Telefon Tavsiyesi Windows Phone 8s By Htc

Sponsorlu Bağlantılar

mustafasevindi

mustafasevindi

Üye
    Konu Sahibi
Windows Phone 8s By Htc
merhaba arkadaşlar HTC Windows Phone 8S cep telefonu alacağım... Telefonu kullanan arkadaşlardan telefon hakkında iyi veya kötü yorum alabilirmiyim. Merak ettiğim konular kullanılışı telefonun donup donmadığı kasıp kasmadığı v.s....
Kullanan arkadaşların veya bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum....
Teşekkür ederim.

turbocore99

Üye
merhaba arkadaşlar HTC Windows Phone 8S cep telefonu alacağım... Telefonu kullanan arkadaşlardan telefon hakkında iyi veya kötü yorum alabilirmiyim. Merak ettiğim konular kullanılışı telefonun donup donmadığı kasıp kasmadığı v.s....
Kullanan arkadaşların veya bilgisi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum....
Teşekkür ederim.
oyun oynucaksanız htc 8s hafızası yetmez ama genelde iyi telefon kasma sıkıntısı donma sıkıntısı yaşamazsınız :D

• Beğen
Tepkiler: mustafasevindi
sekajmer

sekajmer

Üye
donma sorunu yaşamazsın yaşayacağın 2 sorun var : hafızası nedeniyle çok oyun yükleyemezsiniz , sd karta uygulama yükleme özelliği de bulunmadığından dolayı 1. Sorun budur.
mağazada bulunan çok yüksek oyunların bir Kısmında 1GB Ram sınırı var tabi ki tamamında değil. Mağazanın oyun kısmının %3'ü bu sorunu çıkarıyor , 2.sorunda bu şekilde aslında bu sorun büyütülecek bir şey değil sadece bilmenizde fayda var.

• Beğen
evarietyw

evarietyw

Üye
tek sorunu hafıza bence bayadır kullanıyorum ses kalitesi olsun şekli olsun performans olsun memnunum

• Beğen
luckysleven

luckysleven

Üye
oyun oynayan biriysen uzak dur uygulamada sıkıntı yaşamazsın keyifle kullanılır :oke:

• Beğen
mustafasevindi

mustafasevindi

Üye
    Konu Sahibi
Tesekkür ederim arkadaşlar bilgiler için...Arkadaşlar merak ettiüim birşey daha var. İnternet kullanımı nasıl. Video oynatma sayfa gecişi açılısı v.s

Mia Alfanso

Mia Alfanso

Üye
Tesekkür ederim arkadaşlar bilgiler için...Arkadaşlar merak ettiüim birşey daha var. İnternet kullanımı nasıl. Video oynatma sayfa gecişi açılısı v.s

ie Explorer çok kullanışlı ve hızlı bir tarayıcı 10/10 alır ama videoyu bilemem benim sıkıntım yok ama ayrıntısını bilmiyorum

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
8S kesinlikle alma , tasarım güzel ama kullanamazsın 2. ayında soğursun ;)
Bence 8S alacağına 520,620,720 alabilirsin

Son düzenleme:
teAtalay

teAtalay

Üye
Microsoft'un telefonunu Microsoft'un şirketinden almalısınız :)

• Beğen
Tepkiler: BrahimOkumus
zırtvırt

zırtvırt

Üye
Nokia alacağıma her zaman HTC'yi tercih ederim. Bakma 820 kullanıyorum ama aldığıma pişmanım, şimdiki aklım olsa HTC alırdım. Nokia sattığı ürünün arkasında durmuyor. Eski telefonum da HTC olduğu için HTC bana daha sempatik geliyor.

Bar_Fedaisi

Üye
8S alma diyenler Nokia fanlarından başkası değil. 1 sene 8S kullandım ve hafıza sıkıntısı hariç, hiç bir sorun yaşamadım. Nokia da alabilirsin HTC de.
8S hem dizaynı, hem hızı, hem güncellemeleri Nokia dan önce alması hem de ses kalitesindeki rakipsizliğ ile fiyat performansı zirvede bir telefon. HTC ler güncellemeleri (özellikle 8X) aylar önce almasına rağmen, Nokia lar halen büyük bir umutla beklemekte.
Bu sebeple, HTC çöp, ya da 8S çöp alınmaz diyenler, sadece Nokia fanboyları ve HTC kullanıyorum ama memnun değilim ayağına yatan kişiler.

Zaten Windows Phone yüklü marka sayısı çok fazla değilken, illa ki Nokia alacaksınız diyen kişileri anlamak gerçekten zor. Bırakın da WP li bütün markalar piyasada tutunsun ve yeni markalar WP li telefon çıkarsın. Bırakın artık tek marka fanboyluğunu. Biz WP gelişsin ve yaygınlaşsın diye yırtınırken, bazıları Nokia gelişsin ve sadece Nokia lı WP ler satılsın peşinde koşuyor.
Akıllı telefonlar çıkmadan önce zirvede olan Nokia, bazı fanboylar ve Nokia üst yönetiminin yanlış işletim sistemi seçmesi sebebiyle yıllardır yerlerde sürünüyordu. Umarım WP ile birlikte hakettiği konuma ulaşır.

• Beğen
Tepkiler: caglar b, fath353 ve luckysleven
4MaGuS

4MaGuS

Üye
aynen katılıyorum wp gelişsin amaç o zaten 8s kullanıp begendiyseniz veya sadece internetten bakarak hoşunuza gittiyse kesinlikle bir teknoloji magazasına gidip denemeden almayın derim onun dışıdna htc nin telefonları güzel bende lumia daha dogrusu wp almasaydım htc android bir model alıcaktım açıkçası öyle düşünüyordum neyse beni geçelim arkadaşın dediği gibi şuan lumia serisine güncelleme geç geliyor neden böyle bir şey yapıyorlar anlamış değilim bende aynı anda verilmesi gerekiyor neyse bir lumiacı olarak beklemekten ve microsofta boyna meil atmaktan başka çaremiz yok bu arada tek bir model yerine lumai serisininde bir kaç modeline bakmanızı öneririm kendinize göre kıyaslama yapın bence telefon seçimi önemlidir heleki 2-3 yılda bir değiştirmeyi düşünmeyen biri için

luckysleven

luckysleven

Üye
Microsoft'un telefonunu Microsoft'un şirketinden almalısınız :)

şimdi ben lumia 920-820-720 bunlardan birini almak istesem Ms in şirketinden mi almış oluyorum yoksa Ms nokiayı aldı haberinden aylar önce çıkan nokia modelinimi almış oluyorum bilemedim ? Ama Ms in şirketinden de almış olsam Ms in bir forsunu göremiyorum : )

ardacumhur

ardacumhur

Üye
şimdi ben lumia 920-820-720 bunlardan birini almak istesem Ms in şirketinden mi almış oluyorum yoksa Ms nokiayı aldı haberinden aylar önce çıkan nokia modelinimi almış oluyorum bilemedim ? Ama Ms in şirketinden de almış olsam Ms in bir forsunu göremiyorum : )
Amber, Black güncellemeleri Microsoft(Eskiden Nokia'nın)'un "forsu" değil mi ;)

• Beğen
Tepkiler: teAtalay
BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Nokia fanlığı falan yok ortada !
ya gel şuna asphalt8 yükleyelim ;
Hafızam yok :bilmem:
Suan herkesin dediği ;
Uygulama yok mağazada , neden uygulamalar 1gb ram istiyor vs.
8S 512MB ram'e sahip , hafızası 4GB(e zaten çoğunu sistem kullanıyor.Mazağada az denen uygulamalarında çoğunu kullanmayacak).
Nokia ayrıca kendi uygulamalarıyla ve sisteme verdiği güncelleştirmelerle öne çıkıyor.
İkiside WP8 kullanıyor hızlarında fark yok , Dünya'nın WP8de tercih ettiği Nokia'yı neden kullanmayasın ki :vur:vur

csH

csH

Üye
bi kere Nokia nın özel geliştirmeleri programları var Windows phone alacaksan Nokia almalısın bence htc 8s in hafızası büyük problem 2 gb zaten sistem kaplıyo ayrıca nokianın özelleştirmeleri de gdr serisine ayrı bi hava kattı

luckysleven

luckysleven

Üye
Amber, Black güncellemeleri Microsoft(Eskiden Nokia'nın)'un "forsu" değil mi ;)

Nokianın forsu değil nokianın küçük oyunları : ) Şimdi Ms var ama değişen birşey yok ortada hala gdr3 yok mesela : ) Ama benim anlatmak istediğim farklı bir olaydı yinede ben amber ve black ile gelen elle tutulur bir özellik göremedim hiç numara engelleme dışında. Zaten hangi modelin ne zaman ne aldığı bellide değil. Yani nokia alacak olsam amber ve black güncellemelerine kanmam şahsen : ) Yanlış anlamayın amaç polemik değil nacizane düşüncelerim ..
Nokia fanlığı falan yok ortada !
ya gel şuna asphalt8 yükleyelim ;
Hafızam yok :bilmem:
Suan herkesin dediği ;
Uygulama yok mağazada , neden uygulamalar 1gb ram istiyor vs.
8S 512MB ram'e sahip , hafızası 4GB(e zaten çoğunu sistem kullanıyor.Mazağada az denen uygulamalarında çoğunu kullanmayacak).
Nokia ayrıca kendi uygulamalarıyla ve sisteme verdiği güncelleştirmelerle öne çıkıyor.
İkiside WP8 kullanıyor hızlarında fark yok , Dünya'nın WP8de tercih ettiği Nokia'yı neden kullanmayasın ki :vur:vur

Bana 512mb lık bir wp nin yada 8s in şu kullanmayacağı uygulamalardan bir kaç tane örnek verebilirmisin ama işe yararlardan olsun

BrahimOkumus

BrahimOkumus

Üye
Nokianın forsu değil nokianın küçük oyunları : ) Şimdi Ms var ama değişen birşey yok ortada hala gdr3 yok mesela : ) Ama benim anlatmak istediğim farklı bir olaydı yinede ben amber ve black ile gelen elle tutulur bir özellik göremedim hiç numara engelleme dışında. Zaten hangi modelin ne zaman ne aldığı bellide değil. Yani nokia alacak olsam amber ve black güncellemelerine kanmam şahsen : ) Yanlış anlamayın amaç polemik değil nacizane düşüncelerim ..

Bana 512mb lık bir wp nin yada 8s in şu kullanmayacağı uygulamalardan bir kaç tane örnek verebilirmisin ama işe yararlardan olsun

Sen sadece 512MB kalmışsın Uygulamalar derken içine oyunlarıda katıyorum, Desteklese de yuklesın rahatça göreyim :)

Bar_Fedaisi

Üye
Yukarıda zaten 8S hafıza sorunu olduğunu yazmıştık? Kaldı ki zaten karta yükleme geldiğinde hafıza sorunu kökten çözülmüş olacak. Haa derseniz ki o karta kurulum kimbilir ne zaman gelir, kim öle kim kala? ama ben de şöyle bir şey derim o zaman, ne oldu sizin şu GDR3 güncellemesine? Ya da adı herneyse işte? Aylardır gözünüz yollarda resmi güncellemeyi bekliyorsunuz ama tık yok? Yani öyle belden aşağı vurmakla olmuyor bu iş. WP li bütün telefonları desteklemek lazım diyoruz siz hala dünyanın Nokia yı tercih ettiğinden bahsediyorsunuz. Nokia önce yerlerde sürünmeyi bıraksın. Akıllı telefon pazarında NOKIA ismi bile yoktu WP gelene kadar. WP ile biti kanlandı biraz ama siz yürütmeden koşturmaya çalışıyorsunuz. NOKIA yine ben de varım diyecekse, bunu tek başına yapamaz. WP yüklü diğer markalara da ihtiyacı var yoksa yine yerlerde sürünmeye devam edecek.

512 Ram olayına gelince, sanıyorum siz herkesi oyun oynuyor sanıyorsunuz? Ben hiç oyun yüklemedim o yüzden bilmiyorum hangi oyunda oynar hangisinde oynamaz ama yüklediğim bütün uygulamalar, canavar gibi çalışmıştı 8S te. Şu an 8X var ve ekran çözünürlüğü hariç hiç bir fark yok desem yeridir. Artık fanboyluğu bırakıp gerçekleri görün derim. Yok ben fanboyluk yapmaya devam edeceğim derseniz, o zaman 2000 lira verip aldığımız WP yüklü telefonları 3 ay sonra 1000 liraya satmaya devam ederiz.

luckysleven

luckysleven

Üye
Yukarıda zaten 8S hafıza sorunu olduğunu yazmıştık? Kaldı ki zaten karta yükleme geldiğinde hafıza sorunu kökten çözülmüş olacak. Haa derseniz ki o karta kurulum kimbilir ne zaman gelir, kim öle kim kala? ama ben de şöyle bir şey derim o zaman, ne oldu sizin şu GDR3 güncellemesine? Ya da adı herneyse işte? Aylardır gözünüz yollarda resmi güncellemeyi bekliyorsunuz ama tık yok? Yani öyle belden aşağı vurmakla olmuyor bu iş. WP li bütün telefonları desteklemek lazım diyoruz siz hala dünyanın Nokia yı tercih ettiğinden bahsediyorsunuz. Nokia önce yerlerde sürünmeyi bıraksın. Akıllı telefon pazarında NOKIA ismi bile yoktu WP gelene kadar. WP ile biti kanlandı biraz ama siz yürütmeden koşturmaya çalışıyorsunuz. NOKIA yine ben de varım diyecekse, bunu tek başına yapamaz. WP yüklü diğer markalara da ihtiyacı var yoksa yine yerlerde sürünmeye devam edecek.

512 Ram olayına gelince, sanıyorum siz herkesi oyun oynuyor sanıyorsunuz? Ben hiç oyun yüklemedim o yüzden bilmiyorum hangi oyunda oynar hangisinde oynamaz ama yüklediğim bütün uygulamalar, canavar gibi çalışmıştı 8S te. Şu an 8X var ve ekran çözünürlüğü hariç hiç bir fark yok desem yeridir. Artık fanboyluğu bırakıp gerçekleri görün derim. Yok ben fanboyluk yapmaya devam edeceğim derseniz, o zaman 2000 lira verip aldığımız WP yüklü telefonları 3 ay sonra 1000 liraya satmaya devam ederiz.

doğru söze ne hacet : )
Sen sadece 512MB kalmışsın Uygulamalar derken içine oyunlarıda katıyorum, Desteklese de yuklesın rahatça göreyim :)

Dostum zaten 8s kullanan biri telefonun oyun oynamak için uygun olmadığını bilir aksi idda edilemez ki oyun oynayacak biri gidip 8s almaz . Lakin 8gb hafızalı wplerin de halini görüyoruz 2 tane sağlam oyun yüklemeye kalksın yine hafıza sorunu yaşıyor bunun örneklerine sık rastlıyoruz dimi ? Şimdi ben ufacık ekranda işimi gücümü bırakıp 2 tane araba yarışı oynayacağım diye gidip hafızası yüksek telefon mu alayım ?

Uzun lafın kısası üzerine tartışmaya girmek saçma ve boşa zaman kaybı olur oyunla işi olmayan adama 4gb hafıza çok güzel yetiyor sorun çıkarmıyor

Üst Alt