Turkcell MaxiPlus 5 CWM

Sponsorlu Bağlantılar

ahmetqd

Üye
    Konu Sahibi
Turkcell MaxiPlus 5 CWM
arkadaşlar ben cwm yukledim ama acılmadı fakat telefon acılıyor. orjinal recovery .img dosyasıda yok elimde :( napıcam yardım ve bir sorunum daha var signature failed hatası veriyordu orjinal recovery onu nasıl geçerim ..? lütfen yardım

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
ben de aynı çalışmadayım. Bulduklarımızı paylaşalım derim. Cwm sürümlerinin çoğunu ve Zte Blade orjinal recovery dosyasını denedim, işe yaramadı
recovery'nin mantığını çözersek, hangi recovery dosyasını arayacağımızı biliriz en azından

4411

Üye
Blade 2nin recovery dosyasını denedinmi?

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
Neredeyse bütün zte telefonların recoveryleri denendi. O yetmeyince stock ics ile gelen diğer telefonların recoverylerini de denedim ama sonuç yok :)

ahmetqd

Üye
    Konu Sahibi
bende denemedeyim birbirimize çalışmalarımızda yardımcı olalım arkadaşlar inşallah buluruz.

- - - Eklendi - - -

bu telefonu kullananlar bu başlık altından paylaşırlarsa konu dağınıklığı olmaz en azından bulduklarımızı burdan paylaşalım.

aslanmali

Üye
bende denemedeyim birbirimize çalışmalarımızda yardımcı olalım arkadaşlar inşallah buluruz.

- - - Eklendi - - -

bu telefonu kullananlar bu başlık altından paylaşırlarsa konu dağınıklığı olmaz en azından bulduklarımızı burdan paylaşalım.
bencede çok iyi olur

4411

Üye
Modacoda bu konuyla ilgili bi çalışma var sanırım arkadaşlar telefonun ismini gördüm orda bi konuda.Linkini mesaja yazamıyorum hata veriyor size nasıl ulaştırabilirim.Modacoda aktif birisi varsa onun işine yarayabilir.

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
Buraya yazıyorum;

Turkcell Maxi Plus için kernel kaynakları ve stock romlar açıldığında, telefonun yeni haline Turkcell bile şaşıracak :D

4411

Üye
PosiXGuARD sana ö.m ile gönderdim linki.Umarım işimize yarar bişey çıkar.

- - - Eklendi - - -

Bu arada araştırmalarım sonucu telefonun orjinal modelini buldum.Zte Ice(wind) olarak geçiyor

aslanmali

Üye
PosiXGuARD sana ö.m ile gönderdim linki.Umarım işimize yarar bişey çıkar.

- - - Eklendi - - -

Bu arada araştırmalarım sonucu telefonun orjinal modelini buldum.Zte Ice(wind) olarak geçiyor
arkadaşlar umarım kısa sürede buluruz google zte ıce yazıyorum ama olumlu sonuçlar çıkmıyor

4411

Üye
Elimdeki linkleri arkadaşa mesaj olarak attım.zte ıce olarak gördüm zte logosu var telefonun özellikleride dahil herşeyi aynı maxiplus.Telefon yunanistanda satılıyormuş o yüzden pek tanınmıyo

- - - Eklendi - - -

Ayrıca sonuç çıkmamasının nedeni ıce cream sandwich de ki ıce anahtar kelimesiyle aynı olduğundan sonuç çıkmıyo özel mesaj olarak sizede atıyorum linkleri şimdi.

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
4411,

Dün buldum aynı adresi :) yine de bi kaynak yok sanırım.

Linux için daha önce çekirdek derlemiştim, bizim kernelimiz 3 olduğu için rootlayamıyoruz. 2.6 kernelimiz olsa rootlayabiliriz. Ama recoverym çalışmadığı için bu riski göze alıp deneyemiyorum. Stock recoverymizi bulsam yine çalışmalara başlarım :D. Ama şimdi de durmayacağım tabi birazdan bilgisayarıma linux kuruyorum. Deneme amaçlı bir çekirdek derleyeceğim. Sebastian'a tweet attım ayrıca modacodaki konuya da telefonun özelliklerini yazdım. İnşallah bir sonuç gelir.

aslanmali

Üye
4411,

Dün buldum aynı adresi :) yine de bi kaynak yok sanırım.

Linux için daha önce çekirdek derlemiştim, bizim kernelimiz 3 olduğu için rootlayamıyoruz. 2.6 kernelimiz olsa rootlayabiliriz. Ama recoverym çalışmadığı için bu riski göze alıp deneyemiyorum. Stock recoverymizi bulsam yine çalışmalara başlarım :D. Ama şimdi de durmayacağım tabi birazdan bilgisayarıma linux kuruyorum. Deneme amaçlı bir çekirdek derleyeceğim. Sebastian'a tweet attım ayrıca modacodaki konuya da telefonun özelliklerini yazdım. İnşallah bir sonuç gelir.
oh oh çalışmalar artıyor inşallah olacak bu iş yakında :)
derlemen işe yararsa haberimiz olsun

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
2.6.38 Zte Kerneli buldum Turkcell'e göre derliyorum, çalışırsa, rootlarız :)

4411

Üye
Hadi bakalım hayırlısı

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
artık telefon da açılmıyor :/ sadece Turkcell yazısı. Fastboot'a bi şekilde ulaşmam gerek

4411

Üye
Bi yolu var mı bunun?

PosiXGuARD

PosiXGuARD

Üye
Zte ile mailleşiyorum hayırlısı. Ya bi şekli daha var FTM mode gibi. Ses kısma + ses açma + açma tuşuna aynı anda basılınca açılan bir mod var. Oradan da bi şekilde düzeltilebilir, ama nasıl ?

4411

Üye
İnşallah bi sonuca ulaşırsın.Bekliyoruz valla dört gözle.

Üst Alt