Yeni Nokia 701 Ekranı ???

Sponsorlu Bağlantılar

forbidden5

forbidden5

Üye
şöyle açıklıyım oled amoled super amoled ve ya envai çeşit led ekranlar çok daha iyi renk verirler fakat gün ışığında fazla gözükmezler ama tft lcd ıps teknolojisi çok iyi parlar fakat onunda renklrinde sorun var ben ip4 ve n8 ile angry birds rio açtım ip4 parlıyor ama renkler soluk fakat n8 de ise renkler yerinde ışık yok yani durum bundan ibaret
aslında pek öyle değil c6-01 e7 gibi modeller gün ışığındada iyi performans veriyor cbd amoled olduklarından kalitede çok iyi bana sorucak olursanız 701 tft kullanılması saçma olmuş biraz beğendiğim bi modeldi soğudum şu anda

Uruloki

Uruloki

Üye
c6-01 de kullandım evet o kadar bariz bir fark yok N8 in renkleriyle ama dikkatli inceleyince fark edilmesi kolay

chakal58

chakal58

Üye
N8 ile Galaxy S II arasında ben çok fark gördüm, parlaklık konusunda. Yan yana tutunca anlaşılıyor, N8'in ne kadar sönük kaldığı. Ama 701 daha da parlak deniliyor, doğrusu ben soğumadım 701'den, bence hala cezbedici.

kaptanedi

kaptanedi

Üye
c7 ile 701 in ekran karşilastırma videoları mevcut 701 in ekranı parlak olabilir ama amoledden kaliteli degil benim gözlemledigim ve siyah renkler amoledinki gibi derin degil bende c7 mi degiştirmeyi düşünüyodum ama vaz gectim m.a.l nokia adam gibi bişey yapmaz zaten...

pRime.

pRime.

Üye
N8 ile Galaxy S II arasında ben çok fark gördüm, parlaklık konusunda. Yan yana tutunca anlaşılıyor, N8'in ne kadar sönük kaldığı. Ama 701 daha da parlak deniliyor, doğrusu ben soğumadım 701'den, bence hala cezbedici.
Galaxys2'den nerdeyse 2 kat daha parlak ekran (gs2: 550 nit 701: 1000)

serinaga

serinaga

Üye
Bence bi görelim bakalım nedir ne değildir ??? Her ne teknoloji kullanılırsa kullanılsın, netlik, renk canlılığı, güneşte parlamayan, hassas ve az enerji harcayan uzun ömürlü bir ekran için tüm çabalar.

SilentOne

SilentOne

Üye
koyacaksın süper amled plus cbd yi of of

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
    Konu Sahibi
tmm ekran daha parlak olabilir ama TFT ekranın renkleri canlılık açısından soluk soluk parlak bir ekran saçma olur ve bakış açısı olarak telefonu ekranı yukarı bakacak şekilde çevirip bakınca amoled görüş açısını etkilemiyor ama tft de ekran gözükmüyor umarım anlatabilmişimdir şimdilik başka bi sorun göremedim eğer telefonun gövdesi sağlam bi maddeden yapıldıysa gerisi gayet güzel

TheMadness

TheMadness

Üye
N8'deki sensörü kapatıp brightness açınca Galaxy S II kadar oluyor zaten :kop:

chakal58

chakal58

Üye
N8'deki sensörü kapatıp brightness açınca Galaxy S II kadar oluyor zaten :kop:
Gözlerimle görmesem inanırdım ama durum maalesef böyle değil... N8'in çözünürlüğü bile bir noktadan sonra gözünüze takılıyor (Sözlerim yanlış anlaşılmasın, Galaxy S II'yi savunmak için söylemiyorum. Her iki telefonu da kullandım.).

ayasin

Üye
çözünürlük farkından dolayı tabiki bi fark olacak parlak lık dan ötürü çözünürlükten dolayı daha bi canlı duruyor insanın gözüne :))

burakcal2

Üye
o zaman çok da iyi sayılmaz :S telefonu zaten ışık seviyesi en yüksekte kullanmıcamki şarj dayanmaz gerek de yok o kadar parlaklığa ama renklerin canlı olması çok daha iyi oysaki tabi benim açımdan
ben ekran isigini en yuksek seviyede kullaniyorum ve eski c7 dem daha uzun gidiyor sarji

• Beğen
Tepkiler: pRime.
SilentOne

SilentOne

Üye
hmm ilginç

ALpWaR24

ALpWaR24

Üye
    Konu Sahibi
ben ekran isigini en yuksek seviyede kullaniyorum ve eski c7 dem daha uzun gidiyor sarji
701 kullanan birisiniz şimdiye kadar bu telefonda memnun olmadığınız veya sorun çıkardımı donma kasma oyun performansı multitasking webde gezinti vs rahat mı telefondan memnun musunuz almayı düşünüyorum inşallah

burakcal2

Üye
701 kullanan birisiniz şimdiye kadar bu telefonda memnun olmadığınız veya sorun çıkardımı donma kasma oyun performansı multitasking webde gezinti vs rahat mı telefondan memnun musunuz almayı düşünüyorum inşallah

ben cok memnunum.Eski symbian anna ile alakasi yok.resmen cag atlamis.eski C7nin cok sorunu vardi.bu telefon 1 ghz islemci, 512 ram ve daha parlak ekrani olmasina ragmen pili bile c7 den daha uzun gidiyor.yeni yazilim ve 1 ghz islemci cok farkettirmis.kameralari bile ayni olmasina ragmen nokia 701 c7den 2 kat daha iyi resim cekiyor.

• Beğen
Tepkiler: pRime.
Bahattin5887

Bahattin5887

Üye
Bende o cihazı alcam ekranı tft deil IPS yani en iyi LCD türü 1000 nit parlaklık ve TFT ye göre çok daha fazla renk desteği ve renk dpi si fazla

oledden daha iyi görüntü ve amolede çok yakın hemde amoledde parlaklık olarak fazla 1000 nit
IPS yi araştır IPS diğer LCD lere göre en pahalısı ve en iyisi üstelik Gorilla Glass ve Clear Black ile Oledi aratmaz Amolede de yakın perf. Verir

SilentOne

SilentOne

Üye
orası doğru

kaptanedi

kaptanedi

Üye
ıps hiçbir zaman amoledin mükemmel konsantrat degerlerine sahip degil isterse 2000 nit olsun.. ıps okadar iyi olsaydı n9 da veya 800 luma da da kullanılırdı...

Bahattin5887

Bahattin5887

Üye
Ben Amoledden parlaklık olarak daha iyi dedim.Performans olarak yakın dedim.Pixel oranı aynı olan c7 ve 701 karşılaştıe 701 daha iyi görüntü sağlıyor.

----------Eklendi @ 16:48:33 ---------- Yazıldı @ 16:34:26 ----------

IN PLANE SWITCHING LIQUID CRYSTAL DISPLAY (IPS LCD)
ACTIVE MATRIX ORGANIC LIGHT EMMITHING DIODE(AMOLED)

LED ekran daima iidir LCD ye göre ama IPS LCD 1080 p HD X QVGA ve 1000 nit pixel oranı ile AMOLEDE yakın performans verir parlaklık olarakda daha fazla kontsrat oranlarınd da çok far yok.Bir de 701 de Corning Gorilla Glass ve Clear Black ile kontrast farkını kapatmaya çalışmış.Ayrıca Galaxy Tab 10.1 de IPS LCD kullanılmış.

Bana inanmıyorsanız ikisini yanyana getir karşılaştır

Üst Alt