Zeybekci'den cep telefonuna zam yok açıklaması

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
Zeybekci'den cep telefonuna zam yok açıklaması
Zeybekci'nin bugün yaptığı “Tablet, cep telefonunda fiyat artırıcı ek gümrük vergisi, telafi edici vergi uygulaması asla olmayacak” açıklaması sektörü şaşırttı. Zeybekci, "Hükümetimizin tablet, cep telefonunda fiyat artırıcı ek gümrük vergisi, telafi edici vergi gibi uygulaması asla olmayacak. Ama cep telefonunun Türkiye'de üretilmesini destekleyici, teşvik edici kararlarımız var. İnşallah yakın gelecekte sonuçlarını alacağız" dedi.ek verginin nedeniyle ilgili olarak, "Bunu niye Türkiye’de üretmiyorsunuz’ dedik. Bunun katma değerinin, işçiliğinin, teknolojisinin, Türkiye’de üretilsin diyoruz biz. Kendimiz bir cep telefonu markası çıkaralım anlamında söylemiyorum. iPhone ya da başka markalar adı her neyse getirsinler Türkiye’de üretsinler istiyoruz. Teknolojinin montajdan da başlayarak bir şekilde yavaş yavaş Türkiye’de bir tortu bırakacak şekildi bu teknolojinin Türkiye’ye gelmesini istiyorum” sözlerini sarf etmişti. Kaynak

• Beğen
Tepkiler: lazye ve teknolojibaronu

tr1246

Üye
Güzel haber. Ayrica yapabilirsek neden olmasin hep çinliler mi yapacak. made in Turkey yazsa fena mi :)

hikmet366

hikmet366

Üye
Türkiye telefon üretse ne olur ki parçalar yine yurt dışından geliyor :)

• Beğen
Tepkiler: mcnpl4
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Yeni iPhone'un yolu tekrar açıldı :ehe

yeumyang

yeumyang

Moderator
    Konu Sahibi
zam gelecek diye tammuzda fazladan 10 bin cihaz satılmış

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa
lazye

lazye

Üye
Bu iyi bir haber uzun zamandır böyle bir haber bekliyordum :)

Karavelaa

Üye
Doğru bir adımdı. VESTEL geliştirildikten sonra vergi gelmesi gerekiyor ama.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Dogru olan da bu.Zam söylentileriyle piyasa baya hareketlenmisti :D

• Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Şimdi firmalar düşünsün insanlara zam yaptılar, resmi açıklama geldi herşey apaçık ortada :ehe

mcnpl4

mcnpl4

Üye
nakliyesi sikinti olsa gelir kurarlar da vergi yuzunden boyle bisey yapacaklarini sanmiyorum. kandirmaca bence. yerli uretimi destekler ama vestel disinda yok sanirim. vestel nasil uretim yapiyor onu da bilmiyorum. yabanci firmalar burada fabrika kursa tek avantaji halka is imkani dogacak olmasi. ulke bu sekilde teknolojik anlamda bir gelisme saglayamaz. o firmalar ne derse o uretilmek zorunda ve arge yatirimi da olmayacak

The Shadow

The Shadow

Üye
Lütfetmişler.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt