Turkcell Maxi Plus 5 (Root)

Konu, 'Android Hack ve Modifikasyon Genel & Destek' kısmında PosiXGuARD tarafından paylaşıldı. Okunma: 43731 | Cevaplanma: 55

1. Evet arkadaşlar sonunda beraber ortaya birşey koyduk ve bu hepimizin başarısı :)

Öncelikle elinizde Adb sürücüsü ve Fastboot sürücüsü bulunmalı. Google'dan Zte Fastboot driver olarak ararsanız bulabilirsiniz.

Hazır varsayarak devam ediyorum :

bu linkten dosyayı indiriyoruz : http://rapidshare.com/files/3615391926/cwmroot.rar

Mediafire linki : http://www.mediafire.com/?2bnyn4qr31qbwg7

telefonunuzdan -> Ayarlar -> Geliştirici Seçenekleri -> Usb Hata Ayıklaması ve Uyanık Kal seçeneklerini aktifleştiriyoruz.

ardından indirdiğimiz dosyayı winrar ile çıkarıp "cwmroot" isimli klasöre girip "yukle.bat" dosyasına tıklıyoruz.

Telefonumuz yeniden açıldığında sadece Clockwork recovery'yi yüklemiş olduk.

Sıra root'a geldi :

"cwmroot" klasöründe bulunan root.zip dosyasını hafıza kartımızın ana dizinine kopyalıyoruz.

ardından telefonumuzu kapatıp, ses açma ve güç (telefon açma/kapama) tuşuna 2-3 saniye kadar basılı tutuyoruz.

Clockwork recoverymiz açıldı, ancak ekranda 4 tane clockwork görünüyor, aldırmayın :)

Burada yukarı-aşağı yapmak için ses açma kısma tuşunu, seçim yapmak için ev(home) tuşunu kullanıyoruz.
    Dikkat etmeniz gereken bir nokta, her yukarı veya aşağı hareket ettiğimizde, üstteki veya alttaki hareket ediyor.
    Hangisi en son yer değiştirdiyse onu doğru kabul edin.

Öncelikle en altta "Back menu button enabled" yazana dek ses kısma tuşu ile aşağı inin.

- "Install zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- "Choose zip from sdcard" seçeneğinin üzerine gelip, Güç tuşuna basarak seçiyoruz.

- Hafıza kartımızın içeriği geldi, Ses kısma tuşu ile aşağı inerek root.zip dosyasının üzerine gelin ve Güç tuşuna basın.

Bu işlemlerin ardından telefonunuz rootlanmış olacak :)

Adımları tamamen okumalısınız!!

Telefonunuzda bu sebeple oluşabilecek herhangi bir sorun kendi sorumluluğunuzdadır.

Not : Eğer telefonunuz Turkcell yazısında takılı kalıyor ise fastboot sürücüsü yüklenmemiş demektir. Windows 7, bu sürücüyü internet yoluyla bulup yükleyebilmektedir.
    aytug61 bunu beğendi.

2. ben denedim oldu sorun yok. şimdi de düzgün recovery bulmaya geldi sıra.

3. Hocam dediklerini aynen uyguluyorum cwmyukle.bat açtığımda telefon kapanıyor geri açıldığında Turkcell yazısında kalıyor ne yapmam gerek ?
  4. şu adb ve fastbot sürücülerinide koyarmısınız bulamadım
  5. Konu başına kendi sürücülerimi içeren bir link ekledim, isteyen arkadaşlar yükleyebilirler.
  6. Hocam herşeyi yapıyorum cwmyukle.bat açıyorum telefon geri açılırken turkcell.yazısında kalıyor
  7. Arkadaşlar "install from SDCARD" diyorum orada kalıyor sdcard içeriği gelmiyor nedeni ne olabilir
  8. onur back button menu enabled seçeneğini gördün mü aşağıda ?
  9. Yukarıdaki driverler yüklenmiyor yenisini paylaşırmısınız
  10. evet "back buton enabled" gözüküyor

- - - Eklendi - - -

yeniden baktım yanlış okumuşum o seçenek yok ?

- - - Eklendi - - -

Hallettim çok teşekkür ederim dikkatimden kaçmış ufak ama önemli ayrıntı.
  11. arkadaşlar farklı bi steye paylaşsanız rapide giremiyorum
  12. şimdi arkadaşlar sorunsuz bir şekilde rom atabiliyoruz dimi? bi sorun çıkmaz umarım
  13. Yapılmış bi rom yok sanırım henüz :D Varsa banada link atarmısın
  14. :) ya bu rom root farkı nedir ya
  15. Rom telefon yazılımıdır.Mesela şu an telefonun içinde orjinal turkcell romu var.Kernel vs gerekli dosyaları düzenlenip daha stabil bir rom yapılabilir :D Root ise bunları yapmak için gerekli erişimi sağlamaya yarayan araçtır.Root yapmadan telefonun sitemine erişemez onun üzerinde değişiklik yapamazsın.
  16. teşekkürler kardeşim bilgi için sağol.benim amacım gereksiz türkcell programlarını silmek bunu root yaparak gerçekleştirebilir miyim?
  17. Ben onu şu linkte yaptım sanırım :)

maxicep.com/android-modifikasyon-genel-destek/turkcell-maxi-plus-turkcell-uygulamalari-silinmis-temiz-rom-cwm-yedegi-701759.html
  18. ben telefonun yazılımını yükleyemedim heralde cwmyükle ye basınca " waiting for device " yazısı çıkıyor ve hiç birşey olmuyor :bilmm

- - - Eklendi - - -

linke baktım da root gerektirir yazmışsın onu yapamadım :)
  19. Mediafire linki de ekledim :)
  20. Arkadaşlar driveri kurarken hata veriyo this auto-installer was created bilmem ne bilmem ne. nasıl yapacam ?
Yüklüyor...

Konu ile alakalı site aramaları:

1. maxiplus 5 root

,
  2. turkcell maxi plus 5 root

,
  3. how to root android zte turkcell maxi plus 5

,
  4. maxi plus 5 root,
  5. turkcell maxiplus 5 root,
  6. root zte turkcell maxi plus 5,
  7. how to root ZTE Turkcell Maxi Plus 5