Windows 10 Mobile Insider Preview Yayınlandı

Sponsorlu Bağlantılar

Silisyaa

Silisyaa

Üye
mehmetisler

mehmetisler

Üye
çift tıkla uyandırma falan gelmiştir

serinaga

serinaga

Üye
  • Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Silisyaa

Silisyaa

Üye
Güncelleme ekran ile alakalı imiş. Öncesinde ekrana herhangi bir cisimle dokunulduğunda dokunmatik çalışıyordu. Şu an sadece parmak ile çalışıyor.

lumia 550 kullanıyorum. Ben bunun donanımdan kaynaklandığını sanıyordum. Bunun yazılımla olması mümkün mü? Dokunmatik hassasiyeti mi düşürülmüş acaba

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Yeni yapı ve yeni Groove Music güncellemesi ile müzik çalarda müzik dinlerken arka plana aldığım anda durma özelliği (!!!) ekleyen sevgili microsofta sonsuz teşekkürler:kop2::kop2:

Zorunlu edit : 2 gündür sorun yaşatan Groove Music şimdide kendi kendine düzeldi. Benimle taş-beyaz geçiyor sanırım!!!!!

Zorunlu edit 2 : Yok la bu Groove Music benle hakkaten taş-beyaz geçiyor. Gene başladı. Açmamla arka plana almam arasında kapanması bir oluyor. Sanırım bir sıfırlama yapmam lazım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: DenizhaNq ve Krnl386
furyzer0

furyzer0

Üye
Güncelleme ekran ile alakalı imiş. Öncesinde ekrana herhangi bir cisimle dokunulduğunda dokunmatik çalışıyordu. Şu an sadece parmak ile çalışıyor.

lumia 550 kullanıyorum. Ben bunun donanımdan kaynaklandığını sanıyordum. Bunun yazılımla olması mümkün mü? Dokunmatik hassasiyeti mi düşürülmüş acaba
Normalde kapasitif ekranlar özel bir kaç madde ve canlı hariç çoğu eşyayı algılamazlar donanımsal olarak.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Silisyaa

Silisyaa

Üye
Normalde kapasitif ekranlar özel bir kaç madde ve canlı hariç çoğu eşyayı algılamazlar donanımsal olarak.

Evet işte bu yüzden Ucuz ekran kullanılmıştır diye düşündüm. Cebimde iken telefon birilerini arıyordu. Ama dünkü güncelleme ile sadece parmağı algılıyor. Şaşırdım

furyzer0

furyzer0

Üye
Rezistif ekran olsa kesin hissedersin çok daha sert basman gerekiyor kapasitife gore. Rezistif ekran basınç ile algıladığı için herhangi bir cisim fark etmiyor onda.

kimbilir_01

kimbilir_01

Üye
farkettiğim bir yenilik! Biri sizi aradığında cevapla ve iptalin yanında bide bana hatırlat var, sanırım bu yeni?

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve Krnl386
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
ya şu saçma Groove Music hatasıyla bi boğuşan bir ben miyim koca forumda? Cidden canımı sıkıyor. Sıfırlamaya da elim gitmiyor. Wifi ağımda yok. O kadar kurulumu baştan yapamam. Neyse bari ikinci yada üçüncü parti yazılımlara bakayım müzik dinlemek için. :(

furyzer0

furyzer0

Üye
ya şu saçma Groove Music hatasıyla bi boğuşan bir ben miyim koca forumda? Cidden canımı sıkıyor. Sıfırlamaya da elim gitmiyor. Wifi ağımda yok. O kadar kurulumu baştan yapamam. Neyse bari ikinci yada üçüncü parti yazılımlara bakayım müzik dinlemek için. :(
Ne sıkıntısı var hocam? Groove şu ana kadar gördüğüm en iyi stok müzik çalar diyebilirim.
---------------------------------------------------------------
Edge tarayıcı eskiden arkaplanda indirme yapamıyordu,hala öyle mi acaba?

Son düzenleme:
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Ne sıkıntısı var hocam? Groove şu ana kadar gördüğüm en iyi stok müzik çalar diyebilirim.
---------------------------------------------------------------
Edge tarayıcı eskiden arkaplanda indirme yapamıyordu,hala öyle mi acaba?

Yeni yapı ile edindiğim harika özellik!!
Groove Music Player açıyorum, arka plana alıp başka bir uygulamaya gidiyorum. Sürpriz Groove Music çalmayı kesiyor! Hatta tuş kilidi ile de kapanıyor Groove!
Twitter üzerinden @MicrosoftYardim hesabına da yazdım.
Telefondan geri bildirim de yaptım ekran videosu ile.
Artık ya yeni Groove güncellemesi yada yeni yapı ile düzeltirler diye düşünüyorum.
Ha şimdilik başka bir müzik çalar uygulaması ile geçici çözüm sağladım.

