Overclock 600 Mhz V2 - Vova'nın Modu | Gerçek Olabilir!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Overclock 600 Mhz V2 - Vova'nın Modu | Gerçek Olabilir!

Resimde gördüğünüz gibi tüm programlar işlemcinizi 600-602 Mhz olarak gösterir.

Bu 'sahte' bir overclock olmayabilir. Zira .dll gibi önemli sistem dosyalarını içeriyor.

Ayrıca, S60v5'in overclock olmadığını/olamadığını araştıran bilir. Nokia bile Nokia 5800'ı 434 Mhz hıza çıkarmak için telefonlar feda etmiştir. En sonunda bu hızı uygun bulmuştur.

Ancak, yine de bir program bunun 'overclock modu' olabileceği şüphesini arttırıyor. Speed Test adında bir program. Bu programı, bu mod olmadan deneyipte, bu modu uyguladıktan sonra tekrar deneyenler, aralarında müthiş bir farkın olduğunu söylüyorlar.

İşte o konuşmalar (İngilizce - DM forumundan):

@ :

Test C6-00 V40:
Without vova mod = 6.201

from vova mod =5.110

hym ??

@ :

ive tested and im on cfw based on ofw with vovas mod the result is 4.934

and now i remove vova mod and i get 5.114. So what this meens?

@ :

So, may be the mod really working, but, i've take a calc in my hands ))
c5-03: 600 MHz and 3.6 seconds
Nokia 5800 C6 FW: 434 MHz and 5.1 seconds
Now, let's make some calculation and look at percentage:
C5-03 CPU runs 30% percents faster than 5800, and the result is 30 percents better.
But, our CPU is downclocked by Nokia, it's real speed is 528 MHz... Let's think that vova's mod overclocks it to 528 MHz
Nokia C6 Vova's: 528 MHz and 6.2 seconds
Nokia C6 : 434 MHz and 5.1 seconds
Again: With Vova's mod our CPU runs 20% faster than without and result is also 20% better.
Maybe vova's mod runs our CPU at 528 MHz? We need more results to prove it, and maybe, better software.

Konuşmaların orjinal adresi:

neutral-5800'ın dediği gibi, Vova'nın bu modu işlemciyi 434'den 528 Mhz'e çıkarıyor olabilir. Sizde test edip sonucu yazabilirsiniz. Mod ve Speed Test programı ektedir.

Speed Test Bilgilendirme:

Programı C: sürücüsüne kurun.
Speed Test programını çalıştırmadan önce tema efektlerini kapatın ve arkaplanda program bulundurmayın.
Speed Test programını çalıştırdıktan hemen sonra tuşlar ve ekran kilitlenir. Ortalama 50 saniye boyunca telefon kilitli kalır. Sonra test sonucu ekranda sadece 3 saniyeliğine görünür ve program kapanır.

Test sonucu saniye cinsindendir.

Nokia 5800 OFW'de sonuç 4.9***, C6\N97 port 5800'da sonuç 5.1*** ve Nokia C5-03 OFW'de sonuç 3.6*** civarlarındadır. Ne kadar düşük bir sonuç alırsanız o kadar iyi bir işlemciye sahipsiniz demektir.

Bu program ile tüm overclock modlarını test edebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ahmet 3579, Pesimistt5, ogzhnoTr ve 1 kişi daha

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Elime gecerse düşünmeden yapıcağım için sorun yok :ehe O değilde telefon elde kalmaz heralde :D :hmmm

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
deneyeceğim furkan abi teşekkürler :)

anılbaran

anılbaran

Üye
ben overlock olduğu düşünmüyorum.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
TCK'da bu mod uygulanmıştı zaten. Bende sonuç 4.9*** çıkıyor. Bu sonuç normalde OFW'den beklenir. Ben C6 portundan elde ettim. Normalde 5.1*** gibi bir değer çıkması gerekiyordu.

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
c6 portta 4.8.204 yazdı :hmmm

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
:aha:

• Beğen
Tepkiler: Oğuzhan
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yine test ettim: 4.909 :hmmm TCK v1 kullanıyorum :hmmm

Hasan

Üye
teşekkürler :ehe

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
Bu modu uygulayıp bir de öyle test edebilir misin Civciv? Çok makbule geçer.

---------- Eklendi @ 20:07:45 ---------- Yazıldı @ 20:07:28 ----------

Rica ederim :nono:

modu uyguladım zaten :D

Hasan

Üye
özellik desteklenmiyor :(

TheMadness

TheMadness

Üye
rompatcher modu olarak oluşturup yaptım. Hal.dll nin hex kodlarının değiştirilmesiyle. 2500mHz telefon yine aynı :D

Hasan

Üye
internette bi tane video izledim adam 5230unu rompatcher yamalari ile hızlandırıyordu ama o dosyaları bulamadım sizde var mi :(

TheMadness

TheMadness

Üye
ScreenShot:
Büyütmek için üstüne tıklayın.

Ekli dosyalar

Symbian Modder

Üye
hal.dll dosyasını düzenleyerek işlemci hızına adını da yazabilirsin :D /Rambo_FT MHZ :ehe bu mod sadece göstermelik.hıza katkısı var mı var lakin overclockla alakası yok.zaten 600'e overclock etsen batarya kullanımı artar.

anılbaran

anılbaran

Üye
daha önceden de dedim zaten bu modu kullanıyodum . Nokia 5800 ı 434 mhz den daha fazla yükselttiklerinde işlemci yandı diye biliyom. Yani göstermelik ora . Belki hızlanabilir ama overlock olmaz

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Civciv, aynı işlemi bir de modsuz deneyebilir misin?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt