Gm Discovery AIR (Gionee Elife s5.1) stock rom (ingilizce)

Sponsorlu Bağlantılar

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
abiler nasıl flashlayacağız anlatabilir misiniz ?
İndirdiğin dosyanın içinde sp flash tool programı var, onu çalıştırarak rom'u kuracaksın, detay olarak istiyorsan eğer birçok sitede videolu flashlama mevcut, oralara bakarak flashlayabilirsin

semiramis77

Üye
Olmuyor hata veriyor yuklerken su romu nasil yukliyecegimi biri soylese dilesin benden ne dilerse :-(

semiramis77

Üye
Yukleme olmuyor nasıl yükliyeceğim flash atmaya çalıştım ama olmadı şunu detaylı olarak anlatan biri olsa çok sevinirim

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
Yukleme olmuyor nasıl yükliyeceğim flash atmaya çalıştım ama olmadı şunu detaylı olarak anlatan biri olsa çok sevinirim
Sp flash tool'un son sürümünü indir kardeş, bu dosyanın içinden çıkan eski bi sürümü, belki ondan yükleme olmuyordur, ayrıca sp flash tool ile rom flashlama diye google'a yazarsan videolu dahi bulursun, videolusu sana daha yardımcı olur

hasandemirturkk

Üye
Sp flash tool'un son sürümünü indir kardeş, bu dosyanın içinden çıkan eski bi sürümü, belki ondan yükleme olmuyordur, ayrıca sp flash tool ile rom flashlama diye google'a yazarsan videolu dahi bulursun, videolusu sana daha yardımcı olur
furkan kardeşim telefonun bataryasını çıkarın diyor videolarda biz nasıl yapıcaz anlatır mısın ?

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
Kardeş ilk olarak driverları kurduğundan emin ol yoksa son işlemde download'a bastığında kurma işlemi başlamayacaktır. Daha sonra sp flash tool'u açıp ayarlardan kontrol et, connection kısmında "auto detect" olması gerek (with battery, w/o battery). Auto detect veya with battery'nin seçili olması yeterli olacaktır. Sonrasında scatter loading'ten "mt6592_Android_scatter" ı rom dosyalarının içinden bulup seçiyorsun (Firmware klasörünün içinde) sonra alttaki kutucukların hepsi seçili olacak (bazı sitelerde preloader seçili olmamalı diye anlatılmış fakat ben kurarken tüm kutucukları seçerek kurdum). Son işlem olarak download kutucuğuna basıp usb ile telefonunu bağlayıp bekliyorsun yükleme işlemi başlayacak.
Eğerki driverları kurduğun halde yükleme başlamaz ise elimde başka driver setup ı mevcut onu yollarım onu da kurarsın
furkan kardeşim telefonun bataryasını çıkarın diyor videolarda biz nasıl yapıcaz anlatır mısın ?
Telefonu kapatmayı da unutma kardeş
Yükleme başlamaz ise bir kaç kez usb'yi çıkarıp tak, ama dikkat et yükleme başlarkan çıkarmayasın usb'yi

hasandemirturkk

Üye
Kardeş ilk olarak driverları kurduğundan emin ol yoksa son işlemde download'a bastığında kurma işlemi başlamayacaktır. Daha sonra sp flash tool'u açıp ayarlardan kontrol et, connection kısmında "auto detect" olması gerek (with battery, w/o battery). Auto detect veya with battery'nin seçili olması yeterli olacaktır. Sonrasında scatter loading'ten "mt6592_Android_scatter" ı rom dosyalarının içinden bulup seçiyorsun (Firmware klasörünün içinde) sonra alttaki kutucukların hepsi seçili olacak (bazı sitelerde preloader seçili olmamalı diye anlatılmış fakat ben kurarken tüm kutucukları seçerek kurdum). Son işlem olarak download kutucuğuna basıp usb ile telefonunu bağlayıp bekliyorsun yükleme işlemi başlayacak.
Eğerki driverları kurduğun halde yükleme başlamaz ise elimde başka driver setup ı mevcut onu yollarım onu da kurarsın
Telefonu kapatmayı da unutma kardeş
Yükleme başlamaz ise bir kaç kez usb'yi çıkarıp tak, ama dikkat et yükleme başlarkan çıkarmayasın usb'yi
searching... takılı kalıyor ama telefon kapalıyken usb ile bağladığımda ses geliyor pc'ye bağlama sesi

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
searching... takılı kalıyor ama telefon kapalıyken usb ile bağladığımda ses geliyor pc'ye bağlama sesi

Kardeş bi şu driver programını kursana işe yarayacaktır.

hasandemirturkk

Üye
peki geliştirici seçeneklerinde usb hata ayıklama modu açık / kapalı olması fark eder mi ?

hasandemirturkk

Üye
indirsin de deniyorum inşallah olur salak gibi çoğu sistem uygulamasını kaldırdım şimdi hiç bir işe aramaz oldu ne güç tasarruf modunu açabiliyorum ne de görev yöneticisini

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
indirsin de deniyorum inşallah olur salak gibi çoğu sistem uygulamasını kaldırdım şimdi hiç bir işe aramaz oldu ne güç tasarruf modunu açabiliyorum ne de görev yöneticisini
İnşalllah hallolur kardeş

hasandemirturkk

Üye
Kardeşim ben bu usb driverlerıda kuramadım win8 kullanıyorum

hasandemirturkk

Üye
tamam saolasın o zmn bende win7ye geçiyorum

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
İnşallah geçince halledersin kardeş, yine olmazsa team viewer'la bağlanırız istersen

Aptullahbysl

Aptullahbysl

Üye
ben yuklemeye calısırken tel coktu :(
yardım edecek ?

frkndnmz

frkndnmz

Üye
    Konu Sahibi
ben yuklemeye calısırken tel coktu :(
yardım edecek ?
Haydaa, o nasıl oldu kardeş, tekrar kurmaya çalış, birkaç yorum önce nasıl yapılacağını detaylı olarak anlattım, umarım yardımcı olur

Aptullahbysl

Aptullahbysl

Üye
Tamamdır hallattim flash t. Başka sürümüyle oldu
Teşekkrler.... Ayrıca rom gayet güzel
Peki bu duvar kağıdı bulanık bi türlü düzeltemedim nasıl yapacaz bi bilgin varmı ?

• Beğen
Tepkiler: frkndnmz

Üst Alt