Turkcell '' Yedek SIM KART'' Çıkartma

Konu, 'Genel Bilgiler, Haberler, Anketler ve Diğer' kısmında Dogus Pertez tarafından paylaşıldı. Okunma: 59870 | Cevaplanma: 3

 1. Turkcell '' Yedek SIM KART'' Çıkartma

  [​IMG]


  Yedek Sim Kart

  SIM kartınız kaybolur, çalınır veya bozulursa numaranızı değiştirmeden size en yakın Turkcell İletişim Merkezi’nden yedek SIM Kart’ınızı alabilirsiniz. Üstelik kontörlü hat kullanıyorsanız kalan kontörlerinizi de Yedek SIM kartınızı aldığınızda kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;

  Kimlik belgenizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532 ve 444 0 535) aramanız yeterli. Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda yedek SIM kartınızı hemen alabilir, Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni aradığınızda yedek SIM kartınızın evinize kurye ile gönderilmesini isteyebilirsiniz (bu hizmet sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illeri için geçerlidir).
  Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;

  Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda da yedek SIM kartınızı alabilirsiniz.
  Yedek SIM kart hizmeti, faturalı ve kontörlü hatlar için KDV dahil 8,5 TL olarak ücretlendirilmektedir.


  Devir İşlemleri

  Aboneliğinizin geçiş veya devir işlemlerini Turkcell İletişim Merkezleri’nde yapabilirsiniz.
  Gereken evraklar :

  Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir?
  Devir alan aboneden yeni abonelik evrakları istenir.
  Devir durumunda alınan vergiler:

  Faturalı hattın devri durumunda, hattı devralan kişi devraldığı hattın vergi borçları bulunuyor ise, bu borçları da (Yeni Tesis Özel İletişim Vergisi, TGM ruhsat ücreti, TGM kullanım ücreti ) devralmış olur. Ayrıca, devir aldığı hatla ilgili olarak yeni abonelik işlemleri yapılacak olup, ilk abonelikte tahakkuk eden vergiler devir alan abonenin ilk faturasına yansır.
  Geçiş - Devir Ücretleri Hazır Kart Aboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL Turkcell Aboneliğinin Devredilmesi 26,00 TL Diğer Operatörlerin Faturalı Hattından Turkcell Hazır Kart'a Geçiş Ücretsiz Diğer Operatörlerin Faturasız Hattından Turkcell Hazır Kart'a Geçiş Ücretsiz Turkcell'in Faturalı Hattından Hazır Kart'a Geçiş 15,00 TL Diğer Operatörlerin Faturasız Hattından Turkcell'e Geçiş Ücretsiz Diğer Operatörlerin Faturalı Hattından Turkcell'e Geçiş Ücretsiz Hazır Kart'tan Turkcell'in Faturalı hattına geçiş * Ücretsiz * Kampanya 31 Aralık 2009 tarihine kadar uzatıldı. Geçiş işlemini tüm TurkcellExtra'lardanve Turkcell Abone Merkezleri'nden yapabilirsiniz.

  Şebekelerarası geçiş işlemini ve Faturalı hattan Hazır Kart'a geçiş işlemini tüm Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.

  Fatura Dönemi Değişikliği

  Fatura dönemi değişikliğinizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.

  Gerekli evraklar:
  Nüfus Cüzdanı Bu belgeye alternatif ne olabilir? Müşteri isteği ile hat kapama

  Geçici hat kapama işleminizi 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak, Turkcell İletişim Merkezleri'nde ve Online İşlem Merkezi'nde gerçekleştirebilirsiniz.
  Gerekli evraklar:

  Kullanım Detayı Talebi

  Kullanım detayı talebinizi, 444 0 532 Turkcell Müşteri Hizmetleri'ni arayarak ya da Turkcell İletişim Merkezleri'nde gerçekleştirebilirsiniz.
  Gerekli Evraklar


  Not:
  Abone şahsen başvurmalı veya özellikle bu işlem için vekalet vermelidir. Son 6 aya kadar döküm alınabilir.
  Not: Turkcell İletişim Merkezleri’nde yapılan işlemlerde, Mobil İletişim Sistemleri ve Araçları İş Adamları Derneği MOBİSAD'ın tavsiye ettiği bir hizmet bedeli talep edilebilir.


  Numara Değişikliği

  Herhangi bir sebepten mevcut numaranızı değiştirmek için hattınızı iptal ettirip yeni bir hat almanıza gerek yok. Üstelik aynı sim kartınızı ve kontörlü hat kullanıyorsanız hattınızdaki kontörleri de kullanmaya devam edebilirsiniz.
  Hattınız sizin adınıza kayıtlıysa;
  Numaranızı değiştirmek için kimlik belgenizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurmanız ya da Turkcell Müşteri Hizmetleri’ni (444 0 532 ve 444 0 535) aramanız yeterli.
  Eğer hattınız başkası adına kayıtlıysa;
  Hattın üzerine kayıtlı olduğu kişinin vekâlet belgesi ve kendi kimliğinizle bir Turkcell İletişim Merkezi’ne başvurduğunuzda da numaranızı değiştirebilirsiniz.
  Numara değişikliği hizmeti, faturalı hatlar için KDV ve ÖİV dâhil 3 TL, kontörlü hatlar için 25 kontör olarak ücretlendirilmektedir.  Yazan: Dogus Pertez
  kene06 bunu beğendi.
 2. numara değişikliği sırasında aynı numaramın turkcelle ön kodu olarak alabilir miyim.

 3. Evet iyi oluyor kaybolursa aynen yedeği çıkıyor

 4. Ben Antalya Merkezde değilim gene de Kurye ile talepte bulunabilirmiyim acaba

Turkcell '' Yedek SIM KART'' Çıkartma konusuna benzer içerikler

 1. yedek sım kart ( Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet )

  arkadaslar benım avea hattım war kayboldu sım kartım 3 ay da gectı bu ayın 7 de kapandı kararsızım yenı hat mı alsam eskı hattımımı cıkarttırsam dıye dusunuyorm.bıde kntr transfer edınce 3 ay uzuyomu
 2. Turkcell Yedek SIM Kart Çıkarma - SIM Kartınızın Yedeğini Alma ( İşlemleri ) ( Turkcell Destek / Sorun / Şikayet )

  Yedek Sim Kart SIM kartın kaybolur, çalınır veya bozulursa numaranı değiştirmeden en yakın Turkcell İletişim Merkezi'nden yedek SIM Kart'ını alabilirsin. Üstelik ön ödemeli hat kullanıyorsan kalan TL bakiyeni de Yedek SIM kartını aldığında...
 3. Avea Yedek SIM Kart Servisi - Avea Yedek SIM Kart Nasıl Çıkartılır? ( Türk Telekom Destek / Sorun / Şikayet )

  SIM kartınız kaybolduğunda/bozulduğunda yeni bir numara veya hat almanıza gerek yok. Avea İletişim Merkezine uğrayıp yeni SIM kartınızı alın, numaranızı kullanmaya devam edin. Faturasız hat kullanıyorsanız, kalan bakiyenizi yedek SIM...
 4. Nokia 701 Sim Kart Çıkartma ( Symbian^3 Genel )

  arkadaşlar bu sim kart işi beni korkutuyor takıcam ama çıkmayacak gibi oluyor yarım takıyorum çıkartırken çok zorluyo nasıl olacak videolu bi gösterimi var mı? yoksa biri videoya çeksin göstersin lütfen .s :vur
 5. İstek Lumia 625 Sim Kart Çıkartma ( Cep Telefonları Genel )

  Arkadaşlar Lumia 625 var şu an ben de denemek için simi taktım ancak bir türlü çıkartamıyorum.Şu 1-2 gün içinde çıkartmam lazım.Vidayla kasayı söksem çıkacak sanki ama o da uzun sürecek yardımınıza ihtiyacım var.
Yüklüyor...
06 Şubat 2016 Cumartesi - 2:15:05