Windows 8.1 iso

Sponsorlu Bağlantılar

sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Windows 8.1 iso
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı casper marka bir laptobum var. Bunun birkaç ay önce hard diski bozuldu ben de gittim samsung 750 evo serisi bir ssd aldım. Haliyle orijinal windows da hdd nin içinde gitti. Elimizde windows 8 cd si veya usb olmadığı için o an idare etmek için korsan windows 7 kurduk ssd ye. Daha sonra windows 7 yi sevmediğim için bulunduğum yerde bir bilgisayarcıda windows 8 kurdurdum. Tabi bu da sahte. Şimdi windows 8 iso dosyasını microsoftun sitesinden indirdim. Dvd ye yazdırdım şimdi bunu bilgisayara kursam orijinal ürün anahtarını nerden bulacağım. Birkaç kişiye sordum biosa gömülüdür dediler öyleyse nasıl bulacağım biostan. Bir de ben windowsu orijinalken windows 10 sürümüne yükseltmiştim ücretsiz olarak. Onu da tekrar yükseltebilir miyim onu öğrenmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

lazye

lazye

Üye
dene kesin çözüm

• Beğen
Tepkiler: sinan-19
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Cevabın için teşekkürler peki bu ne dosyası ne işe yarıyor nasıl kullanacağım

lazye

lazye

Üye
Rica ederim sadece indirip açman yeterli .exe dosyası zaten direk kodunu verecek sana biosa gömülü :)

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Rica ederim sadece indirip açman yeterli .exe dosyası zaten direk kodunu verecek sana biosa gömülü :)
çok teşekkürler :) bu arada şimdi bir key çıktı açınca bu orijinal key mi yoksa üzerinde bulunan korsan windowsun kırık anahtarı mı acaba

lazye

lazye

Üye
yalnız orada iki tane var ie key olacak haberin olsun korsan windowsun keyi olmaz biosa gömülü olan orjinal key

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
yalnız orada iki tane var ie key olacak haberin olsun korsan windowsun keyi olmaz biosa gömülü olan orjinal key
anladım ie key bölümünü işaretleyip bakmam lazım yani

lazye

lazye

Üye
evet aynen öyle :)

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
çok teşekkürler bir sorun çıktı ama maalesef girdiğim keyi kabul etmiyor çalışmadı diyor neden olabilir ie key hem de

wrongroad

Üye
Uefi destekli ise bilgisayar.

Önceden bilgisayarda bulunan windowsu indir. Rufus la flaşha yaz. İnternetten ei.cfg doayasını bul key istemesin diye source klasörüne at ve format at. Bioataki keyi otomatik görecektir. sonra internete bağlan bilgisayarımı sağ tıkla özellikler de orada etkinleştiri tıkla etkinleşsin

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Uefi destekli ise bilgisayar.

Önceden bilgisayarda bulunan windowsu indir. Rufus la flaşha yaz. İnternetten ei.cfg doayasını bul key istemesin diye source klasörüne at ve format at. Bioataki keyi otomatik görecektir. sonra internete bağlan bilgisayarımı sağ tıkla özellikler de orada etkinleştiri tıkla etkinleşsin
şimdi ben bilgisayardaki windows sürümü neydi onu bilmediğim için iso yu normal windows 8 olarak indirdim galiba single language olacaktı o yüzden kabul etmiyor olabilir mi

Knight344

Üye
Windows Loader ile 2 dk'da key işini halledersin. :bangin:

lazye

lazye

Üye
şimdi ben bilgisayardaki windows sürümü neydi onu bilmediğim için iso yu normal windows 8 olarak indirdim galiba single language olacaktı o yüzden kabul etmiyor olabilir mi
evet ondan dolayı kabul etmeyebilir tabikide sürümler farklı

• Beğen

wrongroad

Üye
Singele lang. 64 bittir muhtemelen. Ama win7 kurulmuşsa büyük ihtimalle kuran kili uefi yi kapatmak zorunda kalmıştır biostan. Onu da aç
Ürünün sitesinden dr içindeki sisteme bakabilirsin

• Beğen
sinan-19

sinan-19

Üye
    Konu Sahibi
Singele lang. 64 bittir muhtemelen. Ama win7 kurulmuşsa büyük ihtimalle kuran kili uefi yi kapatmak zorunda kalmıştır biostan. Onu da aç
Ürünün sitesinden dr içindeki sisteme bakabilirsin
64 bit sistem vardı evet ama biostan bir şey kapatıldı mı bilmiyorum uefi biosun hangi kısmındadır

wrongroad

Üye
İnternette uefi format atma diye arat çıkar.

lazye

lazye

Üye
kardeşim aklını karıştırma sen şimdi uefi falan usb den atmayı bilmiyorsan cd ye w8.1 single language veya w10 home single language flaşla direk yükle bu kadar basit

wrongroad

Üye
Adam keyini geri istio. Bende olurunu anlatıom.

fnldstntn

Üye
Windows 8.1 veya 8 kurcağın zaman eğer doğru sürümü kuruyorsan senden key istemez biostan otomatik alır, eğer key istiyorsa muhtemeşen yanlış sürümü kurmaya çalışıyorsudur(örneğin pro, home, single lang) yani keyin elinde olması hiç işine yaramaz. Eğer Windows 10 bir defa yükseltmişsen direkt olara Microsoftun aracı ile Win 10 isosu indir ve kur eğer doğru sürümü kurmuş isen Windows otomatik aktive olacak. Olmazsa zaten seni uyarır. Pc orta üst düzey değilse önce home sıngle lang dene olmazsa muhtemelen home dur.
Windows aktivasyon için uefi olup olmaması önemlideğil tek ihtiyacın olan doğru sürümü kurmak gerisini Windows otomatik hallediyor key sormadan.

• Beğen

Üst Alt