Tabletler İçin Yazılım Arama Yöntemleri

Sponsorlu Bağlantılar

...Musa.Şen...

Üye
Tabletini dowland modda aç(bilmiyosan tüm tuş kombinasyonşarını dene) ve 5,6 kez bas çek yapmaktansa bi kere basılı tut tabletinde büyük ihtimal ana menü tuşu yoktur o yüzden ses kısma ve power tuşlarına basılı tut zaten ayrı bi menü açılcaktır

Sonra livesuiti aç ama tablet dowland modda olsun ve mutlaka driver kurulu olsun aksi taktirde cihaz görmez en son olarak programı açın ve firmwarenizi yükleyin

Not:Programı en son 1,2 yıl önce kurmuştum yapamadığın yer olursa akşam eve geldiğimde tekrar anlatırım

Not:livesuite çok kullanışlı bi program deyil ben genelde rockchip kullanırdım arkadaşlar livesuite üzerinden anlattığı için kafa karıştırmak istemedim

Not:Bunların hepsi cihazının yarı brick olduğunu düşünerek yazdım eğer fullbrick olduysa işlemleri çok farklı(cihazın içini açıyosun anakarttaki pili kısadevre yapıyorsun sonra belli bi dirençli kabloyu şarj kısmına sokuyosun falan) eğer full birick olduysa onuda anlatırım

Kolay gelsin...

mta122003

mta122003

Üye
ya a
Tabletini dowland modda aç(bilmiyosan tüm tuş kombinasyonşarını dene) ve 5,6 kez bas çek yapmaktansa bi kere basılı tut tabletinde büyük ihtimal ana menü tuşu yoktur o yüzden ses kısma ve power tuşlarına basılı tut zaten ayrı bi menü açılcaktır

Sonra livesuiti aç ama tablet dowland modda olsun ve mutlaka driver kurulu olsun aksi taktirde cihaz görmez en son olarak programı açın ve firmwarenizi yükleyin

Not:Programı en son 1,2 yıl önce kurmuştum yapamadığın yer olursa akşam eve geldiğimde tekrar anlatırım

Not:livesuite çok kullanışlı bi program deyil ben genelde rockchip kullanırdım arkadaşlar livesuite üzerinden anlattığı için kafa karıştırmak istemedim
Not:Bunların hepsi cihazının yarı brick olduğunu düşünerek yazdım eğer fullbrick olduysa işlemleri çok farklı(cihazın içini açıyosun anakarttaki pili kısadevre yapıyorsun sonra belli bi dirençli kabloyu şarj kısmına sokuyosun falan) eğer fu ll birick olduysa onuda anlatırım

Kolay gelsin...

ben fazla anlamadım resimle gösterirmisin.Bu arada tabletimin ses + tuşuna basarak yada ses - tuşuna basarak usb yi takıyorum sonra on off tusuna 5-6 kez basıyorum bilgisayarda bir ses geliyor.Bilinmeyen aygıt olarak algılanıyor.

live suit phoenix suit rockhip gibi araçların driverlarını kurcam hata veriyor

mta122003

mta122003

Üye
orda recovery menüsümü ne geliyor

...Musa.Şen...

Üye
Recovery ayrı dowland menü açman gerek

mta122003

mta122003

Üye
bende on off tuşu var ses açma kapama tuşu var başka yok

...Musa.Şen...

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Daha dowland moda giremiyosun eğer sana rom kurdurabilirsek büyük başarı neyse videodaki gibi aç ve sonra usb bağla ardından driver yükle(anlattım önceki yazımda)

mta122003

mta122003

Üye
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Daha dowland moda giremiyosun eğer sana rom kurdurabilirsek büyük başarı neyse videodaki gibi aç ve sonra usb bağla ardından driver yükle(anlattım önceki yazımda)
ya arkadaşım ses+ya basıp on off tuşuna basıyorum recovery menüsü geliyor ses - yapıp on off tusuna basıyorum recovery menüsü geliyor

...Musa.Şen...

Üye
Hem kısma ve açmaya beraber basarak dene olmazsa foto at yardım etmeye çalışayım tabletler cihazdan cihaza çok farkediyor

süperdodocuk

Üye
Uyarı:
Eliniz tamir işlerine yatkın değilse ve cihazınızın garantisi varsa:
Kesinlikle tablet bilgisayarınızı açmayınız. Kendi servisine gönderiniz.

Tablet bilgisayarınızı youtube ve Google'da tablet açma diye aratırsanız bir çok makale,konu ve video bulabilirsiniz.

Hemen hemen bütün tabletlerin açılma şekli birbirine benzer.
Bazı tabletlerin üzerinde vidalar bulunmaktadır.

Tabletinizi açarken öncelikle bu vidaları çıkartınız.

Tabletinizde takılı Hafıza Kartı ve SIM Kart vb. gibi bileşenleri çıkartmayı da unutmayınız.

Tablet bilgisayarların ana kartlarının üzerindeki model numaraları ile tabletiniz için yazılım arayabilirsiniz.

Tabletinizin arka kapağındaki marka ve model numarasının aslında pek bir önemi yoktur.

Örneğin: "A" markalı tabletin "A" modelli ürünü ile "B" markalı tabletin "B" modelli ürünü aynı ana kartla üretilmiştir.

Çoğu zaman aynı ana kart değerlerine sahip cihazların yazılımları birbirlerinde sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.

Ana kart üzerinde bulunan numaralardan faydalanarak sizde cihazınız için yazılım arayabilirsiniz.

Lütfen Dikkat!
Forumdan tabletiniz için yardım istemişseniz ve sonucunda da bu sayfaya yönlendirildiyseniz:
Ana kart üzerindeki değerleri yazmayınız.

Ana kartınızın fotoğrafını çekerek foruma ekleyiniz.

Fotoğraf çekerken ana kart üzerindeki yazıların okunabilir olmasına özen gösteriniz.

Ayrıca yine fotoğraf çekerken, donanım bileşenlerininde fotoğrafta görünmesini sağlayınız.

Yalnızca ana kart modelini değil, işlemcinizin marka ve modelini de görmemizi sağlayınız.

Ayrıca bu Yöntem ile replika telefonlara da yazılım bulabiliriz.

Konu sabitlenirse iyi olur.

Diğer Yöntem ise, tabletinizin diğer başka tabletler ile aynı Özellikleri birbirine uyuşuyorsa ve aynı çip seti kullanılmış ise, o tabletin yazılımı sizin tabletinize de uyacaktır. Bu konuyada resimli örnek vermek gerekirse;

Resimlerde de gördüğünüz gibi tabletin biri "hi level t805w" modeli diğeri "woxter dx 80" bu yazılımlar birbirine uyuşuyor bizzat denedim.
aslında bunun sayesindr android sürümü yükseltilebilir

...Musa.Şen...

Üye
Tablet alıcaksan öncelikle iyi bi marka alıcan sonra böyle uraşıyorsun işte

mta122003

mta122003

Üye
ya mecburum ne yapım

ettu

ettu

Üye
Recovery (kurtarma) moduna girmek için +ses açma + güç tuşlarını kullanarak girmeye çalışırken benim gibi fırttırma noktasına gelenler için farklı bir çözümüm var.

NOT:Tabletinizin çalışır durumda ve rootlu olması gerekir. Tabletiniz hiç açılmıyorsa bu uygulamayı kurmanızın faydası olmayacak, klasik yöntem + ses tuşu + güç tuşları ile recovery moda girmeniz gerekecektir.
Yukarıdaki linkten programı indirin ve kurulumunu yapın. Daha iyi anlatabilmek için uygulamayı resimledim.
Masaüstüne gelen kısa yolu tıklayıp root iznini onayladıktan sonra "Reboot Recovery" menüsünü tıklayın ve recovery moda girin.
Ayrıca tabletinizi download modda açma, hızlı kapatıp açma, kapatıp açma, tamamen kapama yapabilirsiniz.
Uygulamayı Asus Memo Pad 10.1" (ME103K) tabletimde sorunsuz denedim.

Edit: silivriserdar arkadaşım benim de bir sorunum var. Forumda başlık açtım ama kimseden ses çıkmadı. Yardımcı olursan makbule geçer.
Recovery modu güncellemek istiyorum.

Son düzenleme:
mta122003

mta122003

Üye
SERDAR ABİ BEN Tabletin arkasını söktüm buda fotoları

ettu

ettu

Üye
Brick olma sorununu hallediyorum ama başıma hiç full brick olayı gelmedi. Full brick olayının hardware çözümünü bende öğrenmek isterim.

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
SERDAR ABİ BEN Tabletin arkasını söktüm buda fotoları

Bu 3 yazılımı bir denermisin.

mta122003

mta122003

Üye

Bu 3 yazılımı bir denermisin.
1.e girdim olmadı kapanmıştır dedi

2.ye girdim şimdi indiriyor

3.ye girdim çince ne yapacagımı bilemiyorum
bu arada orda 4.4 yazıyor benimki 4.2.2
SilivriSerdar abi nolur yardım et eğer cihazım düzelirse arkandan bol bol dua edeceğim

...Musa.Şen...

Üye
Ya senin tableyin full brick olmamış ki sen daha yarı bricki halledemiyosun tabletin arkasını açmak neye yarıycak

silivriserdar

silivriserdar

Üye
    Konu Sahibi
Google chrome tarayıcısını kullan orada Çeviri var. Bu verdiğim yazılımlardan birini indirip bir dene, phoenix suite, live suite programları ile. Bunlar işe yaramaz ise Hafıza kartına yazdırarak dene oda phoenix card programı ile olur. Bu Programların kullanımını da Google ismini yazarak nasıl kullanılacağına bakabilirsin.

İPhone 5s 16 gb iOS 8.4 jailbreak