vodafone 555 blue da turkcell gprs ayarı yardım

Sponsorlu Bağlantılar

serhat1001

Üye
    Konu Sahibi
vodafone 555 blue da turkcell gprs ayarı yardım
arkadaşlar bugün bende vodafone blue 555 edindim yalnız hattım turkcell bağlantı ayarlarını yapamadım ve ayrıca turkcell in 3 tl lik facebook paketinde chat te dahilmi yardımcı olucak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

eren3546

eren3546

Üye
turkcell de face paketinde sadece m.facebook.com a girebilirsin başka bir şey yok video ları indirebilirsin ve ya indirmeden izliyebilirsin 7.2 megabit hızında 250mb kota sınırı var 250mb den sonra 48kps ye düşüyor

serhat1001

Üye
    Konu Sahibi
turkcell de face paketinde sadece m.facebook.com a girebilirsin başka bir şey yok video ları indirebilirsin ve ya indirmeden izliyebilirsin 7.2 megabit hızında 250mb kota sınırı var 250mb den sonra 48kps ye düşüyor
Peki gprs ve wap ayarlını yapabiliceğim resimli bir paylaşım aktarabilirmisniz beceremedim:):)

symbianlover

symbianlover

Üye
Facebook paketinde videolarda mı ücretsiz, öyleyse dehşetmiş o ya :D

piskrems

Üye
VODAFONE 555 YANİ ALCATEL V555 TURKCELL İNTERNET AYARLARI ÇÖZÜLDÜ...ÜSTELİK PCYE BAĞLAYIP MODEM OLARAKTA GİREBİLİRSİNİZ:)

ÖNCELİKLE BU ADIMLARI İZLEYİN
3 AŞAMALIDIR...
1) AŞAMA
AYARLAR>BAĞLANTI>VERİ HESABI GPRS>GPRS MENÜSÜ İÇİNDE SEÇENEKLERDEN OLUŞTUR DİYİN>
HESAP ADI: trcell
APN : wap
KULLANICI ADI VE ŞİFRE: gprs
DOĞRULAMA TİPİ: normal diyip kaydedelim...
2.AŞAMA
AYARLAR>BAĞLANTI>İNTERNET PROFİLİ>İNTERNET PROFİLİ İÇİNDE SEÇENEKLERDEN OLUŞTUR DİYİN

HESAP ADI: twap
VERİ HESABI: BURDAN SEÇ DİYİP GPRS ÇIKCAK ORDANDA BİRİNCİ AŞAMADA OLUŞTURDUĞUMUZ trcell profilini seçecez tamam diyicez...
iP ADRESİ: HTTP seçip menü içerisine giricez PROXY KULLAN YAZANI EVET DİYİP PROXY ADRESİ OLARAK 212.252.234.168 PORT KISMINADA 8080 YAZIP Tamam diyicez...
KULLANICI ADI VE ŞİFRE: gprs DEDİKTEN SONRA KAYDEDİYORUZ...

3.AŞAMA
AYARLAR>BAĞLANTI>WEP>PROFİLİ DÜZENLE>OLUŞTUR>
HESAP ADI: twep
ANASAYFA: wap.turkcell.com.tr
VERİ HESABI: BURDAN SEÇ DİYİP GPRS ÇIKCAK ORDANDA BİRİNCİ AŞAMADA OLUŞTURDUĞUMUZ trcell profilini seçecez tamam diyicez...
iP ADRESİ: HTTP diyip PROXY KULLANI HAYIR YAPICAZ
KULLANICI ADI VE ŞİFRE: gprs DİYİP KAYDEDİCEZ..
SONRASINDA OLUŞTURDUGUMUZ PROFİLLERİ SEÇİLİ BIRAKIP
CİHAZIMIZLA TRCELL HATTIMIZLA İNTERNETE GİREBİLİRİZ ARTIK:)))))

BİLGİSAYARDA KULLANMAK İCİNDE...

ADRESİNDNE PC SUİTE PROGRAMIMIZI İNDİRİP İNGİLİZCE DİL İ İLE KURUN...
KURULUM ESNASIDA VODAFONE 555 CİHAZI BİLGİSAYARIMIZA TAKILI OLMAYCAK...
KURULUM BİTTİKTEN SONRA VODAFONE 555 CİHAZIMIZI TAKIP.. TAKTIGIMIZ GİBİ 3 SEÇENEK BELİRECEK CİHAZIMIZDA... BURDA EN ALTTA COM BALANTISI YAZIYOR ONU SEÇİCEZ...
ARDINDAN BİLGİSAYARIMIZDA VDFNE 555 CİHAZIMIZIN PC SUİTE PROGRAMINA GİRİYORUZ..(C,HAZIMIZLA İLGİLİ BİRŞEY KALMADI)
BİLGİSAYARDA PC SUİTE PROGRAMIMIZDA TOOL DİYE BİR MENU VAR ALTTA ORANIN İÇİNE GİRİP DİALUP İNTERNET SEÇENEGİ OLUCAK ORAYA TIKLAYIN..KÜÇÜK PENCERE AÇILCAK... KÜÇÜK PENCERE İÇİNDEKİ MENÜ ÇUBUGUNDA CONFİGURE DİYE YZI OLCAK ORAYA TIKLAYIP ADD CONFİGUREYİ SEÇİYORUZ..
ŞUANDA YENİ BİR PROFİL OLUŞTURUYORUZ
sırasıyla profil boşluğuna yazın..

NAME : Turkcell
APN : wap
PHONE number: *99#
USER NAME: gprs
PASWORD : gprs DEDİKTEN SNRA HEMEN OK DEMEYİN:)
köşede advanced yazacak oraya girip USE DEFULT İP VE USE DEFULT DNS SEÇENEGİNİGİ TIKLIYORUZ OK OK DİYİP KAYDEDİP ÇIKIYORZ SONRA
DİALUP PENCERESİ NİN İÇİNDEDYİZ YİNE BURDA YUKARDA HATIRLARSANIZ CONFİGURE VARDI ARAÇ CUBUGUNDA...
ORAYA TEKRAR GİRİP OLUŞTURDUGUMUZ TURKCELL PROFİLİMİZİ SEÇİYORUZ.. ARDINDAN CONNECT DİYORUZ 2 DK BEKLİYORUZ
::::::. VE BÖYLECE VODAFONE 555 CİHAZIMIZI BİLGİSAYARIMIZADA TANITMIŞ OLUCAZ:)))))))))))))) :::::::

NOT: BİLGLER ALTINTI VE ÇALINTI DEĞİLDİR.. BİZZAT KENDİME AİTTİR....

Üst Alt