İşte ilk Ubuntu akıllı telefon: Ubuntu Edge

Sponsorlu Bağlantılar

Cann Karyağdı

Cann Karyağdı

Üye
    Konu Sahibi
İşte ilk Ubuntu akıllı telefon: Ubuntu Edge
Geçtiğimi Ocak ayında tanıtılan Ubuntu o günden beri bir çok Android cihazda kullanıldı ancak bu mobil işletim sistemi ile çalışan herhangi bir cihaz üretilmemişti.
Canonical bu işletim sistemine sahip yılsonuna kadar dört cihaz tanıtacağını açıkladı ancak henüz bir telefon piyasaya sürmedi ancak bu hafta farklı kaynaklardan gelen iddialara göre ilk gelecek Ubuntu cihazın adı Ubuntu Edge olacak. Önümüzdeki günlerde tanıtılacak olan cihazın ilk görüntüleri de sızdırıldı.

Ubuntu Edge akıllı telefonun teknik özellikleri bilinmiyor ancak eğer görüntülerdeki gerçekse Canonical oldukça sade ve şık bir tasarım uygulamış.

Önümüzdeki hafta başında Ubuntu Edge’nin tanıtılması bekleniyor bakalım cihaz hangi özelliklerle karşımıza çıkacak.

Alıntıdır :oke:

-Hokage-

-Hokage-

Üye
köşeli telefonlar hiç hoş değil oval daha güzel :)

by-pegasus

Üye
köşeli telefonlar hiç hoş değil oval daha güzel :)

telefon özelliği çok olsunda hangi şekil olursa olsun
bizim arkadaş star 3 aldı süper diye görünüşünü beğenmiş şimdi pişman satacak yer arıyo

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Haber için teşekkürler

partyhard

Üye
oha lan çok hoşuma giitti

Mobilator

Mobilator

Emekli Yönetici
Almak isterim :)

Lohengram

Lohengram

Üye
LG gibi çok keskin hatları var ama UBUNTU marketi çok sıkar insanı :hmmm

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Benim bildiğim kadarıyla android uygulamaları desteklicek sanırım

restmod

restmod

Üye
Tasarim cok guzel gorunuyor begendim

Türe

Türe

Üye
Android üzerinde bir emülatör aracılığıyla çalışıyor sanırım. Bu nedenle Android uygulamalarını da destekler büyük ihtimalle.

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Sailfish dede böyleydi :)

Lohengram

Lohengram

Üye
Android üzerinde bir emülatör aracılığıyla çalışıyor sanırım. Bu nedenle Android uygulamalarını da destekler büyük ihtimalle.

Wawe serisindeki Android gibi galiba :hmmm

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Emülatör değil sisteme entegre halde geliyor :)

Quantal Quetzal

Quantal Quetzal

Üye

Bilmediğim için tahminde bulundum ama android tabanlı malesef :)

Ubuntu'nun bundan önce de Android uygulaması zaten vardı bunu yaparak uygulamayı sistemle tümleşik koyacaklar bazı cihazlara sanırım :D

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Android tabanlı değil aslında mevzu biraz karışık :) ubuntudaki wine mantığıyla yapılmış bidşey

partyhard

Üye
Android kerneli kullanmasi sıkıntı değil. Sistem dalviksiz calisiyo mu acaba. Yoksa android normal linux kernel

Üst Alt