Sizin sorununuza gelince bende arka planda edge çatır çatır download yapıyor. Hatta bugün bağlandığım wifi ağında (izlediğim dizi (#DoctorWho)) En az 9 bölümü edge ile aynı anda indirdim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: furyzer0
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Şimdiye kadar kullandıklarımın en iyisi olan Loco Music Player öneriyorum.

mami_61_29

mami_61_29

Üye
Selam arkadaşım bende dün gece farkettim aynısı bende de oldu groove u arka plana attım baktım müzik kesiliyor,telefonum pil tasarrufundaydı pil tasarrufunu kapattım öyle denedim baktım düzeldi,bilmem pil tasarrufundan mı kaynaklanıyor ben böyle çözdüm,
evet şimdi tekrar denedim pil tasarrufunu açtım groove u arka plana attım müzik kesildi,pil tasarrufunu kapattım denedim düzeldi
mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bende açılıştan bir süre sonra örneğin iki gün sonra Messenger ve Instagram uygulamalarında ekran çalışmıyor. Uygulamalar açılıyor ancak ekranda nereye dokunursam dokunayım herhangi bir etkileşim olmuyor. Telefonu kapatıp açınca durum düzeliyor ancak bir iki gün sonra yine aynı sorun meydana geliyor. Diğer uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu iki uygulamada böyle özel bir sorun var. Genel bir sorun ise bazen ekrana ilk dokunduğumda algılamıyor. Örneğin klavyede bişey yazacağımda harfe ilk dokunduğumda bazen algılamıyor ve ikinci dokunmadan itibaren klavye etkileşimli hale geçiyor gibi bir his alıyorum. Özellikle ekranın en kenarındaki İ harfi zaman zaman hiç basmıyor gibi davranıyor. Durumu tam çözemedim yani. Bir dokunma sorunu var sistemde. 820'de oynadığım Dream Leauge Soccer oyununu yükledim. Oyun 820'de sorunsuz oynanıyordu. Maç başlarken çıkan introlar ya da maç içerisinde gol attıktan sonra gelen tekrar görüntüler ekrana dokununca kapanıyordu ama 950'de hemen kapanmıyor. 820'de dokunur dokunmaz kapanırken 950'de dokunup biraz bekleyip parmağı çekince anca o şekilde kapanıyor. Bir anormallik var yani.

ddnet

Üye
Bende açılıştan bir süre sonra örneğin iki gün sonra Messenger ve Instagram uygulamalarında ekran çalışmıyor. Uygulamalar açılıyor ancak ekranda nereye dokunursam dokunayım herhangi bir etkileşim olmuyor. Telefonu kapatıp açınca durum düzeliyor ancak bir iki gün sonra yine aynı sorun meydana geliyor. Diğer uygulamalarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu iki uygulamada böyle özel bir sorun var. Genel bir sorun ise bazen ekrana ilk dokunduğumda algılamıyor. Örneğin klavyede bişey yazacağımda harfe ilk dokunduğumda bazen algılamıyor ve ikinci dokunmadan itibaren klavye etkileşimli hale geçiyor gibi bir his alıyorum. Özellikle ekranın en kenarındaki İ harfi zaman zaman hiç basmıyor gibi davranıyor. Durumu tam çözemedim yani. Bir dokunma sorunu var sistemde. 820'de oynadığım Dream Leauge Soccer oyununu yükledim. Oyun 820'de sorunsuz oynanıyordu. Maç başlarken çıkan introlar ya da maç içerisinde gol attıktan sonra gelen tekrar görüntüler ekrana dokununca kapanıyordu ama 950'de hemen kapanmıyor. 820'de dokunur dokunmaz kapanırken 950'de dokunup biraz bekleyip parmağı çekince anca o şekilde kapanıyor. Bir anormallik var yani.

Port edilen uygulamalar bazen saçmalıyor doğrudur.. Ama son guncellemelerden sonra instagram düzeldi, Facebook ve mesengerde 1 haftadır donma sorunu yok.

Bana kalırsa uygulamayı hızlı kullanıp rami yada işlemciyi zorladığımda oluyor bu.. Uygulamalar "kendine gelince" çalışıyor sorunsuz..

(WM 10.14393.67) 640XL ile mTalk'tan gönderildi

Arkadaşlar..

Telefonuma son bir kaç gündür nazar değdi..

Facebook ve İnsagramda bir sure sonra uygulamalardan atmaya başladı telefonum.. Acaba bu insider surumunde face ve instagram kullanımı nasıl ? Özellikle MS telefonları için soruyorum..

Son düzenleme:
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şimdiye kadar kullandıklarımın en iyisi olan Loco Music Player öneriyorum.
Loco da duruyor. Hakikaten pil tasarrufu modunda müzik çaları kapatmak gibi dâhiyane fikri kim ortaya attı ise gidip tebrik etmek istiyorum ya!!!!!

Müzik çalar

Bu çözüm verdi bana. Kapanmıyor en azından

Selam arkadaşım bende dün gece farkettim aynısı bende de oldu groove u arka plana attım baktım müzik kesiliyor,telefonum pil tasarrufundaydı pil tasarrufunu kapattım öyle denedim baktım düzeldi,bilmem pil tasarrufundan mı kaynaklanıyor ben böyle çözdüm,
evet şimdi tekrar denedim pil tasarrufunu açtım groove u arka plana attım müzik kesildi,pil tasarrufunu kapattım denedim düzeldi
mTalk'tan gönderildi
Merhaba. Zaten sorun pil tasarruf modunda. Pilden tasarruf edeceğiz diye Music Playeri sonlandırmak gibi dâhiyane fikri de microsoft yapardı!! Şimdilik =>> Müzik çalar
<<= ile devam ediyorum müzik dinlemeye...

Son düzenleme:
Aybars1979

Aybars1979

Üye
Arkadaşlar ayın 23. de arkadaş Almanya Düseldorf a gidiyor. Herhangi bir elektronik ürün alımı yapmayı düşünmüyor dolayısı ile lumia 950xl düşünüyorum. fiyatı hakkında bilgisi olan var mı? Ayrıca bir alana bir bedava tarzı bir kampanya vardı bir aralar hala devam ediyor mu ki? bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Üst Alt