Sony Ericsson XPERIA Arc Detaylı İnceleme

Sponsorlu Bağlantılar

shadow_170

shadow_170

Üye
    Konu Sahibi
evet çok iyi bi cihaz bende vivaz var ve bundan öncede k750i kullanıyodum eğer Arc alırsan kesinlikle pişman olmazsın gibime geliyo bu arada n8 inle yaşadığın sorunlar varmıydı yada sevmediğin yanları nelerdir bunu başka bi kullanıcıya sorsam olsada hiç yok der bence symbian kullanması kötü kasma felan varmı mesela ??

barann79

Üye
hayır n8 de hiçbir problem yaşamadım. uygulamaların azlığı ve özellikle arayüzün basit olması hoşuma gitmeyen yanlarıydı. Bu yüzden sattım. işletim siteminin görselliği hiç yoktu. işlemcisinin düşük görülmesi yavaş olduğunu göstermiyor. adamlar işlemciyi arayüze yetecek kadar yapmışlar, oyunlarında rahat oynanması için gpu değerini tüm telefonlardan yüksek tutmuşlar. Bu yöntemde bataryanın ömrünü uzatmak için. 3-4 gün şarjı dayanıyordu.

AYNA

AYNA

Üye
bende se arc'a baktım ama galaxy s2 daha güzel geldi bana.hani tip yönünden arc daha güzel duruyo ama galaxy özellikleri ve görünüm daha güzel geldi bana.galaxy s2 super amoled plus kullanıyor ve usb bağlanabiliyor..
bende galaxy s2 ile n8 arasında kaldım..

Anjante

Üye
Harika ötesi bir telefon sadece kamerası ve ekranı yeter

barann79

Üye
galaxy 2 nin arayüzü sony in arayüzü kadar güzel gelmedi bana ama yinede sen bilirsin. birde arc modelinin bataryası ortalama kullanımda 3 gün gidiyormuş. galaxy 2 nin o kadar uzun gideceğini sanmıyorum

shadow_170

shadow_170

Üye
    Konu Sahibi
Sağol baran.Arayüz konusunda sana katılıyorum bende arayüz olarak şu ana kadar Arc kadar güzel bi cihaz görmedim.arkadaş Süper amoled plus demiş ama çok abartılı bi fark bekleme bence geçenlerde bi mağazada Samsung wave ve Xperia X10 vardı ikisinide kullandım fakat dokunmatik hassaslığı felan olarak hiç fark yok hatta x10 u yeni koymuşlardı galiba ekran inanılmaz kaygandı ele hiç takılmıyodu çok hoşuma gitti görüntü canlılığı felan dersen Arc da Bravia Engine var oda gayet iyi eğer çift çekirdek işlemci 1gb ram tegra2 gpu felan dersen haklısın ama o kadarıda şu an için gerekli değil aslında ama ileriki yıllarda farkını koyabilir belki.Ne olursa olsun nedense Samsung u bi türlü sevemedim hep bi sorunlu gibi geliyo bana ama sony nin her türlü ürününe sonuna kadar güvenebiliyorum dediğim gibi 3 sene k750 kullandım 1 kere servise gitti oda benim hatamdan dolayı (1200 tane oyun yüklüyodum :D açılmamaya başladı cihaz formatla düzeldi) telefonon düştü parçalandı ama hala sağlam ve çalışıyo şu anda vivaz var bunuda 1 senedir kullanıyorum ufak tefek sorunlar var ama şu an tamamen Xperia serisine yoğunlaştıkları için güncelleme yapmıyolar malesef bu sorunlarda zaten lanet olası symbian yüzünden.

barann79

Üye
arc modelinde xenon flashın olmaması dışında şuan bir eksik görünmüyor benim için. birde dediğin gibi cpu ve ram şuan yeterli android 3.0 a kadar sistem kaldırır, 3.0 dan ötesi güncelleme olmaz sistem düşüklüğünden dolayı. zaten hiçbir elektronik aletin geleceği daimi değildir. bir süreden sonra yetersiz kalıyorlar. Bunu düşünerek hareket edersek hiç telefon alamayız. Bu telefonu alacağım mutlaka android 3.0 a kadarda günceller büyük ihtimal ve ondan sonrası içinde zaten önemli olmaz benim için bişey, o zamana kadar yüklü uygulamalar falan yeter bana. Samsung galaxy 2 nin arayüzüne youtube den baktım pek hoşuma gitmedi ve samsungların genelde bataryaları 1 gün falan gidiyor. hergün şarja takacağım alet almam kesinlikle
sony e mesaj atıp kendi telefonunun aksaklıklarını yazıp güncelleme istesene, belki dikkate alırlar.
21 martta ingilterede satışa çıkacağı ve nisan ayı içinde türkiyede satışa sunulacağını okumuştum. umarım nisan ayında gelir türkiyeye

shadow_170

shadow_170

Üye
    Konu Sahibi
yok ya symbian cihazlar için güncellemeler tamamen durdu sony ericsson da malesef ama Arc da öyle bişe olacağını sanmam.

barann79

Üye
Yeni üretilecek HTC ve Samsung modelleri çift işlemci ve 1GB ram olarak üretiliyor. İleriki android sürümlerini bu sistemler rahat karşılar. Yine o zaman xperia arc sistemi yetersiz kalacağı için güncellemeyi durdurular bence

shadow_170

shadow_170

Üye
    Konu Sahibi
zannetmem xperia arc ın işlemcisi çift çekirdek değil ama onlardanda alt kalır bi yanı yok şu an çift çekirdek olmayan en iyi 1ghz işlemcidir belkide ram de yine yeterli olur gibime geliyo sonuçda android her yeni sürümde çok abartılı bi değişiklik yapmıyo 512 mb da gayet yeterli bunun için bence ama ileride oyunlar çok abartılı bi hal alırsa belki onlarda zorlanır ki onuda zannetmiyorum

hoss

hoss

Üye
gercekten harika bir cihaz donanım forumdan detaylı incelemesine bakabilirsiniz

-->SEİDS

-->SEİDS

Üye
Seneye alacam bu canavar ı.hiç kaçarı yok...artık tlfndaki araba yarışlarındaki motor seslerini duymak istiorum yaw.......

DeeHSHeT

Üye
wallahi beyler ben 1 tane aldım ilk başta ve 1 tane daha aldım desire hd kullanıyordum i4 vardı ama telefon tek kelime ile mükemmel harika yapmşlar estetik ve şuana kadar o kadar şey açtım bir tek kasılma ve donma olmadı desem yeridir size tavsiye ederim

mustitsum

Üye
Arkadaslar bende iPhone 4 var, bunu satıp arc almayı düşünüyorum, iphonun şebeke sorunu yüzünden çıldırmak uzereyim, sizce arc alsam buna deger mı?

hoss

hoss

Üye
deger arkadasim , arc in tasasrimi cok daha iyi ,menu gecisleri hizli ,, kamerasi gercekten cok iyi ,tavsiye ederim

shadow_170

shadow_170

Üye
    Konu Sahibi
wallahi beyler ben 1 tane aldım ilk başta ve 1 tane daha aldım desire hd kullanıyordum i4 vardı ama telefon tek kelime ile mükemmel harika yapmşlar estetik ve şuana kadar o kadar şey açtım bir tek kasılma ve donma olmadı desem yeridir size tavsiye ederim

Valla telefonun mükemmel olduğundan hiç şüphem yok zaten ama internette video izlemeyi felan denedinmi onlarda sorun çıkmıyosa hiçbişeyde çıkmaz sanırım :)

mustitsum

Üye
sony ericsson arc'ta wifi hotspot özelliğinin olup olmadığını bilen var mı?

mustitsum

Üye
Demek ki bilen yok...

abdulyılmaz

abdulyılmaz

Üye
çok hoşuma gitti bu telefon

Üst Alt