efektler değişti.Şu ana kadar ki en çok sevilen Sunrise efekti eklendi.Hatırlayacak olanlar vardır efektler V1.2'ye ait.
- Bazı kişilerde fotoğraflarda kaydırma yaparken donma oluyordu bazılarında donma olmuyordu bu sorun giderildi.
- Orochi'nin moduyla MSN'in tüm sürümleri sorunsuz çalışacak.
- Çoğu programın kurulamama sorunu düzeltildi.

V2.4'teki Değişiklikler

- Orochi'nin oktaysar'a verdiği ve herkesin beğendiği ses kodeklerini ekledim.
- Yine Orochi'nin modundan kaynaklanan ( Orochi kızma takılıyorum yoksa yaptığın iş harika oldu bizim için ) şu sorun giderildi: Açma kapama tuşuna bastığımızda altta Tuşları ve ekranı kilitle butonu Restart görevi görüyordu ama adı değiştirilmemişti.Değiştirildi.
- İki tane yeni Symbian ^3 teması eklendi. Nokia Fuchsia Pink & Petrol Blue temaları.Yani artık 5 temamız oldu.
- Boot ekranı değiştirildi. Meşhur Sunrise ile özdeşleşmiş ısırılan iPhone Killer Nokia 5800 açılış ekranı eklendi.
- Açılış sesi de değiştirildi.
- RAM genelde 46-52 MB gibi oldukça yüksek yerlerde dolaşıyordu. ( Sunrise V2.3 ile 66.62'ı gören bile var. ) Bu yüksek RAM değeri biraz daha artırıldı.
- *#0000# çevirince Özel Sürüm Sunrise V2.5 RTL 3D by NomadCRY olarak gözüküyor.
- Menüde bir iki ikonun yerini değiştirdim.Az daha düzenli oldu.

V2.4.1'teki Değişiklikler

- Kamerada dokunmatik ekrandan foto çekememe sorunu düzeltildi.Bu sefer gerçekten düzeltildi
- Efektler değiştirildi.Çok beğeneceğinizi umuyorum.Saçma sapan yıldırım efekti filan da yok. Efektleri bana serhat_silvan gönderdi.Kendisine çok teşekkür ederim.
- RAM 62.88 MB.

V2.5'teki Değişiklikler

- En önemlisi side_effect kardeşimin yardımlarıyla yazılımda bariz bir performans artışı var.
- RAM artırıldı. ( 66.62 MB RAM )
- Cache alanı büyütüldü.
- Özellikle oyunlarda performans artışı var.
- Tuş kilidi yazısı " Açmak için sürükleyin " olarak değiştirildi.
- Otomatik tuş kilidi çalışıyor ve artık süre ayarı yapılabiliyor.C6 yazılımlarında normalde süre ayarı yapılamazken bu yazılımda tuş kilidi süresi ayarlanabiliyor.
- @ zafer175 arkadaşımızın yaptığı Nature by Destina teması eklendi. Çok hızlı , görsel ve güzel bir tema.Kendisine teşekkür ederim.
- Mecburiyetten bir tane Symbian 3 teması kaldırıldı.
- Bluetooth adı Sunrise V2.5 RTL 3D by NomadCRY olarak değiştirildi.
- *#0000# çevirince Özel Sürüm Sunrise V2.5 RTL 3D by NomadCRY olarak gözüküyor.
- Yeni Flash Video Player pluginleri eklendi.Video izlerken daha az sorun çıkarıyor. ( bu hala tüm videoları izleyebilirsiniz anlamına gelmiyor )

ALINTIDIR.[Düzenlenmiştir.]

Link :

• Beğen
Tepkiler: bluemai

eptimul

Üye
Hocam bende mi bi sorun var yav 4 kere tekrar baktım konuya ama download linkini bi türlü göremedim :S

hendeklee

Üye
aynen bende bulamadım :S

PriZm

PriZm

Üye
linkleri daha upload etmemiş galiba önce konuyu açmış sonra linkleri ekleyecek:hmmm

H4k3r

Üye
Yazdiklarina gore iyi olmus birde link olsa daha iyi olcak.

efe574

efe574

Üye
garip link yok

Quantanium

Quantanium

Üye
Linki gectim ekran goruntusu bile koymamiş adam :D

happyayaz

Üye
t9u düzeltmeyi tarif edebilir misin arkadaşım
bir de ev ekranındaki seçene.. yazısını düzeltmeyi biliyorsan ???

Newpronik

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar kusura bakmayın konuyu yeni buldum yasal olmadığı için modifikasyon bölümünün kalktığını düşündüm ama ayrı başlık yapmışlar linkleri ekleyememiştim.

H4k3r

Üye
Linkleri ne zaman yukleyeceksin ?

sensiz1yasam

Üye
teşekkürler dostum kurdum şimdi bakalım 2 saattir zorluyorum hata yok :))

--------------- Ekleme ---------------

sohbetler çalışmıyor dostum :)) sebebi nedir baska sorun yok

Newpronik

Üye
    Konu Sahibi
onun yerine i-sms kullan kardeşim onda geç gelme problemi yok !

bluemai

bluemai

Üye
teşekkürler arkadaşım fw yi 5 gündür kullanıyorum, şu ana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım sohbetler çalışmıyor diye yazmış bir arkadaş, bu sohbet çalışsa ne olur çalışmasa ne olur bence bir sakıncası yok bu güne kadar hiç ihtiyacım olmadı.. bişey merak ettim klavye 5800 orjinal klavyesi mi yoksa sunrise e özel bi klavye veya c6 klavyesi vs. ekleyemedin mi ben swype türkçeyi kurdum bu sorunu çözdüm fakat senin görüşünü duymak istedim..

D€nizhaN

D€nizhaN

Üye
seni övmek için demiyorum ama çok iyi bir çalışma.
emeğine sağlık ellerin dert görmesin kardeş.

ennes2

ennes2

Üye
yav kardeşim emeğine sağlık.. benim bi sorum olacak bu müzik çalara ''bul'' seçeneğini ekleyecek bi babayiğit yok mu :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt