Galaxy W i8150 Wonder [[ROM][LP][5.1.1_r3][LMY48B] CyanogenMod 12.1 (20150701-UNOFFICIAL)

Sponsorlu Bağlantılar

theekizo

theekizo

Üye
Bu senin biraz zamanini alir ama yaparsan sarj suren guzellesir.
Oncelikle performansa girip. Noop ve ondemandi sec. Mh degerlerini sana en uygun sekilde dusur. Mesela benim suan kullandigim lolipop romunda mhz en yuksek 806 en dusuk 245. Sonra gelistirici seceneklerinden animasyonlari kapat. Gereksiz uygulamalari link2sd ile sil ve greenify ile uyut. Kullanmadiginda mobil veriyi kapat. Parlakligi ayarla falan filan [emoji6] [emoji2]

Hocam su an yoldayim tesekkur ederim tavsiyeler icin aksam a uygulicm cm 10.1 in hangi surumunu tavsiye edersiniz cm 9 gibi bi sarj performansi olan ??

• Beğen
Tepkiler: turkuaz1221 ve haydelanduka

turkuaz1221

Üye
Cm10.1 in en iyisi tabiki beta4. beta4 uzerine portlanmis romlardan en beğendiğim sambean VY gorsellik acisindan mutuş gereksiz uygulamalarida silersen harika oluyor cm10.1 e kernel kurmana gerek yok zaten kendi kerneli gayet guzel performans ayarlari (sarj icin) hocamizin yaptigi en iyisi. Buda benim görüşüm tab2 hocamiz daha iyi bilir ;)

theekizo

theekizo

Üye
Cm10.1 in en iyisi tabiki beta4. beta4 uzerine portlanmis romlardan en beğendiğim sambean VY gorsellik acisindan mutuş gereksiz uygulamalarida silersen harika oluyor cm10.1 e kernel kurmana gerek yok zaten kendi kerneli gayet guzel performans ayarlari (sarj icin) hocamizin yaptigi en iyisi. Buda benim görüşüm tab2 hocamiz daha iyi bilir ;)

hocam peki dediğiniz rom ve ayarlar ile şarj süresi ne kadar gidiyor acaba ??

turkuaz1221

Üye
Ben o romu uzun bi süre kullanmıştım ama ayarlar performans odakliydi hic bi oyunu kasmadan oynayabiliyodum sarjı gayet iyi deepsleep de sarj ekran kapaluyken 2-3saatte %1 gidiyodu eger internet kullaniyosan sarj konusunda seni tatmin edecektir çünkü 3 saat sürekli whatsapp da dayanabildi bu rom :) sen arada sirada girerim internete diyosan 1 gunu baya rahat çıkarırsın ayrıca romda tüm samsung uygulamaları mevcut bunlardan gereksizleri sil cunku ram yetmiyo yoksa

theekizo

theekizo

Üye
Ben o romu uzun bi süre kullanmıştım ama ayarlar performans odakliydi hic bi oyunu kasmadan oynayabiliyodum sarjı gayet iyi deepsleep de sarj ekran kapaluyken 2-3saatte %1 gidiyodu eger internet kullaniyosan sarj konusunda seni tatmin edecektir çünkü 3 saat sürekli whatsapp da dayanabildi bu rom :) sen arada sirada girerim internete diyosan 1 gunu baya rahat çıkarırsın ayrıca romda tüm samsung uygulamaları mevcut bunlardan gereksizleri sil cunku ram yetmiyo yoksa

hocam dediklerinizi uyguladım samsung uylugamalarını da sildim ayrıca fakat rom da hala bi kasıntı var acaba ekran kilidi uygulamasından dolayı mı anlamadım ram kullannımı çok fazla seeder ve grennify kurmama ragmen

turkuaz1221

Üye
Evet zaten o romu kullanırken ben swap alanı oluşturmuştum ekran kilidi uygulamasınıda silmiştim gayet iyiydi kasma olmuyodu bi dene istersen swap oluşturmayı zaten sdcardı hafiza olarak kullandigi icinde swapı kendi hafizasindan olustur bence Ramexpanderi kullan işini görür yada kullanmadan direk şu kilit ekranını silmeyi dene o baya ram yiyo cidden

• Beğen
Tepkiler: haydelanduka
RecepILHAN89

RecepILHAN89

Üye
Oyun icin bende aynisini oneririm. Ancak sizin cm12 icin yaptiginiz ayarlardan biraz bahseder misiniz pek anlayamadik?
mesela cm12 mokee romu yükle.performansta ondemand,güç yönetimi noop olarak ayarla.16bit geçirgenlik,varlikların temizlenmesi falan işaretle.geliştiricide 1xleri kapalı yap.3g fazla kullanmiyorsan tercihi 2g yap.buna benzer ayarlarla şarj çok az gidiyor....

theekizo

theekizo

Üye
Hocam su cm11 kamerasini cm9 romuna yuklemeyi birisi anlatabilir mi acaba yada forumda konu var mi bunla ilgili??

turkuaz1221

Üye
Arkadaşlar cm12.1 (5.1.1) icin kernel varsal link atarmisiniz k^kernel olursa süper olur ben baya aradim ama bulamadam cm12.1 icin acil :(

theekizo

theekizo

Üye
camera uygulamasi olarak google playde Geek camera diye bi uygulama var hem boyutu küçük hemde hızlı çekim yapıyor romdada bu uygulama gelicek :oke:

hocam rom çalışmanız ne alemde ?? :)

haydelanduka

haydelanduka

Üye
theekizo

theekizo

Üye
beyler stabil cm 11 rom önerebilecek var mı daha çok sosyal medya kullanımı için

haydelanduka

haydelanduka

Üye
haydelanduka

haydelanduka

Üye
teşekkürler hocam önerdiğiniz stabilleştirici program kernel var mı ??
Eger sosyal medya icin ise gerek yok. Zaten cm11 icin kernel pek bilmiyorum. Ama seeder uygulamasi var stabillestirme icin. Agressiveyi secip kullanin. Donmalari buyuk olcude azaltiyor.

Fx.sasser

Fx.sasser

Üye
yeni güncelleme gelmiş beyler bilginize.. (ben bakamadım daha)

Üst Alt