Ygsden üniversiteye gitmiş birisi için sorular

Sponsorlu Bağlantılar

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Ygsden üniversiteye gitmiş birisi için sorular
Başlıkta belirttiğim gibi YGS den üniversiteye gitmiş birisi varmı acaba bazı sorularım olcakta

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Guncell

Mert

Mert

Üye
ygs'den kastın sadece ygs puanı ile tercih yapmak mı yoksa yanına lys eklemek zor geldiği için mi yazmadın? :D ygs-lys için soruyorsan yardımcı olmaya çalışırım.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Ygs den direk tercih yapanlar icin

Türk-X

Türk-X

Üye
Bende bu konu hakkinda bilgi sahibi birilerini ariyorum onlisans yapanlar veya iki yillik okuyanlar goruslerini paylasirsa sevinirim konunun takipcisiyim.

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Asıl sorum su olacak zaten.YGS sıralamasının okul ek puanı eklenince yükseldimi düştümü herkes farklı bir şey söylüyor.

Luck Star

Luck Star

Üye
Ek puan eklenince neden sıralama düşsün ki ?

2 yıllık gitmeyin sakın 2 yılınız harap olur. Adam gibi 1 sene ara verip sınava çalışın ve 4-5 senede üniversiteyi bitirin. Eskisi gibi yatarak geçerim ayakları bitti artık. 2 yıl okuduktan sonra DGS den full çekmedigiğiniz sürece de geçiş yapamazsınız.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Ek puan eklenince neden sıralama düşsün ki ?

2 yıllık gitmeyin sakın 2 yılınız harap olur. Adam gibi 1 sene ara verip sınava çalışın ve 4-5 senede üniversiteyi bitirin. Eskisi gibi yatarak geçerim ayakları bitti artık. 2 yıl okuduktan sonra DGS den fu ll çekmedigiğiniz sürece de geçiş yapamazsınız.
Zaten istediğim bölümler 4 yıllık.Yanı size gire sıralamam eskiye göre iyi olur.Bazılarından duydum sıralaması bayağı bir kötü yapanlar var okul puanı yüzünden.

Türk-X

Türk-X

Üye
Bende 1 yil daha hazirlanmayi dusunuyorum ama bir yandanda seneye de olmazsa korkusundan surekli fikir degisimi icindeyim :/

2 yilliklar bi tarafta yerin dibine sokulurken diger tarafta 4yilliklardan daha fazla ovgu aliyor (is imkanindan dolayi) sonuc olarak kafam cok karisik :(

Luck Star

Luck Star

Üye
İş imkanı kesinlikle daha fazla. O konuda haklısın şuan ki Türkiye'de torpilin yoksa devlet türü atanılacak alanlar dışında boşuna okuma. Üniversite gerçekten aşırı derecede zor ve çalıştığının , kaybettiğin zamanın hakkını hiç bir zaman maddi açıdan alamazsın. Adamlar teknisyen çalıştırıp onu deneyimlendirmek varken ne diye mühendis çalıştırıp 3-4 bin lira vereyim diyor. Benim arkadaşlarım Yıldız teknik ve İstanbul Üni. 2 Yıllıklarda okuyorlar. Eğitim 0 , derse bile gelmeden yüksek not alarak geçiyorlar ancak benim okuduğum Marmara Üniversitesindeki 2 yıllıklar, 4 yıllıkların bile öğrenmediği , görmediği dersleri alıyorlar ve aşırı derecede zor bir şekilde mezun oluyorlar veya olamıyorlar :D

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
İş imkanı kesinlikle daha fazla. O konuda haklısın şuan ki Türkiye'de torpilin yoksa devlet türü atanılacak alanlar dışında boşuna okuma. Üniversite gerçekten aşırı derecede zor ve çalıştığının , kaybettiğin zamanın hakkını hiç bir zaman maddi açıdan alamazsın. Adamlar teknisyen çalıştırıp onu deneyimlendirmek varken ne diye mühendis çalıştırıp 3-4 bin lira vereyim diyor. Benim arkadaşlarım Yıldız teknik ve İstanbul Üni. 2 Yıllıklarda okuyorlar. Eğitim 0 , derse bile gelmeden yüksek not alarak geçiyorlar ancak benim okuduğum Marmara Üniversitesindeki 2 yıllıklar, 4 yıllıkların bile öğrenmediği , görmediği dersleri alıyorlar ve aşırı derecede zor bir şekilde mezun oluyorlar veya olamıyorlar :D
Zaten o yüzden hemşirelik veya uçak bakım düşünüyorum ya KPSS 50-60 al parayıda çatür çatür ye.

Luck Star

Luck Star

Üye
Zaten o yüzden hemşirelik veya uçak bakım düşünüyorum ya KPSS 50-60 al parayıda çatür çatür ye.

hemşireyi bilmiyorum da Uçak bakımda sandığın gibi değil. Şahsen THY de tanıdık şef'imiz var ve ben bile giremiyorum ancak maaş + çalışma şartları çok iyi. Öyle mezun olunca aa sen mezun mu oldun gel çalış demiyorlar.

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Bu ucak bakim nedir ya herkes tutturmus bi ucak bakim diye :)
Kardeş napasın direk iş.Boşuna KPSS mi çalışalım.İlla üniversite okıcam mühendislik okuyacam diolar ama hepsi boşta(ODTÜ İTÜ hariç) :)

Luck Star

Luck Star

Üye
Bu ucak bakim nedir ya herkes tutturmus bi ucak bakim diye :)

2500 lira ++ maaş + yılda 2 kere ücretsiz uçak bileti + servis + yemek. Şef olunca 3500 oluyor ancak kötü yanı daha üstü yok.

• Beğen
Tepkiler: Karavelaa

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Az bile yazmıssın.En az 2500 ise basliyosun gide gide artıyor o :).

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Bildiğim kadarı ile sonu yok :):):):)

Luck Star

Luck Star

Üye
Sonu var işte onu diyorum ama sonu yeterli

Karavelaa

Üye
    Konu Sahibi
Para para para:)