(Eski Sistem) Windows 7 'den Windows 10'a Geçiş

Sponsorlu Bağlantılar

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
(Eski Sistem) Windows 7 'den Windows 10'a Geçiş
Merhaba arkadaşlar , 7 senedir win 7 kullanıyordum geçenlerde yaşadığım virüs problemi yüzünden win7'e elveda dedim. (Çok düşündüm çok ağladım adsfdsf)

Niyahetinde windows 10' a geçtik. Peki nasıl bir deneyim oldu ? Sizlere deneyimi aktarmaya çalışacağım.

:polis: Win7 'den Win10' a geçiş yapmak için rufus ile usb kullanacaksanız öncelikle disk bölümünün MBR yada GPT ' mi olduğunu öğrenin. Yoksa yarı yolda diskte Mbr bölümü hatası alırsınız en başa dönersiniz:polis:

1-Win10 ilk açılışında dikkat ettiğim ilk nokta RAM kullanımı oldu. Sistem 2.2 gb ram kullanıyordu bu miktar toplam ram kapasitesinin %22 'i demek oluyor.
Görev yöneticisini çok sevdiğimi söylemek istiyorum. Çok detaylı olmuş anlık işlemci frekansı , uygulamaya göre istatistkler baya iyi.
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

2-Driverlar

2013 yılındaki bir sisteme driver bulmasının zor olacağını düşünmüştüm lakin yanılmışım.
-Amd 4850 hd serisi vb. ekran kartı kullanıcıları düşünerek bu kartları gruplar haline ayırarak windows 10 için sürücü yayınlamış hatta aygıt yöneticisinden ekran kartının sürücüsünü windows'ta ara diyerek bile yükleyebiliyorsunuz.
-Amd'nin o yıllarda ürettiği ekran kartları için Catalayst Control Center uygulamasını ise 13.9 sürümünü win 8 modunda yükleyerek açabildim yoksa hata veriyor açılmıyordu.
-HDMI üzerinden ses aktarım sürücüsünde sıkıntı çıktı ilk başta fakat onu da halletim. Realtek hdmi audio interface sürücüsü kurmak yeterli.

3- Eski Oyun Desteği
İşte ben bunu beklemiyordum dediğim tarafı bu oldu . Win 7 uyumluluk modunda underground2 ve delta force black hack down 'u sıkıntısız açtı. Şaşırdım.
4- Bazı Eksiklikler
Eski bir hdd ile kullandığım için bazı programları yüklerken başka bir işlem yanıtı gecikiyor. Bazen windows gezgini kapanıp açılıyor. Kesinlikle yeni güncel hdd veya ssd ile win 10 deneyiminiz daha iyi olacaktır.
Bazen başlat menüsünde aratma saçmalıyor tıklanmıyor anlamayadım.

Özetle
Win7'den win10'a geçmek isteyenler , driverların durumunu araştırdıktan sonra Win10 geçmelerini öneriyorum.
Şaşırtıcı şekilde eski oyunları açabiliyor.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: PALA. ve arslan3332

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Memnun kalmana sevindim

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
8.1 En İyisi Bence. 10da Güncellemeleri Kapatamıyorsun Defendera Dokunmak Zor.Yani Biraz Kısıtlı ve Karışık Bir Sistem.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
8.1 En İyisi Bence. 10da Güncellemeleri Kapatamıyorsun Defendera Dokunmak Zor.Yani Biraz Kısıtlı ve Karışık Bir Sistem.
acaba widows 10'un güncellemeler kapatılabilecek şekilde modlanmış bir sürüm yok mu?

PALA.

PALA.

Üye
Neden şaşırıyorsun ki ?
Yıllarca W10 o kadar çok kötülendi ki, gelişimini 2009-2010 da tamamlamış W7 daha üstün sanıldı...
Çıktığı zamandan beri kullanıyorum, en sorunsuz işletim sistemini tüm donanım üreticileri w10a yatırım yapıyor.
Sanılanın aksine en az kısıtlaması olan windows sürümüdür.
Mesaj birleştirildi:

Ben ne zaman kurulum yapsam, o dediklerini sorunsuz şekilde kapatıyorum, hiçbir kısıtlamada yok. Hemde en son 2004 sürümünde bile denedim.
Adamlar güncellemeyi 5 hafta engelleme seçeneği bile koymuşlar. Nedense ilkel sistemleri el üstünde tutmaya bayılıyorsunuz.

Son düzenleme:
  • Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Neden şaşırıyorsun ki ?
Yıllarca W10 o kadar çok kötülendi ki, gelişimini 2009-2010 da tamamlamış W7 daha üstün sanıldı...
Çıktığı zamandan beri kullanıyorum, en sorunsuz işletim sistemini tüm donanım üreticileri w10a yatırım yapıyor.
Sanılanın aksine en az kısıtlaması olan windows sürümüdür.
Mesaj birleştirildi:

Ben ne zaman kurulum yapsam, o dediklerini sorunsuz şekilde kapatıyorum, hiçbir kısıtlamada yok. Hemde en son 2004 sürümünde bile denedim.
Adamlar güncellemeyi 5 hafta engelleme seçeneği bile koymuşlar. Nedense ilkel sistemleri el üstünde tutmaya bayılıyorsunuz.
8.1'e ilkel denemez o sistem de güzel.

arslan3332

arslan3332

Üye
Ben ikinci seçenekte ki yöntemi kullanıyorum tavsiye ederim. Bende bahsettiğin hatalar olmuyor. 1903 güncellemesinden sonra sistem çok stabil hale geldi. Bu güncellemeden sonra w10 beğenmeye başladım.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

• Beğen
PALA.

PALA.

Üye
8.1'e ilkel denemez o sistem de güzel.
Sence W10 version 1607 ilkel mi ?
2019 üretimi ekran kartları için çıkan sürcüler 1709 altında çalışmıyor, düşün daha 3 yıl oldu.

W8.1 ne zaman çıktı ? 2013 de çıktı 1-2 yıl sonra da gelişimi bitti.
Gelişim bittince duraklama dönemi başlar, birkaç yıl sonra onunda tüm desteği kesilecek.
Kaldı ki, w8 ve w8.1 için ekran kartı ve sürücü üretimi durdu. Bu demek oluyor ki, yeni oyun oynayanlar için sorun kapıda bekliyor.
Ayrıca yeni çıkan işlemciler, ekran kartları, anakartlar sadece w10 ile en iyi performansı alır.
Olanı olduğu gibi kabul etmek lazım, yeniliğe açık olmadıkça teknoloji ilerleyemez.

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Sence W10 version 1607 ilkel mi ?
2019 üretimi ekran kartları için çıkan sürcüler 1709 altında çalışmıyor, düşün daha 3 yıl oldu.

W8.1 ne zaman çıktı ? 2013 de çıktı 1-2 yıl sonra da gelişimi bitti.
Gelişim bittince duraklama dönemi başlar, birkaç yıl sonra onunda tüm desteği kesilecek.
Kaldı ki, w8 ve w8.1 için ekran kartı ve sürücü üretimi durdu. Bu demek oluyor ki, yeni oyun oynayanlar için sorun kapıda bekliyor.
Ayrıca yeni çıkan işlemciler, ekran kartları, anakartlar sadece w10 ile en iyi performansı alır.
Olanı olduğu gibi kabul etmek lazım, yeniliğe açık olmadıkça teknoloji ilerleyemez.
o da doğru.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
Firmalar destek işini son çalışan bir güncelleme verip halledebiliyor. Lakin donanımsal olarak gelişmeniz şart. Ben planı hazırladım zamanla hayata geçireceğim.

ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
Windows 7'den windows 10'a geçerken SSD terfisi şart.

• Beğen
Tepkiler: derya1978

derya1978

Üye
Windows 7'den windows 10'a geçerken SSD terfisi şart.
merhabalar

bende windows 7 kullanıyorum bilgisayar eski acaba windows 10 a geçebilirmiyim bu altaki video doğrumu bu şekilde geçiş oluyor mu

yada windows 10 beğenmedim diyelim elimde usb yada cd ile windows 7 geri yükleyebilirmiyim

• Beğen
ömer talat katı

ömer talat katı

Moderator
merhabalar

bende windows 7 kullanıyorum bilgisayar eski acaba windows 10 a geçebilirmiyim bu altaki video doğrumu bu şekilde geçiş oluyor mu

yada windows 10 beğenmedim diyelim elimde usb yada cd ile windows 7 geri yükleyebilirmiyim

w10'dan w7'ye 10 gün içinde geri dönebiliyorsun.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
merhabalar

Aynen geçiş yapabilirsin.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
    Konu Sahibi
karar vermek zor kullanmadım win 10 hiç
Sen her türlü ssd alacaksın bunu aklına yaz. Crucial Bx500 incelemem vardı. Bakabilirsin.
Win 10 'u şöyle düşün. Win7 'ye win 8.1 eklenmiş hali.
Sistem özelliklerini yazarsan nasıl bir perfonmans vereceğini anlarız

• Beğen

Üst Alt